Index >

Enter Hervormde Gemeente


Classis: * Almelo
Provincie: Overijssel
Ring: Rijssen
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Enter opgericht in 1708:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
voorheen bij Rijssen
-
01 A.F. Marcelli (Andreas Franciscus) 29-01-1708 kandidaat ??-03-1725 overleden 00
01 H.J. van Eijbergen (Hermannus Johannes) 03-02-1726 kandidaat 21-06-1739 Oldenzaal 01
01 J. Elshof (Johannes) 30-03-1740 kandidaat Enschede 10-10-1790 overleden 00
01 C. Schimmel (Christiaan) 18-12-1791 Holten 12-11-1977 Goor 01
01 G.W. Immink (Gerhardus Warnerus) 19-11-1797 kandidaat Haaksbergen 16-11-1800 Gorssel 01
01 M. Arends (Menco) 11-01-1801 kandidaat Loppersum 26-10-1806 Nieuwleusen 01
01 G.H. Immink (Gerhardus Hendrik) 14-06-1807 kandidaat Losser 21-03-1847 overleden 00
01 E. Lasonder (Egbert) 07-05-1848 kandidaat Enschede 20-10-1853 overleden 00
01 G.J. Sijpkens (Gerrit Jan) 08-10-1854 kandidaat Harderwijk 29-11-1857 Anjum 01
01 A. Buysing Damste (Albertus) 20-06-1858 kandidaat Groningen 03-11-1867 Ransdorp-Schellingwoude 02
01 P. Sinninghe Damste (Pieter) 16-02-1868 emeritus Drachten 14-11-1869 Wierden 01
06 H.Y. Ynzonides (Hans Ynzo) 08-01-1871 kandidaat Schraard 14-09-1873 Oudega-Idsega 06
08 H. Vermaas (Hendrik) 14-02-1875 emeritus Gapinge 12-08-1877 Yerseke 03
08 C. Veen (Cornelis) 02-06-1880 Hall 22-06-1881 Stedum 03
01 L.J. van Apeldoorn (Lambertus Johannes) 11-12-1881 Benthuizen 30-11-1884 IJlst 12
01 J. Vinke (Johannes) 16-03-1885 Willige-Langerak 25-11-1888 Gramsbergen 09
13 W. Magendans (Wouter) 25-10-1891 kandidaat Slijk-Ewijk 19-08-1894 Oosterzee 04
12 G. Bruna (Gerhard) 02-05-1897 Buurse 16-09-1898 afgezet > r-k Vught 00
04 E.B. Couvee (Evert Barend) 14-05-1899 kandidaat Leiden 28-02-1904 Schiedam 09
01 W. Groeneweg (Willem) 24-04-1904 Stavoren 15-03-1914 Glanerbrug 02
01 J. Bus (Jan) 30-09-1914 hulppred. Alphen aan den Rijn 31-08-1919 Ouddorp 12
04 G.J. Koldewijn (Gerrit Jan) 22-08-1920 Domburg 13-08-1922 Zetten-Andelst 01
03 W.L. Mulder (Willem Lambertus) 18-05-1924 Benthuizen 12-09-1926 Voorthuizen 09
23 C. Kroon (Cornelis) 01-04-1932 Woudsend 09-02-1933 overleden 00
05 P. van der Staay (Pieter) 13-01-1935 Tricht 12-06-1949 Anjum 01
01 A. Pietersma (Arie) 19-12-1949 Nieuw-Weerdinge 28-09-1958 Zoetermeer 02
01 W.A. Kalkman (Wouter Adriaan) 23-11-1958 Sint Laurens 21-10-1962 Uithoorn 01
01 W.C.J. Jacobs (Willem Cornelis Jan) 11-11-1962 Reitsum 18-09-1977 overleden 00
04 D. Driebergen (Dirk) 17-12-1978 Westerhaar 14-09-1980 Katwijk aan Zee 06
01 D.D. Lucas (Dirk Dingeman) 28-11-1982 Maassluis 01-11-1992 Nijega-Opeinde 06
06 N. Raatgever (Nico) 19-12-1993 Aalsmeer 15-11-1998 Almkerk 01
02 D. Rodenburg (David) 04-07-1999 Aalsmeer 28-06-2009 Nunspeet 05
01 W.C.P. Bevelander (Willem Cornelis Pieter) 24-01-2010 Alblasserdam 11-12-2016 emeritus 00

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
E.H. Wieringa 1907 kandidaat Groningen
K.A. Hazeleger 2007 Daarlerveen 02


Beroepen vacature 1869:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1869 J.J. van der Lip Leusden
02 ??-01-1870 G.J. van der Flier Eemnes-Binnen
03 ??-03-1870 P. Doedes Hemmen
04 ??-05-1870 H.W. van Loon kandidaat
05 ??-06-1870 W. Callenbach Bergschenhoek
06 ??-08-1870 H.Y. Ynzonides kandidaat Schraard


Beroepen vacature 1873:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1873 F. Hopster Lemele
02 ??-01-1874 W. Sijpkens Elburg
03 ??-03-1874 A.E. van der Dussen Schaarsbergen
04 ??-04-1874 J. Westrik Cothen
05 ??-06-1874 J.E. Tatum Zubli Hollandscheveld
06 ??-08-1874 H. Hasselman Den Ham (Ov.)
07 ??-10-1874 G. van Dorssen kandidaat
08 ??-12-1874 H. Vermaas emeritus Gapinge


Beroepen vacature 1878:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1878 C. Verhagen Vriezenveen
02 ??-05-1878 C. Diehl Gramsbergen
03 ??-07-1878 H.Y. Ynzonides Minnertsga
04 ??-09-1878 T.J. Ringeling Ophemert
05 ??-11-1878 A. Wartena Dedemsvaart
06 ??-01-1879 J.H.F. Gangel Lemmer
07 ??-11-1879 W.C. Barbas Ressen
08 ??-02-1880 C. Veen Hall


Beroepen vacature 1881:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1881 L.J. van Apeldoorn Benthuizen


Beroepen vacature 1884:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1884 J. Vinke Willige-Langerak


Beroepen vacature 1889:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1889 J.L. Pierson Halle
02 ??-05-1889 J. van der Bergen Gelselaar
03 ??-09-1889 J. Steenbeek Nieuwleusen
04 ??-12-1889 A.J.A. Vermeer Lemele
05 ??-01-1890 R.W.F. Kijftenbelt kandidaat
06 ??-03-1890 D. Bax Bunnik
07 ??-06-1890 P. van Willenswaard kandidaat Schoonhoven
08 ??-09-1890 F. Hacquebord kandidaat Dokkum
09 ??-11-1890 J.W. Drost kandidaat
10 ??-12-1890 H. Visscher kandidaat Zwolle
11 ??-03-1891 J. van Dijk Buurse
12 ??-05-1891 F.F.J. van de Plassche kandidaat
13 ??-07-1891 W. Magendans kandidaat Slijk-Ewijk


Beroepen vacature 1894:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1894 O. Norel Gaastmeer
02 ??-11-1894 F.G. Moeton kandidaat Haarlem
03 ??-02-1895 W. Voors Kuinre
04 ??-04-1895 S.A.C. Rijnenberg Buurmalsen
05 ??-11-1895 H. Smelt kandidaat
06 ??-04-1896 J.H. Willebrands Aarlanderveen
07 ??-05-1896 M. de Jong kandidaat Foudgum
08 ??-06-1896 D.J. van Aalst kandidaat Hoorn
09 ??-09-1896 D. Jacobsen Terhorne
10 ??-10-1896 A. Burger kandidaat Leiden
11 ??-11-1896 K.E. van Griethuijsen Kethel
12 ??-01-1897 G. Bruna Buurse


Beroepen vacature 1898:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1898 H.J. van der Zee kandidaat Elburg
02 ??-11-1898 H.C. Briet kandidaat Leiden
03 ??-12-1898 J.C.E. van Herwerden kandidaat Leiden
04 ??-01-1899 E.B. Couvee kandidaat Leiden


Beroepen vacature 1903:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1903 W. Groeneweg Stavoren


Beroepen vacature 1914:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1914 J. Bus hulppred. Alphen aan den Rijn


Beroepen vacature 1919:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1919 J.H. Gunning Hoogeveen
02 ??-02-1920 H. Japchen Poederoijen
03 ??-04-1920 F.J. van de Plassche Oude-Tonge
04 ??-06-1920 G.J. Koldewijn Domburg


Beroepen vacature 1923:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1923 J. Ronge Hoogblokland
02 ??-12-1923 F. van Asch Den Ham (Ov.)
03 ??-01-1924 W.L. Mulder Benthuizen


Beroepen vacature 1926:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1926 C. Vlasblom Driesum
02 ??-09-1926 D.J. van de Graaf Ridderkerk
03 ??-10-1926 R. Steenbeek Wapenveld
04 ??-03-1927 I. Kievit Baarn
05 ??-04-1927 J.H. van Paddenburgh Elspeet
06 ??-06-1927 H. Japchen Ede
07 ??-09-1927 A. van der Kooij Kampen
08 ??-11-1927 A.G. Oosterhuis Emst
09 ??-01-1928 C.J. Leenmans emeritus Zeist
10 ??-03-1928 N.C. Bakker Benschop
11 ??-05-1928 N. Warmolts Wezep
12 ??-11-1928 J.E. Klomp Oldebroek
13 ??-03-1929 A. Dekker Bleiswijk
14 ??-06-1929 D.T. Keck Heteren
15 ??-09-1929 W.L. Mulder Voorthuizen
16 ??-03-1930 M.B. Verkerk Mijdrecht
17 ??-05-1930 D. Bax Puttershoek
18 ??-07-1930 L. Vroegindeweij kandidaat Middelharnis
19 ??-09-1930 E. Schimmel Ameide-Tienhoven
20 ??-11-1930 E. de Looze kandidaat Waddinxveen
21 ??-09-1931 H. Haselager Baambrugge
22 ??-10-1931 J. Kramer Elden
23 ??-11-1931 C. Kroon Woudsend


Beroepen vacature 1933:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1934 H. Mondt Zelhem
02 ??-03-1934 H.W. Lovink Gramsbergen
03 ??-04-1934 B.N.J. Roskott Hendrik-Ido-Ambacht
04 ??-06-1934 W.J. Keller Nijkerkerveen
05 ??-10-1934 P. van der Staay Tricht


Beroepen vacature 1949:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1949 A. Pietersma Nieuw-Weerdinge


Beroepen vacature 1958:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1958 W.A. Kalkman Sint Laurens


Beroepen vacature 1962:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1962 W.C.J. Jacobs Reitsum


Beroepen vacature 1977:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1977 E.K. Teygeler Katwijk aan den Rijn
02 ??-02-1978 D.D. Lucas Waardenburg
03 ??-07-1978 A.F. Troost Asperen
04 ??-09-1978 D. Driebergen Westerhaar


Beroepen vacature 1982:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1982 D.D. Lucas Maassluis


Beroepen vacature 1992:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 27-10-1992 B.H. Weegink Steenwijk
02 15-02-1993 T.A. Eijsenga Dordrecht
03 16-03-1993 R.H.M. de Jonge Zaamslag
04 18-05-1993 J.K. Verbree Maasdijk
05 06-07-1993 J.A. Woudenberg Almelo
06 09-09-1993 N. Raatgever Aalsmeer


Beroepen vacature 1998:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-11-1998 A. Groenveld Lunteren (deelgemeente)
02 08-02-1999 D. Rodenburg Aalsmeer


Beroepen vacature 2009:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 03-10-2009 W.C.P. Bevelander Alblasserdam


Beroepen vacature 2016:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-2018 D. van Vreeswijk Zevenhuizen-ZH 01
02 15-09-2018 B.J.D. van Vreeswijk Hattem 02


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

zondag 16 december 2018