Westkapelle Hervormde Gemeente


Classis: Walcheren
Provincie: Zeeland
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Westkapelle opgericht in 1579:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.s.m. Westkapelle-gk
-
ds. T. Cupus (Tilemannus) ??-04-1579 Alphen aan den Rijn ??-08-1581 Vlaanderen
ds. H. Strange (Hermanus) ??-??-1584 verdreven Hengstdijk ??-??-1586 overleden
ds. A. Cousaert (Aegidius) ??-??-1586 voorheen Vlaanderen ??-??-1593 Ossenisse
ds. Z. Damman (Zebedeus) ??-??-1593 voorheen Vlaanderen ??-??-1602 overleden
ds. J.G. Hoets (Johannes Gregorii) ??-??-1603 ??-??-1631 overleden
ds. A.C. Langendam (Adriaan Cornelisz.) ??-??-1631 Cadzand ??-??-1640 overleden
ds. E. de Knuyt (Elias) 07-03-1641 Sint Annaland ??-??-1642 overleden
ds. A. van den Heuvel (Abraham) 08-03-1643 Wolphaartsdijk ??-??-1654 Middelburg
ds. B. van Deinse (Bernardus) ??-08-1654 kandidaat ??-08-1668 Vlissingen
ds. J. Hoornbeeck (Johannes) 09-12-1668 kandidaat ??-11-1671 Vlissingen
ds. J. Schmidman (Jacobus) 13-03-1672 kandidaat 11-04-1705 overleden
ds. F.H. Bronkhorst (Fredericus Henricus) ??-12-1705 Ede (Wal.) ??-01-1718 overleden
01 ds. Z. Visscher (Zacheus) ??-??-1718 kandidaat 16-11-1739 overleden 00
02 ds. P. de Roy (Petrus) 18-12-1740 Sas van Gent 14-11-1762 emeritus 00
01 ds. H.A. Tolle (Hendrik Antonie) 17-04-1763 Ovezande-Driewegen 07-08-1774 IJzendijke 01
01 ds. J.F. van der Sloot (Johan Frederik) 30-10-1774 Sirjansland 07-07-1782 Hulst 01
02 ds. A.M. van Genderen (Arnout Martinus) 20-10-1782 Sint Anna ter Muiden 28-03-1784 Vlissingen 01
02 ds. J. Horthemels Hanssen (Johannes) 12-09-1784 Soest 05-10-1788 Nieuwendam 02
09 ds. N. van Rijssel (Nicolaas) 13-11-1791 Hurwenen 26-03-1797 Oostburg 01
04 ds. G. Haykens (Gerhardus) 30-07-1797 Heinkenszand 30-08-1801 Koudekerke 01
01 ds. J. de Kanter (Jacobus) 02-05-1802 Sint Anna ter Muiden 30-10-1803 Tholen 01
01 ds. J.C. van Rhee (Jan Cornelis) 18-03-1804 Nieuwvliet 19-07-1807 Meliskerke 02
03 ds. J. de Rochefort (Jacobus) 24-07-1808 Cadzand 23-02-1823 West-Souburg 02
02 ds. J. Grims (Johannes) 20-07-1823 Zaamslag 24-04-1825 Serooskerke 02
01 ds. S. Luijmes (Simon) 07-08-1825 Baarland 20-09-1833 overleden 00
04 ds. J. Binneweg (Jacob) 14-12-1834 kandidaat 29-09-1850 Otterlo 02
02 ds. J. Rijsdijk Takens Lambrechts (Jacobus) 13-07-1851 Biggekerke 22-04-1860 Warns-Scharl 01
03 ds. J.G. Ormel (Johannes Gerhardus) 09-12-1860 kandidaat 17-02-1867 Zaamslag 02
01 ds. J.I. Crebas (Johannes Idskeus) 14-04-1867 Pingjum 26-10-1873 Ned. Oost-Indie 02
01 ds. C. ter Spill (Cornelis) 13-04-1874 Akkerwoude-Murmerwoude 28-04-1878 Blokzijl 02
24 ds. W.A. Mac Pherson (Willem Antonie) 06-01-1884 Jaarsveld 30-06-1889 Tjerkgaast 03
02 ds. K. Loggers (Koert) 02-03-1890 kandidaat Goes 07-01-1894 Velsen 06
07 ds. W.C. Mense (Willem Cornelis) 18-08-1895 kandidaat Ede 21-06-1896 Aalten 01
01 ds. K. Loggers (Koert) 04-10-1896 Velsen 31-10-1901 emeritus 01
11 ds. L. Aalders (Lambertus) 11-10-1903 kandidaat Beesd 27-10-1912 g.v. Vredelust Bergen op Zoom 03
02 ds. W. Reus (Wilhelm) 09-03-1913 Elkerzee 30-04-1947 emeritus Westkapelle 10
05 ds. W. Oosthoek (Willem) 11-04-1948 Zoutelande 27-04-1975 emeritus 00
02 ds. J. Bezemer (Jacob) 03-10-1976 Beverwijk 17-11-1985 Geldermalsen 03
03 ds. A. Spaans (Arie) 14-09-1986 kandidaat Katwijk aan Zee 08-01-2006 Colijnsplaat-pg 01
-
opgegaan in Westkapelle-pg sedert 01-03-2007

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
ds. W. de Reus 01-05-1947 emeritus Westkapelle 29-06-1947


Beroepen vacature 1739:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 09-08-1740 H.F. de Loos Biezelinge
02 20-09-1740 P. de Roy Sas van Gent


Beroepen vacature 1782:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 17-07-1782 A.M. van Genderen Sint Anna ter Muiden
02 18-08-1782 A.M. van Genderen (2e keer) Sint Anna ter Muiden


Beroepen vacature 1784:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1784 H.J. Bruins Garderen
02 ??-06-1784 J. Horthemels Hansen Soest


Beroepen vacature 1788:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 01-03-1789 J. la Verge Heinenoord
02 14-08-1789 P. Houtman Biervliet
03 18-09-1789 P. Houtman (2e keer) Biervliet
04 13-01-1790 A. Zijnen Zonnemaire
05 27-03-1790 A. Zijnen (2e keer) Zonnemaire
06 20-08-1790 A. van Crimpen Wolphaartsdijk
07 23-11-1790 J.J. Schadd Spaarndam-Spaarnwoude
08 10-04-1791 M. Cremer Sint Kruis
09 02-09-1791 N. van Rijssel Hurwenen


Beroepen vacature 1797:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 07-03-1797 F.H. Claessen Rijswijk (NB.)
02 23-04-1797 J. de Kanter Sint Anna ter Muiden
03 16-05-1797 G. Haykens Heinkenszand
04 09-06-1797 G. Haykens (2e keer) Heinkenszand


Beroepen vacature 1801:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 11-12-1801 J. de Kanter Sint Anna ter Muiden


Beroepen vacature 1803:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 26-11-1803 J.C. van Rhee Nieuwvliet


Beroepen vacature 1807:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 26-08-1807 N. Borsboom Serooskerke (Wal.)
02 11-09-1807 N. Borsboom (2e keer) Serooskerke (Wal.)
03 29-01-1808 J. de Rochefort Cadzand


Beroepen vacature 1823:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 12-03-1823 H.J. van Ingen Arnemuiden
02 16-04-1823 J. Grims Zaamslag


Beroepen vacature 1825:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 11-05-1825 S. Luijmes Baarland


Beroepen vacature 1833:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 20-06-1834 J. Versprille Zuidland
02 01-08-1834 J.F. Niermeijer Jutphaas
03 10-09-1834 H.J. van Ingen Ouwerkerk
04 10-10-1834 J. Binneweg kandidaat


Beroepen vacature 1850:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1850 J.R. Takens Lambrechts Biggekerke
02 23-03-1851 J.R. Takens Lambrechts (2e keer) Biggekerke


Beroepen vacature 1860:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1860 G. Batteke Breskens
02 ??-06-1860 J.J. Crebas Gapinge
03 ??-08-1860 J.G. Ormel kandidaat


Beroepen vacature 1867:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1867 J.I. Crebas Pingjum


Beroepen vacature 1873:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1873 C. ter Spill Akkerwoude-Murmerwoude