Ovezande-Driewegen Hervormde Gemeente


Classis: Goes
Provincie: Zeeland
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Ovezande-Driewegen opgericht in 1582:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Driewegen tot 23-12-1981
i.c.m. Heinkenszand-hg sedert 20-1-1988
-
ds. L. Coene (Lieven) 03-12-1582 Biervliet ??-??-1593 overleden
ds. G. Faber (Guilhelmus) 04-10-1593 Ellewoutsdijk-Oudelande ??-04-1594 emeritus
ds. J. Dambrinus (Johannes) 17-11-1594 rector Tholen ??-02-1596 Biezelinge-Kapelle
ds. T. Damman (Tobias) 23-07-1596 Oud-Vossemeer ??-04-1609 Nieuwerkerk-Zld
ds. P. Mazure (Petrus) voorjaar 1609 kandidaat ??-11-1622 Groot-Ammers 02
ds. J. Olivarius (Johannes) ??-01-1623 kandidaat ??-11-1627 Biezelinge-Kapelle
ds. J. Bussontius (Johannes) ??-11-1627 kandidaat ??-06-1632 Domburg
ds. S. Regius (Samuel) ??-10-1632 kandidaat ??-??-1640 West-Indie: Brazilie
ds. J. Hovaere (Jan) ??-05-1643 hulppred. Ovezande 05-04-1649 overleden
ds. W. van Heyst (Willem) 05-05-1649 Heer-Hendrikskinderen 22-03-1672 overleden
ds. J. Dambrinus (Jacobus) 30-08-1672 Driewegen 06-02-1684 overleden
ds. J. Oye (Jacobus) voorjaar 1684 kandidaat 24-06-1685 afgezet
ds. N. van de Velde (Nicolaas) 15-04-1686 kandidaat 11-05-1687 overleden
ds. J. de Visscher (Jacobus) najaar 1687 Heer-Abtskerke ??-02-1691 Nieuwerkerk-Zld
ds. C. de Leeuw (Cornelis) voorjaar 1691 Ned. Oost-Indie 10-03-1693 overleden
ds. M. van Beysselaer (Martinus) ??-05-1693 kandidaat voorjaar 1697 Heerenhoek
ds. N. du Marchie (Nicolaas) ??-??-1697 kandidaat voorjaar 1702 Heer-Hendrikskinderen
ds. J. Ratel (Jacobus) 08-10-1702 Aardenburg 02-02-1710 Oost-Souburg
ds. D. Beukelaar (Daniel) 11-05-1710 Heer-Abtskerke 07-09-1711 Veere 01
01 ds. S. Teerling (Samuel) ??-04-1712 kandidaat 18-10-1734 overleden 00
01 ds. Z. Paspoort (Zacharias) 18-09-1735 kandidaat Leiden 17-08-1738 Brouwershaven
01 ds. D. Buit (Diederik) 26-02-1741 Sint Kruis 05-12-1751 Sas van Gent
01 ds. J. Teellinck le Grand (Johannes) 29-10-1752 kandidaat Amsterdam 27-04-1755 West-Souburg
01 ds. H.A. Tolle (Hendrik Antonie) 24-08-1755 kandidaat Middelburg 27-03-1763 Westkapelle
01 ds. W. Lokermans (Willem) 07-10-1764 kandidaat Rotterdam 23-03-1769 ontheven
01 ds. J.H.C. Conradi (Johannes Henricus Christoffel) 25-03-1770 kandidaat Utrecht 13-11-1779 overleden
02 ds. H. van den Hespel (Hendrik) 12-11-1780 Sirjansland 11-09-1785 West-Souburg
02 ds. D. van der Hoek (Daniel) 13-05-1787 Poortvliet 05-02-1792 Baarland
05 ds. H. Schagen van Leeuwen (Henricus) 21-09-1794 Giessen ??-??-1796 afgezet
02 ds. A. Lankhorst (Abraham) 03-09-1797 Yerseke 03-05-1801 overleden
01 ds. J. van Ochten (Jacobus) 08-11-1801 kandidaat 02-05-1813 overleden
02 ds. J.F. Henry (Jan Frederik) 11-12-1814 Yerseke 25-04-1819 Groede
02 ds. A.B. Hagen (Antonie Bernhard) 09-04-1820 Schermerhorn 27-02-1825 Heinkenszand
06 ds. J. Dagevos (Jacobus) 22-10-1826 Nieuw-Beijerland 26-09-1858 emeritus
02 ds. A.E. van Braambeek (Adrianus Everdinus) 12-06-1859 kandidaat 06-10-1872 emeritus 00
03 ds. G. de Wilde (Gerrit) 11-05-1873 Oudelande 12-05-1878 overleden 03
21 ds. W. van Elden (Willem) 03-12-1882 Brielsch-Nieuwland 08-03-1885 Waalwijk 01
09 ds. J. Verweij (Jacob) 10-10-1886 Lollum 04-03-1894 Ooltgensplaat 05
15 ds. I.H. Schreuder (Iman Hendrik) 16-05-1897 Bleiswijk 27-04-1902 Arnhem 07
04 ds. J. de Vries (Jan) 03-05-1903 Grijpskerke 12-06-1910 Goes 01
03 ds. R. van de Waal (Roelof) 01-10-1911 Schore-Vlake 23-07-1916 Barendrecht 01
03 ds. T. Jonker (Tjalke) 21-01-1917 Garijp 25-04-1920 Bieselinge 01
03 ds. J. Kalshoven (Johannes) 24-04-1921 Kootwijk 21-04-1929 Hien-Dodewaard 02
04 ds. B.S. Dijkstra (Berend Sijbren) 15-12-1929 Sloten (Fr.) 11-03-1934 Nieuw-Weerdinge 01
04 ds. W.C. van Burgeler (Wouter Cornelis) 16-12-1934 kandidaat Arnhem 12-01-1947 Waalwijk 03
01 ds. R. Das (Richard) 11-05-1947 hulppred. Woerden 16-04-1967 Rijswijk (Gld.) 01
01 ds. G.F. Voorhoeve (George Frank) 24-11-1968 Voorst 31-05-1969 emeritus Ovezande 01

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J. de Mey (Johannes) ??-11-1640 kandidaat ??-05-1641 Baarland
J. Walaeus (Johannes) ??-05-1641 kandidaat ??-??-1642 Baarland
J. van Laren (Jodocus) 19-05-1642 kandidaat najaar 1642 Hoek
J. Hovaere (Jan) ??-10-1643 hulppred. Ovezande ??-05-1643 pred. Ovezande
ds. G.F. Voorhoeve (George Frank) 01-06-1969 emeritus Ovezande 1972


Beroepen vacature 1779:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1780 D.C. van Voorst Sint Anna ter Muiden
02 ??-08-1780 H. van den Hespel Sirjansland


Beroepen vacature 1785:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 22-12-1785 D. van den Ham Huizen
02 29-10-1786 D. van der Hoek Poortvliet


Beroepen vacature 1792:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 03-07-1792 C. Burt Andriessen Gapinge
02 10-07-1792 C. Burt Andriessen (2e keer) Gapinge
03 ??-05-1793 J.G. van Doesburg Ritthem
04 14-02-1794 J. de Kanter Sint Anna ter Muiden
05 16-06-1794 H. Schagen van Leeuwen Giessen


Beroepen vacature 1796:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 15-06-1797 A. van Crimpen Ossendrecht
02 19-07-1797 A. Lankhorst Yerseke


Beroepen vacature 1813:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 22-11-1813 P.S. Dijkstra Kapelle
02 10-07-1814 J.F. Henrij Yerseke


Beroepen vacature 1819:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 19-07-1819 A.B. Hagen Schermerhorn
02 20-09-1819 A.B. Hagen (2e keer) Schermerhorn


Beroepen vacature 1825:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 04-05-1825 P.D. de Lange Aalst
02 15-08-1825 D. Dagevos Landsmeer
03 08-10-1825 E.L. Reddingius Zunderdorp
04 07-12-1825 G. Lehman de Lehnsfeld Westmaas
05 27-04-1826 P.D. de Lange (2e keer) Aalst
06 16-06-1826 J. Dagevos Nieuw-Beijerland


Beroepen vacature 1858:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1858 C.M. van der Weijde Vrouwenpolder
02 ??-03-1859 A.E. van Braambeek kandidaat


Beroepen vacature 1872:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1872 H.A. Leenmans Wilnis
02 ??-01-1873 H.W. van Loon Bunnik
03 ??-02-1873 G. de Wilde Oudelande


Beroepen vacature 1878:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1879 L.H.F. Creutzberg Woudenberg
02 ??-11-1879 H. van Selms Nisse
03 ??-01-1880 H. Vermaas Yerseke
04 ??-03-1880 S. Ulfers Domburg
05 ??-04-1880 J.H. Guldenarm Vuursche
06 ??-06-1880 J.W.H. Kalkman kandidaat
07 ??-07-1880 P.K. Domisse Biezelinge
08 ??-09-1880 W.F.A. Winckel Gravenpolder
09 ??-11-1880 J.H. Geselschap kandidaat
10 ??-01-1881 J.H. Beekman Chaam
11 ??-03-1881 L. Kan de Beer Poederoijen
12 ??-06-1881 P.J. van Griethuijsen Losdorp
13 ??-07-1881 C. Hengeveld Schore-Vlake
14 ??-09-1881 J. Vinke Willige Langerak
15 ??-11-1881 A.P. de Groot Hellouw
16 ??-12-1881 T.C. Barbas kandidaat Zeerijp
17 ??-03-1882 J.F. de Later Sint Annaland
18 ??-04-1882 S.L. Stein van Callenfels Sint Laurens
19 ??-05-1882 N.M. de Ligt kandidaat
20 ??-07-1882 G.W.A. de Veer Bahr-Lathum
21 ??-09-1882 W. van Elden Brielsch-Nieuwland


Beroepen vacature 1885:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1885 K. van de Werfhorst kandidaat
02 ??-06-1885 Y. Bootsma Lunteren
03 ??-08-1885 A.S.E. Talma Nigtevecht
04 ??-09-1885 B.M. Mantz Breskens
05 ??-11-1885 A.W. Hotte Oostburg
06 ??-02-1886 F. Hopster Welsum
07 ??-04-1886 J. Ossewaarde Doeveren
08 ??-05-1886 P.J. Hopman Ouderkerk aan den IJssel
09 ??-07-1886 J. Verweij Lollum


Beroepen vacature 1894:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1894 J.P.F. van de Plassche Heer-Abtskerke
02 ??-10-1894 W.H.H. Dijkman Breskens
03 ??-01-1895 C.J. Montijn Chaam
04 ??-03-1895 L. Ingelse Wilhelminadorp
05 ??-04-1895 I. Middel (toez.) Baarland-gk
06 ??-05-1895 F.C. van de Plassche kandidaat
07 ??-07-1895 L.S. de Bruijn emeritus Indie
08 ??-09-1895 A.M. Knottnerus Zaamslag
09 ??-11-1895 J.M. Jalink Druten
10 ??-04-1896 B. ten Cate Lopikerkapel
11 ??-01-1896 C.J.H. Verweijs kandidaat Middelburg
12 ??-07-1896 J.A. Schouten Geervliet
13 ??-10-1896 P.J. Wauters Rozenburg
14 ??-12-1896 A. Timmermans Terneuzen
15 ??-02-1896 J.H. Schreuder Bleiswijk


Beroepen vacature 1902:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1902 J.A. Schouten Sint Philipsland
02 ??-06-1902 H.J. Couvee Kortgene
03 ??-09-1902 C. van der Hoeven Domburg
04 ??-12-1902 J. de Vries Grijpskerke


Beroepen vacature 1910:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1910 G.A. van der Hooft Domburg
02 ??-07-1910 H. Smelt Wissenkerke
03 ??-04-1911 R. van der Waal Schore-Vlake


Beroepen vacature 1916:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1916 P. Peter Sirjansland
02 ??-08-1916 P. Siemelink Meliskerke
03 ??-10-1916 T. Jonker Garijp


Beroepen vacature 1920:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1920 W.M.A. Kalkman (toez.) Nieuwerkerk aan den IJssel
02 ??-10-1920 W.M.A. Kalkman (2e keer) Nieuwerkerk aan den IJssel
03 ??-12-1920 J. Kalshoven Kootwijk


Beroepen vacature 1929:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1929 D. Los Scherpenisse
02 ??-05-1929 P. Siemelink Gasselternijveen
03 ??-07-1929 K. Engelsma Zwartsluis
04 ??-09-1929 B.S. Dijkstra Sloten (Fr.)


Beroepen vacature 1934:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1934 R. Bijlsma kandidaat Koudum
02 ??-06-1934 F.C. Willekes kandidaat Spijk
03 ??-08-1934 J. van der Wiel Oostkapelle
04 ??-10-1934 W.C. van Burgeler kandidaat Arnhem


Beroepen vacature 1947:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1946 R. Das kandidaat Woerden


Beroepen vacature 1967:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1968 G.F. Voorhoeve Voorst


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

maandag 22 juli 2024