Wierden Hervormde Gemeente


Classis: * Almelo
Provincie: Overijssel
Ring: Rijssen
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Wierden opgericht in 1626:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. A. Nijhoff (Abraham) ??-??-1626 kandidaat ??-06-1667 overleden
ds. J. Liens (Joachimus) ??-07-1668 kandidaat ??-??-1681 Vriezenveen
ds. G. Nijhoff (Gerhardus) ??-??-1682 kandidaat 25-10-1710 overleden
ds. J.A. Nijhoff (Joachim Adolph) 28-06-1711 kandidaat 12-08-1752 emeritus 00
01 ds. A.H. Nijhoff (Adolph Hendrik) 05-08-1753 kandidaat 02-03-1789 overleden 00
01 ds. J.P. Lindeman (Johannes Petrus) 21-02-1790 kandidaat 04-04-1825 overleden 00
02 ds. F.M.E. Hesselink (Frederik Mor Eerrijk) 24-04-1831 kandidaat 10-08-1838 overleden 01
01 ds. B. Hagedoorn (Berend) 03-11-1839 kandidaat 23-08-1868 overleden 00
03 ds. P. Sinninghe Damste (Pieter) 21-11-1869 Enter 31-05-1885 Weerselo 06
07 ds. W. Gerritsen (Wouter) 14-11-1886 Gelselaar 26-02-1890 overleden 12
09 ds. H. Doornveld (Harmen) 03-04-1892 Huizen 26-09-1897 Bruchem - Kerkwijk 13
04 ds. P.J. Kromsigt (Pieter Johannes) 03-04-1898 Scherpenisse 23-09-1900 Rotterdam 04
03 ds. S.A.C. Rijnenberg (Simon Adelbert Corneile) 24-03-1901 Burgwerd 18-08-1912 Hien-Dodewaard 01
01 ds. D. van Luttervelt (Daniel) 06-10-1912 Wezep 01-10-1916 Driesum 02
11 ds. G. Enkelaar (Gerrit) 14-04-1918 Tholen 31-08-1923 Ter Aar 04
12 ds. B.G.C. Steenbeek (Boudewijn Gerrit Clement) 15-02-1925 Suawoude 26-04-1931 Bennekom 16
03 ds. F. van Asch (Frederik) 04-10-1931 Randwijk 04-10-1936 Voorthuizen 07
01 ds. K. van de Pol (Klaas) 21-03-1937 Boven-Hardinxveld 14-04-1940 s-Gravenhage 05
04 ds. H. Talsma (Hendrik) 27-10-1940 Nederlangbroek 21-11-1943 s-Gravenhage 01
08 ds. D.B. van Lokhorst (Daniel Bernardus) 09-07-1944 Papendrecht 18-04-1948 Bergschenhoek 01
02 ds. H.A. van Slooten (Hendrik Adriaan) 10-10-1948 Haaften 14-11-1954 Onstwedde 16
06 ds. L. Roetman (Lambertus) 24-07-1955 Muiden 07-05-1961 Gouda 03
-
2e predikantsplaats sedert 1956
13 ds. J. Bos (Johannes) 11-03-1956 Noorden 05-11-1961 Lunteren 03
07 ds. G. Westland (Gijsbert) (vac. Roetman) 10-09-1961 Driesum 24-05-1970 Scherpenzeel (Gld.) 06
05 ds. G. Wursten (Gerard) (vac. Bos) 13-05-1962 Den Bommel 24-04-1967 Sprang 02
01 ds. H.J. de Bie (Hendrik Jan) (vac. Wursten) 27-08-1967 Alblasserdam 01-10-1972 Huizen 04
-
3e predikantsplaats sedert 1967
11 ds. B.A. van Donkersgoed (Berend Albertus) 25-06-1967 Sint Philipsland 23-09-1968 zendingspred. GZB 01
09 ds. H.A. van de Pol (Hendrik Anthonie) 19-04-1970 Leerbroek 01-07-1984 Boskoop 06
02 ds. J. Kruijt (Johannes) (wijk Oost) 13-09-1970 Rotterdam-Hillegersberg 29-08-1976 Elburg 04
08 ds. G.F. Smaling (Gerrit Filip) (wijk West) 02-09-1973 Dussen 20-06-1982 Rijnsburg 03
08 ds. J. Bogaard (Jan) (wijk Oost) 14-08-1977 Rotterdam-Delfshaven 14-06-1981 Nieuw-Loosdrecht 01
07 ds. A. van de Meer (Arie) (wijk Oost) 05-09-1982 Lopik 10-10-1993 Veenendaal 08
07 ds. A. Visser (Aalt) (wijk West) 24-04-1983 Nieuwland - Oosterwijk 30-08-1987 Putten 02
02 ds. D.P.C. Looijen (Dirk Philippus Cornelis) 19-08-1984 Kinderdijk 19-06-1988 bijz. werk: GZB-IZB 01
01 ds. K. van Meijeren (Klaas) (wijk West) 11-10-1987 Ooltgensplaat 04-04-1993 Zwolle 09
01 ds. J. Plomp (Jan) (wijk Noord) 11-09-1988 Barendrecht (b.w.) 23-08-1998 Putten 04
03 ds. J. Muller (John) (wijk West) 29-08-1993 Sluipwijk 21-12-1997 Wapenveld 01
04 ds. G.A. Schreuders (Gerrit Adrianus) 04-09-1994 zendingspred. GZB 29-09-2013 emeritus 05
06 ds. J. van Beek (Jacobus) (wijk West) 13-06-1999 Jaarsveld 06-06-2009 overleden 00
04 ds. G. Herwig (Gerrit) (wijk Noord) 11-07-1999 Noordwijk (b.w.) 28-03-2004 Kamerik 03
02 ds. B.E. Weerd (Beert Egbert) (wijk Noord) 12-09-2004 Gouderak 20-06-2010 Huizen 03
01 ds. J.W. van Bart (Jan Willem) (wijk West) 27-06-2010 kandidaat Oldebroek 25-06-2017 Harderwijk 01
07 ds. J. Flikweert (Johannes) (wijk Noord) 09-09-2012 Gorinchem 03-01-2014 overleden 00
04 ds. T.J. Smink (Thomas Johannes) (wijk Noord) 23-08-2015 Nieuwerkerk
01 ds. H.J. Donken (Huibregt Jakob) (wijk West) 06-05-2018 Renswoude

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J. Ledeboer (Johannes)
W.J. Kolkert (Willem Jacob) ??-??-1939 kandidaat Harderwijk 1940 pred. Schalkwijk
J. Ewoldt (voor wijk 2) ??-??-1942 kandidaat Bergambacht 1942 hulppred Rotterdam-Charlois
B. Eijsenga (voor wijk 2) ??-??-1942 kandidaat Zeist 1942 Babylonienbroek
ds. F. Kijftenbelt (Frederik) (voor wijk 2) ??-??-1948 emeritus Rotterdam-Feijenoord 1961 overleden
G. Flim 03-10-2010


Beroepen vacature 1825:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 30-11-1830 W.H. Stroinck Markelo
02 ??-01-1831 F.M.E. Hesselink kandidaat


Beroepen vacature 1869:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1869 A. Piper Heemse
02 ??-08-1869 W.J. Immink Lent
03 ??-09-1869 P. Sinninghe Damste Enter


Beroepen vacature 1885:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1885 P.E. Barbas Delden
02 ??-10-1885 W.J. van Elden Rijssen
03 ??-12-1885 K. Havinga Zwartsluis
04 ??-04-1886 J. Pot Vroomshoop
05 ??-05-1886 J. Vonk Dalfsen
06 ??-07-1886 P.G. Datema Hasselt
07 ??-08-1886 W. Gerritsen Gelselaar


Beroepen vacature 1890:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1890 C. Plug Oostkapelle
02 ??-01-1891 W. van den Bijtel Lutten
03 ??-03-1891 W. Willems IJzendoorn
04 ??-05-1891 L.A.F. Creutzberg Beekbergen
05 ??-07-1891 W.J. Jurrema Windesheim
06 ??-08-1891 H. Bruijel Steenwijkerwold
07 ??-08-1891 D.J. Veen Bergharen
08 ??-10-1891 G. van Dijk Sprang
09 ??-12-1981 H. Doornveld Huizen


Beroepen vacature 1897:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1897 J.P. Eringa Oostwold (Old.)
02 ??-10-1897 J. Hoekstra Heteren
03 ??-11-1897 G.B. Hospers kandidaat Vriezenveen
04 ??-01-1898 P.J. Kromsigt Scherpenisse


Beroepen vacature 1900:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1900 W.J. de Leeuw Nederlangbroek
02 ??-10-1900 J.H. Gunning Numansdorp
03 ??-11-1900 S.A.C. Rijnenberg Burgwerd


Beroepen vacature 1912:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1912 D. van Luttervelt Wezep


Beroepen vacature 1916:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1916 A.H.J.G. van Voorthuizen Zegveld
02 ??-12-1916 A.C. Enkelaar Jaarsveld
03 ??-01-1917 J.J. van Ingen Harderwijk
04 ??-03-1917 G.A. Pott Leerbroek
05 ??-04-1917 A.J.W. van Ingen Gameren
06 ??-06-1917 J.H. van Paddenburgh Staphorst
07 ??-07-1917 L. van Mastrigt Vlaardingen
08 ??-08-1917 N. Warmolts Nederlangbroek
09 ??-10-1917 Ph.J. Vreugdenhil Sprang
10 ??-11-1917 N. van der Snoek Ameide-Tienhoven
11 ??-12-1917 G. Enkelaar Tholen


Beroepen vacature 1923:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1923 J.H. van der Wal Papendrecht
02 ??-09-1923 C.J. van der Graaf Kockengen
03 ??-10-1923 F. van Asch Den Ham (Ov.)
04 ??-12-1923 W. Deur Zegveld
05 ??-01-1924 G. van Montfrans Sommelsdijk
06 ??-02-1924 E. Schimmel Jaarsveld
07 ??-03-1924 R. Bartlema Hoogeveen
08 ??-05-1924 G. Alers Nieuw-Lekkerland
09 ??-06-1924 A.C. Enkelaar Hasselt
10 ??-07-1924 W.J. van Lokhorst Bennekom
11 ??-08-1924 H.A. de Geus Veenendaal
12 ??-10-1924 B.G.C. Steenbeek Suawoude


Beroepen vacature 1931:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1931 J.E. Klomp Ede
02 ??-05-1931 E. Schimmel Ameide-Tienhoven
03 ??-06-1931 F. van Asch Randwijk


Beroepen vacature 1936:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1936 K. van de Pol Boven-Hardinxveld


Beroepen vacature 1940:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1940 J. Batelaan Stavenisse
02 ??-03-1940 W. Vroegindeweij Hoogeveen
03 ??-05-1940 J. Hovius Ouddorp
04 ??-08-1940 H. Talsma Nederlangbroek


Beroepen vacature 1943:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1943 J.C. Stelwagen Opheusden
02 ??-09-1943 J. Batelaan Tholen
03 ??-10-1943 J.C. Stelwagen (2e keer) Opheusden
04 ??-11-1943 A. Vroegindeweij Loon op Zand
05 ??-12-1943 P.J.F. Lamens Hellouw
06 ??-01-1944 W.L. Tukker Elburg
07 ??-02-1944 J.J. Poot Ameide-Tienhoven
08 ??-04-1944 D.B. van Lokhorst Papendrecht


Beroepen vacature 1946 (wijk 2):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1946 J.C. Stelwagen Giessendam-Neder-Hardinxveld
02 ??-09-1946 J. van Wier kandidaat Amstelveen
03 ??-10-1946 K. van de Pol Ede
04 ??-03-1947 H. Harkema Wijk bij Heusden
05 ??-05-1947 P. Bouw Woudenberg
06 ??-06-1947 G. Willemsen Zuilichem-Nieuwaal
07 ??-08-1947 H.A. van Slooten Haaften
08 ??-09-1947 N. Kleermaker Veen
09 ??-10-1947 H.G. Abma IJsselstein
10 ??-12-1954 J.W. de Bruijn Harderwijk
11 ??-03-1955 W.A.S. Laurense Hoevelaken
12 ??-09-1955 H. Roelofsen Zeist
13 ??-10-1955 J. Bos Noorden


Beroepen vacature 1948:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1948 P. Bouw Woudenberg
02 ??-05-1948 H.A. van Slooten Haaften


Beroepen vacature 1954:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1954 C. van den Boogert Harderwijk
02 ??-11-1954 J. de Lange Nunspeet
03 ??-01-1955 H. Harkema Zeist
04 ??-02-1955 J. Wieman Oudewater
05 ??-03-1955 J. de Lange (2e keer) Nunspeet
06 ??-04-1955 L. Roetman Muiden


Beroepen vacature 1960 (vac. Roetman):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1960 J. den Besten Dirksland
02 ??-09-1960 W.H. van Kooten Hasselt
03 ??-10-1960 H.N. van Hensbergen Renkum
04 ??-11-1960 B. Eijsenga Barneveld
05 ??-01-1961 J. Wieman Oudewater
06 ??-02-1961 L. Doppenberg Wilsum
07 ??-03-1961 G. Westland Driesum