Etershem-Schardam Hervormde Gemeente


Classis: Edam-Zaandam
Provincie: Noord-Holland
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Etershem-Schardam opgericht in 1577:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ook bekend als Etersheim-hg
i.c.m. Schardam-hg
i.c.m. Oosthuizen-hg tot 1586
-
ds. S.P. Feitkema (Suffridus Pauli) ??-??-1577 01-11-1578 Terschelling
ds. T. Theodori (Theodorus) ??-??-1582 kandidaat ??-??-1587 Oosthuizen
ds. H. Westhovius (Henricus) ??-??-1587 kandidaat ??-07-1588 Noorden
ds. B. Wilhelmi (Bernardus) ??-??-1590 kandidaat ??-??-1592
ds. H.L. van Steenwijk (Henricus Lucasz.) ??-08-1592 afgezet ??-??-1592 Zwartsluis
ds. H. Jansz (Hermen) 11-10-1593 kandidaat Amstelveen 22-04-1602 Barsingerhorn
ds. I.G. Larenius (Isaacus Gerritsz.) ??-??-1602 kandidaat Oosthuizen ??-??-1605 Hoogwoud
ds. V.P. van Trier (Victor Pietersz.) 30-10-1605 schoolmeester Etersheim 21-03-1611 Opperdoes
ds. D. Winsemius (Dominicus) 16-10-1611 kandidaat 30-04-1620 afgezet
ds. C.D. Harlaeus (Christiaan Dirksz.) ??-??-1621 schoolmeester Delft 07-08-1651 emeritus
ds. D. Clincquant (David) 19-11-1651 kandidaat Amsterdam 27-01-1656 Weesp
ds. E. Benningbroek (Ewaldus) 01-10-1656 kandidaat Hoorn ??-??-1679 overleden
ds. P. Flisscherus (Petrus) 24-11-1680 kandidaat Amsterdam ??-??-1693 overleden
ds. S. van der Ster (Salomon) ??-??-1695 kandidaat 25-09-1724 overleden
01 ds. H. Langenes (Henricus) 03-11-1726 kandidaat Amsterdam 09-11-1727 Venhuizen 01
01 ds. G.A. Lentfrink (George Alexander) 13-06-1728 kandidaat Geervliet 12-11-1730 Ouderkerk aan den IJssel 02
01 ds. J. Doitsma (Jacobus) 29-04-1731 kandidaat Hoorn 20-10-1737 Zwolle 01
01 ds. J. Trijp (Justus) 22-06-1738 kandidaat Hoorn 09-05-1782 overleden 00
01 ds. H. Donker (Hendrik) 06-07-1783 kandidaat Wormer 27-11-1786 Ouderkerk aan den IJssel 01
01 ds. N. Stelt (Nicolaas) 02-07-1786 kandidaat Gravenhage 20-04-1788 Wateringen 01
01 ds. J.J.R. Wilree (Juliaan Jacob Remisius) 16-11-1788 kandidaat Enkhuizen 17-06-1792 Grosthuizen-Avenhorn 01
02 ds. J. Palthe (Johannes) 19-05-1793 kandidaat Nieuwleusen 25-07-1802 Oldenzaal 03
02 ds. A.J. Berkhout (Arend Joannes) 21-11-1802 kandidaat 03-06-1804 Woudrichem 01
01 ds. F. Potter (Focco) 11-11-1804 kandidaat 28-04-1811 Waal-Koog (Tex.) 01
01 ds. A. Houtkamp (Adrianus) 22-12-1811 kandidaat 29-09-1816 Harenkarspel-Dirkshorn 01
01 ds. J.H. Worst (Johannes Hubertus) 26-05-1817 kandidaat 21-02-1819 Oudkarspel 03
01 ds. J. van Ameren (Jannes) 15-08-1819 kandidaat 12-10-1823 Oudkarspel 03
04 ds. H.D. Struiving (Hendrikus Dominikus) 31-10-1824 Nieuwkoop 24-07-1825 Westwoud 00
02 ds. N. Pluim Greidanus (Nicolaas) 01-01-1826 Koedijk 30-06-1867 emeritus 00
01 ds. M.C. Muller (Marius Cornelis) 26-10-1867 kandidaat 05-02-1871 Zuidzijpe 02
01 ds. A. Bruining (Albert) 06-06-1871 kandidaat 08-04-1876 Kuinre 02
01 ds. A. Metz (Arnoldus) 03-09-1877 Hippolytushoef 26-03-1883 Giessen-Nieuwkerk 06
01 ds. J.A. Nijenhuis (Johannes Abel) 30-09-1883 Schoonoord 04-07-1886 Bathmen 02
01 ds. J. Janssonius (Johannes) 17-10-1886 Visvliet 19-04-1891 Hollandscheveld 02
01 ds. C.C.J.W. Wierts van Coehoorn (Charles Cornelis Johannes Willem) 04-10-1891 Den Bommel 17-04-1898 Bladel 07
03 ds. J.P. Meijnink (Johannes Philippus) 18-09-1898 kandidaat Amsterdam 25-03-1906 Grootegast-Doezum 02
01 ds. H.C. Ruys (Hermanus Cornelis) 01-07-1906 kandidaat Oegstgeest 18-05-1913 Hoenderloo 01
01 ds. J. Rookmaaker (Jan) 27-07-1913 wonend Bloemendaal 26-09-1920 emeritus 01
02 ds. L. Plette (Lodewijk) 21-09-1924 emeritus Zuidwolde (Dr.) 21-05-1933 overleden 02
03 ds. K.A. Schipper (Klaas Abe) 24-02-1935 kandidaat Groningen 10-02-1949 overleden 00
01 ds. A. Poot (Anthonie) 28-08-1949 Edam 10-01-1954 Durgerdam 01
-
i.c.m. Beets-Oudendijk-hg sedert 01-10-1947

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J.J. Strijdt (Joris Jorisz) 1620


Beroepen vacature 1792:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-07-1792 J.C. Beranger kandidaat Delft
02 22-07-1792 J. Palthe kandidaat Nieuwleusen


Beroepen vacature 1802:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 31-08-1802 J.C. Vorstman kandidaat
02 04-09-1802 A.J. Berkhout kandidaat


Beroepen vacature 1823:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 01-01-1824 A. Houtkamp Durgerdam
02 12-03-1824 J. Pothoff Scharwoude
03 05-05-1824 H.J. van Rijndorp Nieuwkoop
04 23-07-1824 H.D. Struiving Stavoren


Beroepen vacature 1825:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 08-08-1825 E.L. Reddingius Zunderdorp
02 23-09-1825 N. Pluim Greidanus Koedijk


Beroepen vacature 1898:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1898 W.J. Aalders Buiksloot
02 ??-05-1898 F. Siega kandidaat Utrecht
03 ??-06-1898 J.P. Meijnink kandidaat Amsterdam


Beroepen vacature 1920:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1924 P.L. Kiehl evang. Hoorn-hg
02 ??-06-1924 L. Plette (toez.) emeritus Zuidwolde (Dr.)


Beroepen vacature 1933:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1934 H.J. Pol kandidaat Amsterdam
02 ??-06-1934 J.W. van de Meene hulppred. IJmuiden
03 ??-08-1934 K.A. Schipper kandidaat Groningen


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

donderdag 30 mei 2024