Randwijk Hervormde Gemeente


Classis: Nijmegen
Provincie: Gelderland
Ring: Elst
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Randwijk opgericht in 1706:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
voortgekomen uit Heteren
-
ds. J. Wijkniet (Henricus) ??-??-1706 legerpred. 21-09-1751 overleden
01 ds. C. van Oort (Casparus) 18-06-1752 hulppred. Nijmegen ??-05-1756 emeritus 00
01 ds. D.A. Walraven (Dirk Adrianus) 22-08-1756 kandidaat Zwolle 26-09-1762 Warmond 02
01 ds. J. van Eyk (Johannes) 26-06-1763 kandidaat 26-05-1771 Oud-Beijerland 02
01 ds. J.H. Jolink (Johannes Henricus) ??-02-1772 kandidaat Almelo 29-10-1775 Uelsen (Bentheim) 01
01 ds. A. Aarsen (Albertus) 06-10-1776 kandidaat 20-09-1789 Hellendoorn 01
01 ds. J. Hartwijk (Jacobus) 20-06-1790 kandidaat 30-09-1792 Molenaarsgraaf 01
01 ds. C.A. van Vloten (Cornelis Adrianus) 25-11-1792 kandidaat Utrecht 30-05-1802 Nijmegen 03
01 ds. J. Sjoenis (Johannes) 18-07-1802 kandidaat Amsterdam 13-05-1804 Meeuwen 01
01 ds. P.D. de Lange (Pieter Daniel) 19-08-1804 kandidaat 06-09-1814 emeritus 00
01 ds. J.S. Wor (Jan Samuel) 05-03-1815 kandidaat 30-07-1820 West-Zaandam 01
03 ds. A.J. Begemann (Adrianus Julianus) 08-04-1821 kandidaat 25-11-1822 Egmond-Binnen 01
05 ds. G. van Kesteren (George) 07-08-1825 kandidaat 24-06-1827 Neede 01
02 ds. L. Boot (Louis) 10-08-1828 kandidaat 26-09-1869 emeritus 00
03 ds. H. Slothouber (Hendrik) 21-08-1870 Doornspijk 29-06-1873 overleden 03
05 ds. G.J. Hulsman (Gerrit Jan) 14-06-1874 Hazerswoude 30-12-1893 overleden 07
11 ds. J.J.C. van Toorenenbergen (Justus Johannes Cornelis) 02-05-1897 Genemuiden 02-07-1899 IJsselstein 01
06 ds. W.J. de Leeuw (Willem Jacobus) 28-10-1900 Nederlangbroek 27-09-1903 Zegveld 02
10 ds. D. Plantinga (Dirk) 14-01-1906 Rijnsaterwoude 13-09-1908 Kockengen 03
03 ds. T.G.C. Rappard (Theodorus George Cornelius) 06-06-1909 Kesteren 07-01-1917 Vuursche 05
06 ds. J.G. Woelderink (Jan Gerrit) 11-11-1917 Mijdrecht 24-04-1927 Hoornaar 10
05 ds. F. van Asch (Frederik) 11-03-1928 Den Ham (Ov.) 27-09-1931 Wierden 09
26 ds. G.C. Roosendaal (Gijsbertus Cornelius) 23-08-1936 kandidaat Utrecht 22-06-1947 Lienden 05
02 ds. A. Muilwijk (Adriaan) 18-05-1959 kandidaat Ameide 28-04-1963 Garderen 03
01 ds. J. Bakker (Jan) 27-10-1963 Giessendam-Neder-Hardinxveld 30-04-1968 emeritus 00
01 ds. G. Veldjesgraaf (Gerrit) 26-04-1978 Harskamp 03-10-1982 emeritus 00
05 ds. W.L. Smelt (Willem Leonard) 11-01-1984 kandidaat Hasselt 25-08-1991 Kockengen 02
04 ds. J. van Beelen (Jacob) 30-09-1992 kandidaat Katwijk aan Zee 31-05-2000 scriba PKV Gelderland 01
07 ds. J. Prins (Johannes) 18-06-2003 kandidaat Sint Annaland 02-12-2007 Ederveen 04
01 ds. E. Kroon 03-12-2008 kandidaat Veenendaal 12-05-2019 emeritus 00

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
17 ds. A.F.P. Pop (Adrianus Franciscus Petrus) ??-??-1952 emeritus Schoonrewoerd ??-??-1958
19 H. Jonker (Hendrik) 02-08-1972 31-07-1977 hulppred. Lekkerkerk


Beroepen vacature 1820:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 31-07-1820 J.C. van de Velde Werkhoven
02 30-08-1820 K. Heringa Herwijnen
03 19-11-1820 A.J. Begemann kandidaat


Beroepen vacature 1822:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 23-08-1824 A. van de Brandhoff Schalkwijk
02 28-09-1824 R. Alberthoma Chevallier Everdingen
03 10-03-1825 J.G.H. ten Dall Burgharen
04 21-03-1825 J.G.H. ten Dall (2e keer) Burgharen
05 13-05-1825 G. van Kesteren kandidaat


Beroepen vacature 1827:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 03-10-1827 G.H. Arntzen Woudrichem
02 14-05-1828 L. Boot kandidaat


Beroepen vacature 1869:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1870 H. Bax Waarder
02 ??-03-1870 W.J. Geselschap Rotterdam-Delfshaven
03 ??-04-1870 H. Slothouber Doornspijk


Beroepen vacature 1873:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1873 H. Bax Poortvliet
02 ??-09-1873 P. Deetman Reitsum
03 ??-11-1873 E.G. van Wisselingh Antwerpen
04 ??-01-1874 H.E. Faure Doesburg
05 ??-02-1874 G.J. Hulsman Hazerswoude


Beroepen vacature 1893:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1895 B.J. van Heijningen Huizen
02 ??-03-1895 P. Bokma Bruinisse
03 ??-06-1895 R. Jaarsma Balk
04 ??-09-1895 C.F.S. Rutgers Koudum
05 ??-10-1895 H. Doornveld Wierden
06 ??-01-1896 E.J. Homoet Staphorst
07 ??-03-1896 J.G. Dekking Jaarsveld
08 ??-05-1896 C.J. Leenmans Hoogeveen
09 ??-08-1896 F.F.J. van de Plassche Gouderak
10 ??-10-1896 W. van Sloten Rouveen
11 ??-12-1896 J.J.C. van Toorenenbergen Genemuiden


Beroepen vacature 1899:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1899 J.A. van Boven Oud-Beijerland
02 ??-10-1899 H. Visscher Delft
03 ??-12-1899 G. Nijhuis Veenendaal
04 ??-03-1900 J.J. van Ingen Hedel
05 ??-05-1900 B. van der Wal kandidaat Utrecht
06 ??-07-1900 W.J. de Leeuw Nederlangbroek