Index >

IJsselmuiden-Grafhorst Hervormde Gemeente


Classis: * Kampen
Provincie: Overijssel
Ring: Kampen
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente IJsselmuiden-Grafhorst opgericht in 1582:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. W. Lanius (Wilhelmus) ??-??-1582 verdreven te Steenwijk ??-??-1583 Elburg
ds. J. Strijdonck (Jacobus) ??-??-1583 Zwartsluis ??-??-1584 Blokzijl-Kuinre
ds. H. Gerardi (Hermannus) ??-??-1585 ??-??-1587
ds. H.A. Vos (Hermannus Antonie) (tevens Wilsum) ??-??-1587 Kamperveen ??-??-1596
ds. J. Petri (Johannes) ??-??-1611 ??-??-1619
ds. J. Roothusius (Johannes) ??-??-1619 ??-??-1624 Zwolle
ds. J.W. Stephani (Johannes Wilhelmus) ??-??-1625 ??-??-1631 Epe
ds. J. Hidding (Johannes) ??-??-1631 ??-??-1659 overleden
ds. J. Brele (Johannes) ??-??-1661 14-01-1702 overleden
ds. I. Loefsen (Igermannus) ??-??-1704 kandidaat 15-02-1719 overleden
01 ds. J. Frankena (Johannes) 05-05-1720 kandidaat Coevorden ??-??-1737 afgezet 00
02 ds. J. Liens (Joachim) 20-07-1738 kandidaat Oldenzaal 06-08-1752 Koudekerke 01
01 ds. A. Snethlage (Albertus) 04-03-1753 hulppred. Kampen 05-08-1759 Zwijndrecht 03
01 ds. A. Duircant (Arnoldus) 30-03-1760 kandidaat Leiden 20-09-1803 overleden 00
03 ds. H. Heppener (Henricus) 03-03-1805 kandidaat Gravenhage 24-07-1808 Drachten 01
01 ds. A. Everaars (Abraham) 20-11-1808 Amsterdam 09-05-1813 Stolwijk 01
01 ds. J.H. Scheepers (Jacob Hendrik) 27-11-1813 kandidaat Bentheim 31-07-1841 overleden 02
01 ds. H. Rietveld Creyghton (Hermanus) 10-04-1842 Wilsum 19-02-1854 Terneuzen 04
02 ds. A. Piper (Anton) 17-09-1854 Genemuiden 26-12-1855 Waarder 01
01 ds. J.B. Nijhoff (Jonathan Bastiaan) 20-07-1856 Vaassen 29-03-1857 Nijkerk 01
01 ds. W.J. Geselschap (Willem Jacobus) 23-08-1857 Kootwijk 16-10-1859 Aalburg 09
10 ds. J.A.P. Ris Lambers (Jan Adriaan Petrus) 05-05-1861 Schraard 28-09-1862 Maassluis 02
01 ds. P. Deetman (Peter) 23-11-1862 kandidaat 23-04-1865 Grevelduin-Capelle 02
02 ds. W.J. Geselschap (Willem Jacobus) 29-10-1865 Heemstede 31-01-1869 Rotterdam-Delfshaven 21
05 ds. D.N. Eerdmans (Dirk Nicolaas) 31-10-1869 Sint Johannesga 09-05-1871 overleden 04
09 ds. J. van der Werff (Jacob) 05-10-1873 Elspeet 27-06-1875 Kesteren 02
09 ds. E.C. Gravemeijer (Eskelhoff Carsjen) 10-09-1876 kandidaat 13-10-1878 Oosthem 01
11 ds. J. Beijer (Johannes) 22-04-1883 Lemele 14-11-1886 Hierden 07
05 ds. A. Renier (Adriaan) 02-10-1887 Elspeet 09-07-1905 Ouderkerk aan den IJssel 27
11 ds. N.C. Bakker (Nicolaas Cornelis) 16-12-1906 Poortvliet 13-03-1910 Kesteren 03
04 ds. P. Zandt (Pieter) 23-10-1910 Loon op Zand 24-10-1915 Ede 13
05 ds. T. Lekkerkerker (Teunis) 08-10-1916 Oosterwolde (Gld.) 30-10-1921 Delft 20
09 ds. J. Keller (Johannes) 29-04-1923 Sint Maartensdijk ??-??-1932 losgemaakt > vrije groep 01
05 ds. P. de Looze (Pieter) 05-03-1933 Waddinxveen ??-??-1943 emeritus Apeldoorn 07
05 ds. H.A. Leenmans (Hendrik Arie) 01-09-1946 Ede 07-03-1948 Houten 05
07 ds. W. de Bruijn (Willem) 31-10-1948 Lexmond 19-04-1953 Ermelo 10
29 ds. J.G. Abbringh (Jan George) 17-03-1957 Oosterwolde (Gld.) 03-11-1963 Arnemuiden 02
-
2e predikantsplaats sedert 1958
01 ds. G. Biesbroek (Gijsbert) 01-03-1959 Kamperveen 25-08-1963 Vlaardingen 03
04 ds. B.J. Zaal (Bastiaan Jacobus) (wijk 2) 29-03-1964 Nieuwe-Tonge 22-03-1970 Grevelduin-Capelle 09
03 ds. J. Jongerden (Jacob) (wijk 1) 12-08-1964 Bruchem-Kerkwijk 17-11-1968 Wijk bij Heusden 11
03 ds. J. van Rootselaar (Jacob) (wijk 1) 05-07-1970 Barneveld 25-10-1971 emeritus IJsselmuiden 00
23 ds. J.H. Vlijm (Jan Herman) (wijk 2) 01-08-1971 Krimpen aan den IJssel-bw 02-11-1975 Woudenberg 07
11 ds. H. Smit (Herbert) (wijk 1) 09-09-1973 Gouderak 15-01-1978 Rotterdam-Delfshaven 06
11 ds. J.M. de Raad (Jacob Marinus) (wijk 2) 27-03-1977 Stolwijk 16-05-1995 emeritus 00
18 ds. J.A. van der Velden (Johannes Albert) (wijk 1) 22-06-1980 Reeuwijk 22-05-2005 emeritus 05
-
3e predikantsplaats sedert 1986 tot 2005
02 ds. J.H.C. Olie (Johan Heinrich Christiaan) 17-08-1986 Opheusden 30-09-1992 Grevelduin-Capelle 02
07 ds. W.J. Teunissen (Willem Jan) (wijk 3) 07-11-1993 Krabbendijke 27-10-2002 emeritus 01
11 ds. A. Baas (Adriaan) (wijk 2) 19-10-1997 Ermelo 23-06-2002 Alblasserdam 05
02 ds. F. Hoek (Frans) (wijk 2) 08-06-2003 Hendrik-Ido-Ambacht-Elim 19-04-2009 Alblasserdam 04
03 ds. R. Veldman (Rudolf)(vac. Teunissen) (wijk 3/1) 28-09-2003 Ouddorp 06-01-2008 Sint Anthoniepolder 01
01 ds. J.A. van den Berg (vac. Veldman) (wijk 1) 28-06-2008 Nieuw-Lekkerland 27-10-2013 Grand-Rapids (V.S.) 02
08 ds. J.A. Brussaard (Jan Adrianus) (wijk 2) 17-06-2012 Barneveld 15-07-2018 emeritus 00
05 ds. H.J.T. Lubbers (Hendrik Jan Teunis) (wijk 1) 04-01-2015 Nieuwe-Tonge - Herkingen

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J. Hubach 1941 1943
ds. J. van Rootselaar 1971 emeritus IJsselmuiden
L.H. Voschezang 1980
P. Vinke 1985 Bunschoten


Beroepen vacature 1738:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1738 W. van der Souw Garderen
02 08-05-1738 J. Liens kandidaat Oldenzaal


Beroepen vacature 1804:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 18-07-1804 J. Lorgion Lunteren
02 17-09-1804 J.P. Amshoff Ulsen > afgekeurd
03 11-12-1804 H. Heppener kandidaat s-Gravenhage


Beroepen vacature 1854:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1854 J.W. van der Leeuw Eemnes-Buiten
02 ??-06-1854 A. Piper Genemuiden


Beroepen vacature 1859:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1859 J.C. Eijkman Rinsumageest
02 ??-01-1860 W. Mense Voorthuizen
03 ??-04-1860 J.W. Felix Heeg
04 ??-05-1860 W.J. Jorissen Hattem
05 ??-06-1860 A.P.A. du Cloux s-Grevelduin-Capelle
06 ??-08-1860 J. Santee Nieweg Feerwerd
07 ??-09-1860 J.F.W. Koningsfeldt Rheden
08 ??-12-1860 J.P. Nonhebel Vaassen
09 ??-01-1861 S.J. de Hoest Nijkerk
10 ??-02-1861 J.A.P. Ris Lambers Schraard


Beroepen vacature 1865:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1865 W. Kraijenbelt Waspik
02 ??-07-1865 W.J. Geselschap Heemstede


Beroepen vacature 1869:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1869 C.H. Koopman Engwierum
02 ??-03-1869 P. Deetman Klundert
03 ??-05-1869 W.H.J. Baart de la Faille Hantum
04 ??-06-1869 W. Mense Bodegraven
05 ??-07-1869 D.N. Eerdmans Sint Johannesga


Beroepen vacature 1872:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1872 E.A. Lazonder Berkel-Rodenrijs
02 ??-04-1872 G. Ringnalda Doornspijk
03 ??-06-1872 P. Bartstra Aarlanderveen
04 ??-08-1872 N. Warmolts Ee
05 ??-12-1872 J.J.A. Ploos van Amstel Hilversum
06 ??-02-1873 H.J.P. van der Linden Hoevelaken
07 ??-03-1873 P. Deetman Reitsum
08 ??-04-1873 F.C. Wieder Bunschoten
09 ??-07-1873 J. van der Werff Elspeet


Beroepen vacature 1875:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1875 E.A. Lazonder Oldebroek
02 ??-08-1875 H.J.P. van der Linden Rotterdam-Hillegersberg
03 ??-10-1875 J.J.A. Ploos van Amstel Hilversum
04 ??-11-1875 S. Dijkstra kandidaat
05 ??-01-1876 G. Ringnalda Spijk (Gr.)
06 ??-02-1876 W.R. Kalshoven Ede
07 ??-04-1876 F.C. Wieder Mijnsheerenland
08 ??-05-1876 G. Boer Ouderkerk aan den IJssel
09 ??-06-1876 E.C. Gravemeijer kandidaat


Beroepen vacature 1880:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1880 E.A. Lazonder Zegveld
02 ??-12-1880 W.J.G. Aalders Maartensdijk
03 ??-05-1881 C.H. Koopman Amsterdam
04 ??-05-1882 W. van den Bergh Schaarsbergen
05 ??-06-1882 E.E. Gewin Renkum
06 ??-07-1882 S. Dijkstra Welsrijp-Baijum
07 ??-09-1882 G. Nijhuis Hoogeveen
08 ??-10-1882 S. Dijkstra Welsrijp-Baijum
09 ??-11-1882 J.J.A. Ploos van Amstel Reitsum
10 ??-12-1882 J. ten Oever Roden
11 ??-01-1883 J. Beijer Lemele


Beroepen vacature 1886:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1886 M.H. Bolkestein Woubrugge
02 ??-01-1887 E.A. Lazonder Oosterwolde (Gld.)
03 ??-02-1887 P.H. Wiersma Genemuiden
04 ??-04-1887 E.C. Gravemeijer Oosthem (eerst aangenomen)
05 ??-07-1887 A. Renier Elspeet