Knijpe Hervormde Gemeente


Classis: Heerenveen
Provincie: Friesland
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Knijpe opgericht in 1642:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.s.m. Mildam-gk sedert 02-07-1933 tot 01-09-1945
-
ds. M.J. Laurman (Martinus Justinus) ??-01-1642 kandidaat ??-04-1653 Leeuwarden-Huizum
ds. T. Thomae (Thomas) ??-05-1653 kandidaat 06-10-1658 Oudehorne
ds. G. Hazard (Georgius) ??-04-1659 kandidaat 27-01-1664 afgezet
ds. V. Winsemius (Valerius) ??-09-1666 kandidaat 13-04-1670 Wijnjeterp
ds. H. Leefring (Henricus) ??-06-1670 kandidaat 10-04-1678 Bolsward
ds. D.F. van Giffen (David Flud) 04-09-1678 Wijckel 16-08-1681 Sneek
ds. J. de Bruine (Johannes) ??-07-1682 kandidaat 14-04-1686 Stavoren
ds. P. Napjus (Petrus) ??-09-1686 kandidaat 03-04-1703 overleden
ds. J. de Jong (Jacobus) ??-08-1703 kandidaat 18-11-1714 Ned. Oost-Indie
ds. E. Eelcoma (Eelco) ??-07-1715 Oostermeer 13-07-1721 Cadzand 01
01 ds. P. Hemrica (Petrus) ??-04-1722 Hollum-Ballum (Ameland) 13-06-1728 Schermerhorn 01
01 ds. G. Wesseling (Gerardus) 06-10-1728 kandidaat 08-11-1733 Achlum-Hitzum 01
01 ds. W. van Assen (Winandus) 01-08-1734 kandidaat 09-08-1739 Beetgum 01
02 ds. B. Knoop (Bernardus) 26-06-1740 kandidaat 05-07-1775 afgezet 00
01 ds. C. Hooftman (Cornelius) 16-06-1776 Sint Johannesga 17-01-1781 overleden 00
01 ds. H. Braunius (Henricus) 16-06-1782 Sint Johannesga 19-08-1808 overleden 01
01 ds. E. Muntingh (Egbertus) 06-07-1809 Ureterp-Siegerswoude 28-06-1829 emeritus 01
02 ds. J. Reneman (Jacobus) 10-01-1830 Lollum 28-03-1841 Jorwerd 02
01 ds. A.W. Kamp (Anthonij Willem) 03-10-1841 kandidaat 27-09-1846 Zwartsluis 01
02 ds. H.J.C. Bekenkamp (Hendrik Jan Cornelis) 21-03-1847 kandidaat 26-02-1868 ontheven 00
01 ds. H.J. Dingemans (Herman Johannes) 30-08-1868 Drachtster-Compagnie 11-07-1869 Irnsum 02
02 ds. D.T. Uden Masman (Dirk Theodoor) 05-12-1869 Colmschate 12-03-1871 Winsum-Baard 01
01 ds. S. Baart de la Faille (Samuel) 21-05-1871 Mastenbroek 28-02-1875 Oostwest-Blokker 01
01 ds. J. Bruinewold Riedel (Jan) 30-05-1875 Wier 28-11-1875 Oldeholtpade 01
01 ds. R. de Haas (Roelof) 21-05-1876 Kuinre 29-03-1880 Hoornsterzwaag 01
01 ds. J. Mees (Jan) 26-12-1880 Ureterp 04-10-1885 Vledder 06
04 ds. H.W. Bruins (Helenius Wibbinus) 28-11-1886 Blokzijl 29-09-1889 Pesse 02
01 ds. P. Bruining (Petrus) 18-05-1890 Terwispel 19-05-1895 Almelo 07
04 ds. J.J. Bleeker (Johannes Jacob) 27-06-1897 kandidaat Oterdum 03-09-1899 Westerlee 02
01 ds. J.A. Bruins (Jan Antonie) 18-03-1900 Terwispel 14-10-1906 Stiens 04
05 ds. Y.B. Kalma (Yme Bouwe) 18-10-1908 kandidaat Mantgum 17-09-1911 Bergum 01
01 ds. G. Ypey (Gerrit) 12-11-1911 kandidaat Ferwerd 30-04-1949 emeritus 02
01 ds. A. Landstra (Arjen) 16-09-1951 Borculo 16-08-1954 overleden 00
-
i.c.m. Heerenveen-Tjalleberd-hg sedert 01-01-1970
opgegaan in Tjalleberd-De Knijpe-pg sedert 08-02-2007

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
ds. A.T. van Leeuwen ??-08-1955 zendingspred. Indonesie 06-12-1959
ds. D. Louwerse 15-05-1960 emeritus Tuil ??-??-1963
ds. W. de Boer ??-??-1964
-
t.b.v. evangelisatie
W.J. Eger (Wilhelm Johan) ??-??-1871 Gorredijk ??-??-1872 De Krim
W. Lubach (Wytze) ??-01-1872 Middelburg 05-05-1873 oefenaar Duurswoude-gk
R.G. Kamans (Ruth Gerrit) 12-05-1873 Heerenveen 19-12-1874 Franeker
D. Meeuwenberg (Derk) 02-06-1875 Vaassen-Emst ??-07-1877 Biezelinge-Kapelle
J.D. te Winkel (Jan Derk) 13-04-1878 Oostwold 25-09-1886 Beetgumermolen
F.H. Plomp (Frederik Hendrik) ??-03-1882 IJmuiden ??-08-1882 Hertogenbosch
02 C. Taanman (Cornelis) 12-11-1887 Purmerend ??-??-1888 Nieuweroord
J.J. Steinhart (Johannes Jacobus) 15-04-1889 Amsterdam ??-??-1889 oefenaar Knijpe-gk
J.H. Annema (Jacob) ??-??-1940 Opende-Zuid ??-??-1942 Schiermonnikoog


Beroepen vacature 1739:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 22-11-1739 A. Kramer Wijnjeterp-Duurswoude
02 ??-04-1740 B. Knoop kandidaat


Beroepen vacature 1829:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 29-05-1829 P.A.J. Moerel Hasselt
02 28-09-1829 J. Reneman Lollum


Beroepen vacature 1846:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 01-10-1846 A. Maagh Meijer Appelscha
02 17-12-1846 H.J.C. Bekenkamp kandidaat


Beroepen vacature 1869:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1869 P. Moll Gravenzande
02 ??-10-1869 D.T. Uden Masman Colmschate


Beroepen vacature 1885:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1885 D.W.L. Offerhaus Schalzum
02 ??-01-1886 P. Peaux Wijk aan Zee
03 ??-06-1886 H. Blankstein kandidaat Deersum
04 ??-09-1886 H.W. Bruins Blokzijl


Beroepen vacature 1889:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1890 P. Bruining Terwispel


Beroepen vacature 1896:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1896 W. Bax kandidaat Zaandam
02 ??-09-1896 J. Juursema kandidaat Grijpskerk
03 ??-12-1896 A.O. Heslinga kandidaat
04 ??-03-1897 J.J. Bleeker kandidaat Oterdum


Beroepen vacature 1899:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1899 J.A. Bruins Terwispel


Beroepen vacature 1906:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1907 L. de Baan De Wilp
02 ??-05-1907 J. Speckman Hornhuizen
03 ??-08-1907 C. Struick Posthumus kandidaat Hem
04 ??-09-1907 G. de Leeuw kandidaat Groningen
05 ??-06-1908 Y.B. Kalma kandidaat Mantgum


Beroepen vacature 1911:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1911 G. Ypey kandidaat Ferwerd


Beroepen vacature 1949:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1951 A. Landstra Borculo


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

donderdag 12 december 2019