Sint Maartensdijk Hervormde Gemeente


Classis: Zierikzee
Provincie: Zeeland
Ring: Tholen
Digitale uitzending: nee
Opgegaan in: Sint Maartensdijk HHG

Predikanten van de Hervormde Gemeente Sint Maartensdijk opgericht in 1578:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. J. Florianus (Johannes) (i.s.m. Scherpenisse) ??-??-1578 ??-??-1579 Ost-Friesland
ds. B. van der Hoecke (Bartholomeus) ??-??-1580 ??-02-1581 Zoutelande
ds. J. de Prince (Johannes) 27-02-1586 voorheen Vilvoorde ??-??-1590 Waarde
ds. H. van Heinsbergen ??-??-1591 Burgh-Haamstede ??-??-1621 overleden
-
2e predikantsplaats sedert 1598 tot 1637
ds. M. Zuerius (Marcus) ??-??-1598 ??-??-1616 overleden
ds. J.M. Wyringius (Johannes Marci) ??-??-1617 Heinkenszand ??-??-1637 overleden
ds. J. de Herde (Jacobus) ??-??-1624 ??-03-1641 Oost-Souburg
ds. H. Mevius (Hermannus) ??-??-1641 ??-??-1686 emeritus
ds. C. Tuinman (Carolus) 20-07-1687 Sint Kruis 05-05-1691 Goes
ds. N. de Gooyer (Nicolaas) ??-??-1692 Scherpenisse 10-06-1705 overleden
ds. S. Boon (Samuel) 07-03-1706 Oud-Vossemeer 05-03-1718 overleden
01 ds. P. Gastus (Philippus) 01-01-1719 Kapelle 26-05-1720 Bleiswijk 01
01 ds. D. Fruitier (Daniel) 13-10-1720 Ellewoutsdijk 15-02-1724 West-Zaandam 01
01 ds. L. de Camps (Ludovicus) 30-07-1724 Ouwerkerk 22-02-1727 overleden 00
02 ds. J. Stenhuis (Johannes) 21-03-1728 Oosterland (Zld.) 31-01-1766 overleden 01
01 ds. P. van Hemert (Paulus) 23-08-1767 Babylonienbroek 26-05-1771 Steenbergen 01
01 ds. M. Janssen (Matthias) 01-09-1771 Scherpenisse 14-10-1792 emeritus 00
01 ds. R.E. Vetter (Reinhard Eusebius) 28-04-1793 Zoeterwoude 29-10-1797 Oude-Tonge 01
01 ds. J. Meyer Cluwen (Johannes) 16-09-1798 Noordgouwe 03-09-1800 overleden 01
03 ds. J. Hoogendorp (Jan) 19-04-1802 Kerkwerve 04-05-1840 overleden 00
01 ds. M. Was (Marinus) 11-07-1841 IJzendijke 07-04-1872 emeritus 00
06 ds. J.G. Ormel (Johannes Gerhardus) 27-04-1873 Loon op Zand 02-11-1891 overleden 08
01 ds. L.J. van Rhijn (Leonard Johannes) 13-03-1892 Oost-Indie 16-09-1894 Soesterberg 01
02 ds. H. Snel (Hendrik) 27-01-1895 Stavenisse 27-09-1896 Gameren 02
02 ds. C.J. Six Dijkstra (Cornelis Johannes) 25-04-1897 Kortgene 23-10-1904 Oud-Alblas 01
10 ds. A. Prins (Albert) 04-03-1906 Papendrecht 26-03-1911 Rouveen 04
01 ds. A.M. den Oudsten (Arie Marinus) 16-07-1911 Wezep 22-02-1914 Monster 01
04 ds. J.A. Broekers (Jan Arie) 02-08-1914 Krimpen aan de Lek 09-01-1918 overleden 01
15 ds. J. Keller (Johannes) 02-05-1920 Dordrecht 22-04-1923 IJsselmuiden - Grafhorst 02
12 ds. J. de Bres (Johannes) 01-09-1929 Bruchem-Kerkwijk 01-05-1953 emeritus Sint Maartensdijk 06
31 ds. J. van der Haar (Jan) 19-10-1958 Waddinxveen 10-11-1966 Achterberg 04
02 ds. J. Catsburg (Jan) 11-07-1967 Opheusden 30-07-1972 Katwijk aan Zee 08
14 ds. J. Blom (Josias) 25-12-1974 kandidaat Utrecht 24-05-1979 Ridderkerk 06
02 ds. J.G. van Loon (Jan Glastra) 29-08-1979 Aalst 19-01-1994 Ouddorp 02
04 ds. A. den Hartog 08-02-1995 kandidaat Leerbroek 18-05-1999 Kesteren 02
-
overgegaan tot de hersteld hervormde kerk sedert 01-05-2004

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
ds. J. de Bres (Johannes) 01-05-1953 emeritus Sint Maartensdijk


Beroepen vacature 1727:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1727 P. Macare Ouwerkerk
02 ??-12-1727 J. Steenhuizen Oosterland


Beroepen vacature 1800:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-08-1801 C. Burt Andriessen Charlois
02 19-11-1801 J. Hogendorp Kerkwerve
03 15-02-1802 J. Hogendorp (2e keer) Kerkwerve


Beroepen vacature 1872:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1872 F. Hage Wolphaartsdijk
02 ??-06-1872 E.A. Lazonder Berkel-Rodenrijs
03 12-07-1872 G.J. Noomen Bruinisse
04 ??-08-1872 D.H. Teljer Hillegersberg
05 ??-10-1872 G. Doedes Biezelinge
06 ??-11-1872 J.G. Ormel Loon op Zand


Beroepen vacature 1891:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1891 L.J. van Rhijn Ned. Oost-Indie


Beroepen vacature 1894:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1894 P. Bokma Bruinisse
02 ??-11-1894 H. Snel Stavenisse


Beroepen vacature 1896:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1896 P. Bokma Gorinchem
02 ??-12-1896 C.J. Six Dijkstra Kortgene


Beroepen vacature 1904:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1904 B. van der Wal Waddinxveen
02 ??-11-1904 D.M. Boonstra Putten
03 ??-01-1905 L. van Mastrigt Krimpen aan de Lek
04 ??-03-1905 D.E.J. Hupkes Genemuiden
05 ??-04-1905 J.G. Dekking Monster
06 ??-05-1905 H.A. Heijer Staphorst
07 ??-06-1905 C.J. Leenmans Bennekom
08 ??-08-1905 J.C. Klomp Hillegersberg
09 ??-09-1905 J. de Bruin Bleskensgraaf
10 ??-11-1905 A. Prins Papendrecht


Beroepen vacature 1911:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1910 A.M. den Oudsten Wezep


Beroepen vacature 1914:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1913 B. Batelaan Ouderkerk aan den IJssel
02 ??-02-1914 K. van As Moerkapelle
03 ??-03-1914 K. van As (2e keer) Moerkapelle
04 ??-04-1914 J.A. Broekers Krimpen aan de Lek


Beroepen vacature 1918:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1918 A.C. Enkelaar Jaarsveld
02 ??-06-1918 B.G.C. Steenbeek Dinteloord
03 ??-07-1918 P. Kruijt Nieuwe-Tonge
04 ??-08-1918 J.H. Gunning Hoogeveen
05 ??-10-1918 IJ. Doornveld Oene
06 ??-12-1918 P. Bokma Schiedam
07 ??-02-1919 G. van Montfrans Ouderkerk aan den IJssel
08 ??-03-1919 H.A. de Geus Veenendaal
09 ??-05-1919 H.A. Leenmans Oudemirdum
10 ??-06-1919 J. Kraaij Gorinchem
11 ??-07-1919 G. Lans Monster
12 ??-09-1919 A. van Kooten Zevenbergen
13 ??-10-1919 O.J. van Rootselaar Bergschenhoek
14 ??-12-1919 G.A. Pott Oud-Beijerland
15 ??-01-1920 J. Keller Dordrecht


Beroepen vacature 1923:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1923 D.T. Keck ontheven, wonend Woerden
02 ??-11-1927 H.A. Leenmans Delft
03 ??-01-1928 J.H. Koster Montfoort
04 ??-03-1928 D.T. Keck (2e keer) Heteren
05 ??-04-1928 I. Kievit Baarn
06 ??-05-1928 A. van der Kooij Kampen
07 ??-08-1928 P. de Looze Renkum
08 ??-10-1928 W. Deur Schoonhoven
09 ??-12-1928 W.L. Mulder Voorthuizen
10 ??-02-1929 A.F.P. Pop Vaassen
11 ??-05-1929 S.C. van Wijngaarden Veenendaal
12 ??-06-1929 J. de Bres Bruchem-Kerkwijk


Beroepen vacature 1953:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1953 W.L. Tukker (toez.) Delft
02 ??-09-1953 R.W. Steur Ouddorp
03 ??-02-1954 B. Eijsenga Barneveld
04 ??-03-1954 C. van den Bosch (toez.) Bruchem-Kerkwijk
05 ??-06-1954 D. van den Ent Braat Opheusden
06 ??-07-1954 P. de Jong kandidaat Zwijndrecht
07 ??-09-1954 B.J. Zaal Wijngaarden
08 ??-01-1955 J. Boezer Eethen-Drongelen
09 ??-03-1955 J. van der Haar (toez.) Waddinxveen
10 ??-05-1955 C.J. van den Broek Meteren-Est
11 ??-07-1955 J. van Vliet Zetten-Andelst
12 ??-08-1955 J. van Rootselaar Wijk bij Heusden
13 ??-10-1955 W. Kranendonk Driesum
14 ??-02-1956 drs. E.F. Vergunst kandidaat Leiden
15 ??-04-1956 J. Zwijnenburg Kinderdijk
16 ??-05-1956 A.G. Haring Loon op Zand
17 ??-07-1956 C. Treure Ederveen
18 ??-09-1956 C. Vos Westbroek
19 ??-10-1956 J.C. Stelwagen Hillegersberg
20 ??-11-1956 H. Harkema Zeist
21 ??-12-1956 G.M. van Dieren Ede
22 ??-02-1957 A. Lam (toez.) kandidaat Zeist
23 ??-04-1957 M.J. Lekkerkerker Montfoort
24 ??-06-1957 G.H. van Kooten Genemuiden
25 ??-07-1957 A. van Brummelen (toez.) kandidaat Barneveld
26 ??-08-1957 J. Bakker Giessendam-Neder-Hardinxveld
27 ??-09-1957 T. Poot Haaften
28 ??-12-1957 J.T. Doornenbal Oene
29 ??-03-1958 L. Vroegindeweij Gameren
30 ??-05-1958 A. Klein Kranenburg Hilversum
31 ??-08-1958 J. van der Haar (2e keer) Waddinxveen


Beroepen vacature 1966:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1966 S. de Jong (toez.) Houten
02 ??-12-1966 J. Catsburg (toez.) Opheusden


Beroepen vacature 1972:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1972 A. Beens kandidaat Genemuiden
02 ??-11-1972 W.J. op t Hof kandidaat Vlaardingen
03 ??-12-1972 J. Jongerden Wijk bij Heusden
04 ??-03-1973 A.J. Wijnmaalen Maartensdijk
05 ??-07-1973 A. Vlietstra (toez.) Doornspijk
06 ??-09-1973 A. Vlietstra (2e keer) Doornspijk
07 ??-10-1973 T. de Jong Nieuw-Lekkerland
08 ??-01-1974 T. Langerak Veenendaal
09 ??-04-1974 S. de Jong Ouddorp
10 ??-05-1974 H. van der Post Bergambacht
11 ??-08-1974 C. Evers Leerbroek
12 ??-09-1974 W.C. Hovius Ede
13 ??-10-1974 drs. J. Hoek kandidaat Katwijk aan Zee
14 ??-11-1974 J. Blom kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1979:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1979 T. de Jong voorheen zendingspred. Rhodesie
02 ??-06-1979 J.G. van Loon Aalst


Beroepen vacature 1994:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1994 N.P.J. Kleiberg Veenendaal
02 ??-06-1994 L.M. Jongejan kandidaat Nieuw-Lekkerland
03 ??-09-1994 C. Stelwagen Harskamp
04 ??-10-1994 A. den Hartog kandidaat Leerbroek


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

maandag 16 december 2019