Index >

Hoogeveen Hervormde Gemeente


Classis: * Hoogeveen
Provincie: Drenthe
Ring: Hoogeveen
Digitale uitzending: nee
Opgegaan in: Hoogeveen PG

Predikanten van de Hervormde Gemeente Hoogeveen opgericht in 1678 :
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
01 ds. D. Frantzius (David) ??-??-1678 Echten ??-??-1681 overleden
01 ds. P. Curtenius (Petrus) ??-??-1682 kandidaat 16-04-1709 overleden
01 ds. F.C. de Vriese (Floris Casper) 14-06-1711 kandidaat 01-09-1763 overleden 00
02 ds. J.H. Schadden (Johannes Hermannus) 03-02-1765 Garderen 31-01-1779 overleden 00
01 ds. C.A.W. Hein (Casimirus Albrechtus Wilhelmus) 11-07-1779 Genemuiden ??-??-1788 afgezet 00
-
2e predikantsplaats sedert 1783 tot 1889
01 ds. D.J. Nederbosch (Dirk Jan) 26-10-1783 Nijeveen 11-03-1797 overleden 02
04 ds. G.H. Swarte (Gerhardus Henricus) 19-09-1789 Landschapspolder (Ost-Friesl.) ??-??-1796 afgezet 02
01 ds. J.P. Doornbosch (Jan Pieter) 19-06-1796 emeritus pred. Emmen 10-08-1806 Avereest 03
07 ds. H. Oort (Henricus) 11-08-1799 kandidaat ??-11-1802 Zwolle 06
02 ds. G. Rademaker (Gerrit) 05-06-1803 kandidaat 02-02-1806 Zuidlaren 04
04 ds. G. van Duijl (Gerrit) 21-09-1806 Beusichem 15-05-1815 Vianen 02
02 ds. J. Lulofs (Johan) 05-04-1807 Warnsveld 04-09-1808 Havelte 03
01 ds. A.S. Bresser (Anthonius Stephanus) 16-10-1808 Meerkerk 25-02-1820 overleden 01
02 ds. J. van Velsen (Jan) 31-03-1816 Nigtevecht 27-12-1833 emeritus 02
01 ds. J.R. Bottichius Meurs (Jan Rudolph) 01-04-1821 Meppel 16-01-1828 overleden 00
02 ds. A.J. van der Veen (Albert Jan) 24-05-1829 Gorredijk 14-08-1843 overleden 00
01 ds. J.H. Reddingius 13-04-1834 Roden 31-03-1839 Franeker 01
02 ds. B. Fijnebuik (Berent) 29-12-1839 Vlissingen 10-06-1842 afgescheiden gemeente Schiedam 04
01 ds. C.L.B. Jonquiere (Cornelis Lodewijk Bernard) 09-10-1842 Hoogmade 16-10-1864 emeritus 00
01 ds. H.R. de Holl (Henricus Reinardus) 01-12-1844 Zevenhuizen (Z-H.) 01-05-1872 emeritus 00
02 ds. J. van Konijnenburg (Jan) 11-06-1865 Kedichem 02-06-1878 Winschoten 02
08 ds. S. Dijkstra (Sybren) 09-01-1876 kandidaat 28 09-1879 Welsrijp 13
18 ds. G. Nijhuis (Gerhard) 19-09-1880 Langerak 10-06-1883 Genemuiden 11
18 ds. S. Dijkstra (Sybren) 16-09-1883 Welsrijp 31-10-1886 Hilversum 09
18 ds. H. Feijkes (Hendrik) 19-12-1886 Baambrugge 03-08-1890 Dordrecht 12
08 ds. C.J. Leenmans (Casimier Johannes) 05-07-1891 Overschie 15-08-1897 Zetten-Andelst 18
03 ds. B.J. van Heijningen (Bastiaan Jacob) 24-10-1897 Huizen 03-11-1901 Delft 06
-
2e predikantsplaats sedert 1902
04 ds. G.W.C. Vunderink (George Willem Cornelis) 21-12-1902 Dorkwerd 16-09-1906 Amersfoort 02
19 ds. M. Buiskool (Menno) 28-12-1902 Oud-Alblas 21-06-1914 Oudewater 02
03 ds. B. Batelaan (Baan) 12-05-1907 Waarder 30-04-1911 Ouderkerk aan den IJssel 06
05 ds. K.J. van den Berg (Klazinus Johannes) 11-02-1912 Kamperveen 18-01-1914 Putten 04
02 ds. D. Plantinga (Dirk) 20-12-1914 Rouveen 07-10-1917 Bergambacht 03
12 ds. J.H. Gunning (Johannes Hermanus) 25-07-1915 Schoonrewoerd 16-01-1921 Vuursche 10
05 ds. J.C. van Apeldoorn (Johannes Cornelis) 12-05-1918 Wouterswoude 10-10-1920 Voorthuizen 02
03 ds. R. Steenbeek (Rutgert) 21-08-1921 Driesum 20-01-1924 Wapenveld 01
01 ds. R. Bartlema (Roelof) 09-01-1921 Beesd 18-10-1925 Zeist 08
01 ds. J. Kat (Jan) 15-11-1925 Vlaardingen 12-05-1926 overleden 00
03 ds. A. Meijers (Abraham) 20-06-1926 s-Grevelduin-Capelle 27-04-1930 Utrecht 01
03 ds. H.H. van Ameide (Hendrik Huibertus) 11-09-1927 Dinteloord 04-03-1928 Sommelsdijk 01
11 ds. J.G.R. Langhout (Johannes Gerardus Rijk) 07-07-1929 Den Ham (Ov.) 16-08-1931 Welsrijp - Baijum 02
01 ds. J.A. van Nie (Johannes Arnoldus) 06-07-1930 Zetten-Andelst 12-10-1947 s-Graveland 04
02 ds. J. Vermaas (Jacob) 21-02-1932 Ter Aa 29-03-1936 Huizen 07
06 ds. W. Vroegindeweij (Willem) 04-10-1936 Zegveld 21-04-1946 Huizen 04
-
3e predikantsplaats sedert 1945
01 ds. L. Trouwborst 17-02-1946 Aalburg 11-04-1948 Monster 03
02 ds. J. Hovius (Jan) 23-06-1946 Ouddorp 20-07-1952 Dordrecht 30
07 ds. G.C. Severijn (Gijsbertus Cornelis) 19-09-1948 Ter Aar 01-06-1958 emeritus 04
16 ds. G. Taverne (Gerrit) 06-05-1951 Minnertsga 01-01-1954 losgemaakt 00
02 ds. J.W. Beerekamp (Jan Wouterus) 28-11-1954 Groningen 07-09-1959 leraar 01
10 ds. J.A. Rooseboom (Jacomines Arnoldus) 01-07-1956 Hollandscheveld 01-05-1966 emeritus 00
03 ds. A. van den End (Adrianus) (Centrum) 21-12-1958 Benschop 08-04-1962 Kootwijk 01
04 ds. M. van de Bosch (Mathieu) (Zuid) 20-03-1960 Nigtevecht 06-09-1964 Goes 01
08 ds. J. van der Schee (Jacobus) (Centrum) 10-02-1963 Gravenmoer 19-04-1969 Zierikzee 02
02 ds. D. Noordmans (Douwe) (Zuid) 08-11-1964 Vlaardingen 16-02-1969 Apeldoorn 02
-
4e predikantsplaats sedert 1964
02 ds. A.W. Kranenburg (Arie Willem) (Zuid) 27-09-1964 Wieringerwerf 02-07-1990 emeritus 01
-
5e predikantsplaats sedert 1966 tot 2011
01 ds. E.J.C. Hamminga (Egbert Johannes Casper) (wijk 5, Oost) 03-07-1966 Heer Abtskerke 22-08-1971 Steenwijk 03
01 ds. J. Breeuwsma (Jilles) (wijk 2, Centrum) 04-09-1966 Waalwijk 16-05-1971 Kollum 03
02 ds. H.K. de Wilde (Herman Kornelis) (wijk 4, Zuid) 18-05-1969 Haren (Gr.) 01-08-1978 Soest 01
02 ds. K.J. Jansen (wijk 1, Centrum) 14-09-1969 jeugdwerk clas. Heusden 03-04-1977 Ermelo 02
03 ds. P. Kikstra (wijk 5, Oost) 28-05-1972 Opperdoes 29-04-1979 Utrecht 01
07 ds. B.W. Steenbeek (wijk 2, Centrum) 27-08-1972 Nunspeet 09-04-1978 Nijega-Opeinde 02
01 ds. G. Wursten (Gerard) (wijk 1, Centrum) 19-06-1977 Veenendaal 05-06-1983 IJmuiden-West 01
03 ds. B. van der Lelie (Bernardus) (wijk 2, Centrum) 03-09-1978 Raamsdonk 22-10-1989 emeritus 00
02 ds. J. van Hartingsveld (Jan) (wijk 4, Zuid) 18-03-1979 Deventer 11-05-1986 Eibergen 01
05 ds. M.J. Gols (wijk 5, Oost) 30-11-1980 Borne 06-09-1987 emeritus 00
-
6e predikantsplaats sedert 1982 tot 1987
01 ds. K.A. Bakker (De Weide) 09-05-1982 vicaris Hoogeveen 26-10-1986 Hoogezand-Sappemeer-Kropswolde 01
03 ds. F.G. Immink (wijk 1, Centrum) 09-09-1984 Besoijen 01-04-1987 rector seminarium 01
01 ds. R. Reitsma (wijk 5, De Weide) 12-07-1987 Woudsend 18-07-1993 Winschoten-buit.wijkgemeente 01
04 ds. W.G. Sonnenberg (wijk 1, Centrum) 13-03-1988 Den Ham (Ov.) 28-06-1992 Ede 01
03 ds. H.K. Stauttener (wijk 4, Oost) 29-10-1989 Sliedrecht 01-01-1991 emeritus 00
01 ds. H.C. van der Meulen (wijk 2, Centrum) 12-11-1989 Vriezenveen 30-06-1996 R.U. Utrecht 01
03 ds. W.L. Pera (wijk 3, Zuid) 19-05-1991 Zoetermeer 03-07-2005 emeritus Maarn-Maarsbergen 03
01 ds. G.J. Ros (wijk 4, Oost) 05-01-1992 Brummen
04 ds. G.J. Wolters (wijk 1, Centrum) 09-05-1993 Ameide-Tienhoven 26-09-2004 Almkerk 02
01 ds. D.C. de Dreu (wijk 5, De Weide) 30-01-1994 Warnsveld 01-03-2002 emeritus 00
04 ds. W.H. van Boeijen (wijk 2, Centrum) 05-10-1997 Ferwerd 04-04-2004 Rockanje 03
01 ds. E.J. Hefting (wijk 5, De Weide) 23-06-2002 Kollum
01 ds. G.J. van der Togt (wijk 2, Centrum) 19-09-2004 Bleiswijk
03 ds. A.A.A. Prosman (wijk 1, Centrum) 09-10-2005 Zoetermeer 06-11-2011 emeritus 00
02 ds. C. Cluistra (wijk 3, Zuid) 08-07-2007 Ridderkerk

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J. Havinga (Joannes) 1762 kandidaat Groningen
H.T. Saar du (Henri Theodore) 04-1864 10-1864
A. Lowijs (Hans) (wijken 1, 2, 3, Centrum/Zuid) 1996 wonend Noordscheschut 2007 g.v. Westerkim Hoogeveen
mw.A.T. Mensink-Hoogendorp (wijken 4, 5, Oost/De Weide)
F. Verkade (Frans) (wijken 1, 2, Centrum) 27-04-2008 Ruinerwold-Kapelgemeente 11-04-2010


Beroepen vacature 1764:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 04-08-1764 N. Stuivinga Sellingen
02 19-10-1764 J.H. Schadden Garderen


Beroepen vacature 1788:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 20-10-1788 C. Groot Holtman Noordlaren
02 ??-01-1789 R. Schouwenburg Oostvoorne
03 17-03-1789 A. Middendorp Steenwijk
04 02-04-1789 G.H. Swarte (na loting) Landschapspolder (O-Friesl)


Beroepen vacature 1798:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1798 J. de Waal Garderen
02 ??-09-1798 J. Meyer Cluwen Noordgouwe
03 ??-10-1798 D. Boot Renkum-Heelsum
04 ??-11-1798 J.H. van Niel Hasselt
05 ??-01-1799 L. Schemkes s-Grevelduin-Capelle
06 ??-02-1799 A. ten Woude Landsmeer
07 ??-08-1799 H. Oort (na loting) kandidaat


Beroepen vacature 1803:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1802 A. de Haan Dokkum
02 ??-07-1803 G. Rademaker (na loting) kand. Groningen


Beroepen vacature 1806:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1806 J. de Waal Garderen
02 ??-15-1806 J. Pelinck Havelte
03 ??-06-1806 G. van Duijl Beusichem
04 ??-06-1806 G. van Duijl (2e keer) Beusichem


Beroepen vacature 1807:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 25-10-1806 G. Kuiper Emmelenkamp
02 ??-01-1807 J. Lulofs Warnsveld