Index >

Ooltgensplaat Hervormde Gemeente


Classis: * Brielle
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Sommelsdijk
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Ooltgensplaat opgericht in 1574:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.s.m. Den Bommel tot 1642
-
ds. J. Emels (Joost) 05-07-1574 ??-06-1576 Oud-Beijerland
ds. T. Siligineus (Theodorus) ??-01-1578 De Paltz ??-08-1580 Hulst
ds. A. Schagen (Albert) ??-09-1580 Beverwijk 28-05-1584 afgezet
ds. J. de Neve (Joost) ??-10-1584 Vlaanderen ??-09-1585 Edam
ds. E. Puttaard (Erasmus) ??-09-1585 Ede (Zld.) ??-??-1590
ds. J. de Neve (Joost) ??-??-1590 Ede (Zld.) ??-04-1596 Ellewoutsdijk
ds. C. van den Broecke (Carolus) ??-10-1596 Scherpenisse ??-??-1600 overleden
ds. P. Pylius (Petrus) ??-07-1606 Simonshaven 23-06-1647 overleden
ds. J. Vessuub (Jacobus) 06-12-1648 kandidaat 10-07-1664 afgezet
ds. J. Heynsius (Josias) 03-05-1665 kandidaat 08-04-1668 Rotterdam-Hillegersberg
ds. P. van Heel (Petrus) 02-11-1670 kandidaat 04-04-1701 emeritus
ds. J. van Ham (Johannes) 01-10-1701 kandidaat 14-09-1708 overleden
ds. T. Texelius (Theodorus) 30-06-1709 kandidaat 21-03-1730 emeritus
05 ds. C. Hoog (Cornelis) 17-08-1732 Benthuizen 31-10-1739 overleden 00
03 ds. A. Buurt (Adrianus) 30-04-1741 Beek-Ubbergen 03-05-1744 Hanau 01
01 ds. G. Minheer (Georgius) 03-01-1745 kandidaat Brielle 31-05-1756 overleden 00
02 ds. P. van Duuren (Philippus) 01-01-1758 kandidaat s-Gravenhage 26-10-1760 Sloten (N-H) 01
02 ds. P. Landmeter (Petrus) 13-09-1761 kandidaat Rotterdam ??-04-1777 emeritus 00
01 ds. J. Luining (Johannes) 09-11-1777 Elkerzee 21-11-1796 overleden 04
01 ds. P.W. Mari (Petrus Wilhelmus) 21-05-1797 Hoogvliet 07-10-1804 Streefkerk 01
04 ds. C. Gutteling (Cornelis) 21-07-1805 Scherpenisse 19-11-1815 Zuidland 05
01 ds. L.A. Meijer (Lambertus August) 05-05-1816 Almkerk 26-01-1850 overleden 01
05 ds. G.C. Montijn (Gerrit Christiaan) 09-11-1851 Hoornaar 31-10-1869 emeritus 00
23 ds. A. Mac Pherson (Anthonie) 07-06-1874 Bleskensgraaf 28-04-1878 Schoonhoven 08
01 ds. W.E. Noordink (Wilhelm Eliza) 18-08-1878 Daarle 09-01-1881 Hagestein 03
11 ds. M.M. de Lint (Meeuwis Marinus) 15-07-1883 Oosterwijk 27-12-1891 Hei- en Boeicop 04
09 ds. J. Verweij (Jacob) 11-03-1894 Ovezande 25-04-1909 emeritus 03
06 ds. A. Luteijn (Adriaan) 11-09-1910 Aalst 18-05-1913 Rotterdam-IJsselmonde 02
07 ds. G. Lans (Gabriel) 05-07-1914 Sint Annaland 18-03-1917 Monster 04
07 ds. J.J. van der Pol (Jacob Johan) 26-05-1918 Rouveen 20-08-1922 Oud-Alblas 03
07 ds. J. Japchen (Jacob) 07-06-1925 Haamstede 31-07-1928 emeritus 00
23 ds. J.D. Kleijne (Jan Dirk) 28-05-1933 Willige-Langerak 15-11-1936 Oud-Beijerland 05
06 ds. H. Hiensch (Hendrik) 17-10-1937 Bleiswijk 25-10-1942 Kampen 01
04 ds. A.H. Sonnenberg (Anthony Hendrikus) 19-09-1943 Molenaarsgraaf 10-06-1951 Leerdam 06
01 ds. J. van Drenth (Jacobus) 14-10-1951 Waverveen 16-09-1962 industriepredikant Ede 04
14 ds. P. Vermaat (Pancras) 28-03-1965 kandidaat Barendrecht 17-08-1969 Vlaardingen 07
06 ds. A.W. van der Plas (Arie Willem) 30-08-1970 vicaris Waddinxveen 09-03-1975 Rijssen 05
09 ds. T.W. van Bennekom (Teunis Wouter) 12-09-1976 kandidaat Wezep 23-08-1981 Scherpenzeel (Gld.) 02
11 ds. K. van Meijeren (Klaas) 29-05-1983 kandidaat Katwijk aan Zee 27-09-1987 Wierden 04
01 ds. C.J.W. Verboom (Cornelis Jan William) 27-02-1988 hulppred. Amstelveen 27-08-1995 Bodegraven 02
04 ds. J.B. ten Hove (Jan Bernard) 06-10-1996 kandidaat Utrecht 25-02-2001 Wapenveld 01
01 ds. T.E. van Spanje (Teunis Erik) 26-08-2001 zendingspred. 25-06-2006 Reeuwijk 01
01 ds. H.G. van der Ziel (Hermannus Geerhard) 20-05-2007 Tiendeveen - Nieuw-Balinge 01-10-2017 emeritus 00

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
H. Gein ??-??-1817
J.C. Wielhouwer 10-01-1900 01-07-1906
P.M. Hack 21-11-1909 Zuidland 19-12-1920 Vriezenveen
J. Neijenhuis 01-12-1945 28-08-1960 Voorburg
D. Scheepmaker 04-10-1970 01-09-1974 Almelo


Beroepen vacature 1730:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 14-08-1730 Th. van Adrichem kandidaat Leiden > afgekeurd
02 04-09-1730 Ger. van den Heuvel Heinsdijk > afgekeurd
03 ??-10-1730 Herm. Witteveen kandidaat Noordwolde > afgekeurd
04 ??-05-1732 Joh. Mijseras s-Heerenhoek
05 03-06-1732 C. Hoog Benthuizen


Beroepen vacature 1740:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1740 Joh. van Marle kandidaat Rotterdam
02 18-09-1740 A. la Motte s-Heer-Hendrikskinderen
03 03-03-1741 A. Buurt Beek-Ubbergen


Beroepen vacature 1744:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 27-08-1744 G. Minheer kandidaat Brielle


Beroepen vacature 1756:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 22-08-1756 H.R. Siblink Giessen-Nieuwkerk
02 ??-10-1757 Ph. van Duuren kandidaat s-Gravenhage


Beroepen vacature 1761:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1761 Herm. Krom kandidaat Utrecht
02 ??-06-1761 Petr. Landmeter kandidaat Rotterdam


Beroepen vacature 1777:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 22-07-1777 J. Luining Elkerzee


Beroepen vacature 1797:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 02-03-1797 P.G. Mari Hoogvliet


Beroepen vacature 1804:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 13-11-1804 J. Montijn Bleskensgraaf
02 ??-??-1805 A. Treffers Loon op Zand
03 13-04-1805 C. Gutteling Scherpenisse
04 05-07-1805 C. Gutteling (2e keer) Scherpenisse


Beroepen vacature 1816:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 01-02-1816 L.A. Meijer Almkerk


Beroepen vacature 1851:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1851 H.J. den Boer Ouderkerk aan den IJssel
02 ??-02-1851 H.Z.A. Gutteling Scherpenisse
03 ??-04-1851 G.J. Zijnen Zevenhoven
04 ??-06-1851 G.J. Zijnen (2e keer) Zevenhoven
05 ??-09-1851 G.C. Montijn Hoornaar


Beroepen vacature 1869:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1869 P. Deetman Bennekom
02 ??-01-1870 E.A. Lazonder Berkel-Rodenrijs
03 ??-04-1870 G. Boer Ouderkerk aan den IJssel
04 ??-05-1870 G. Ringnalda Aarlanderveen
05 ??-08-1870 C.P. van Tooren Hellevoetsluis
06 ??-12-1870 J.G. Ormel Loon op Zand
07 ??-01-1871 P.J.R. Laan Maassluis
08 ??-04-1871 D.N. Eerdmans IJsselmuiden
09 ??-05-1871 J.J.A. Ploos van Amstel Groningen
10 ??-07-1871 E.B. Gunning Nunspeet
11 ??-08-1871 S. Kalma Losdorp
12 ??-11-1871 J. van der Werff Elspeet
13 ??-12-1871 J. Kromsigt Kortgene
14 ??-02-1872 H.A.E. Heinecken Ankeveen
15 ??-03-1872 E.W. Heinecken Noorden
16 ??-06-1872 H.J.P. van der Linden Hoevelaken
17 ??-08-1872 A. Piper Muiden
18 ??-10-1872 J.H. Gravenstein De Bilt
19 ??-01-1873 F.C. Wieder Bunschoten
20 ??-03-1873 N.A. de Gaay Fortman Vleuten
21 ??-05-1873 W.J. Geselschap Rotterdam-Delfshaven
22 ??-10-1873 N.A. de Gaay Fortman (2e keer) Vleuten
23 ??-02-1874 A. Mac Pherson Bleskensgraaf


Beroepen vacature 1878:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1878 W.E. Noordink Daarle


Beroepen vacature 1881:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1881 F. Fortuin Bruinisse
02 ??-05-1881 H.J.P. van der Linden Schoonrewoerd
03 ??-07-1881 P.F. van der Steen Gouderak
04 ??-09-1881 J.M. Rutte Genemuiden
05 ??-03-1882 F. Lion Cachet Valkenburg (Z-H)
06 ??-05-1882 J.L. Tichelaar Wijngaarden
07 ??-06-1882 W.C. Barbas Dubbeldam
08 ??-10-1882 J.F.F. van de Hamme Elspeet
09 ??-12-1882 J.T.F.U. Lauts Zuilichem-Nieuwaal
10 ??-02-1883 W.A. Houbolt Westbroek
11 ??-03-1883 M.M. de Lint Oosterwijk


Beroepen vacature 1892:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1892 J.G. Bruining Schoonhoven
02 ??-03-1892 J. Draaisma Klundert
03 ??-04-1892 B.J. van Heijningen Kesteren
04 ??-07-1892 L.F.A. Westerbeek van Eerten Serooskerke
05 ??-09-1892 K.E. van Griethuijsen Monster
06 ??-10-1892 D. Meerburg Vreeswijk
07 ??-03-1893 J. van den Bergen Varsseveld
08 ??-05-1893 J.C. Klomp Lunteren
09 ??-08-1893 J. Verweij Ovezande


Beroepen vacature 1909:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1909 S. Ronner Oud-Beijerland
02 ??-08-1909 H.H. van Ameide Schipluiden
03 ??-11-1909 N.C. Bakker IJsselmuiden
04 ??-01-1910 B.G.C. Steenbeek Yerseke
05 ??-04-1910 P. van Toorn Sprang
06 ??-05-1910 A. Luteijn Aalst


Beroepen vacature 1913:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1913 P. Kruijt Zegveld
02 ??-07-1913 J.E. Klomp Poortvliet
03 ??-08-1913 P. de Looze Waarder
04 ??-09-1913 J.H. van Paddenburgh Aalst
05 ??-11-1913 O.J. van Rootselaar Polsbroek
06 ??-01-1914 K. van As Moerkapelle
07 ??-03-1914 G. Lans Sint Annaland


Beroepen vacature 1917:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1917 A.H.J.G. van Voorthuizen Zegveld
02 ??-04-1917 A. Dekker Giessendam-Neder-Hardinxveld
03 ??-06-1917 L. van Mastrigt Vlaardingen
04 ??-07-1917 J.H. Koster s-Grevelduin-Capelle
05 ??-09-1917 H. Ewoldt Aalburg
06 ??-02-1918 S.C. van Wijngaarden Wijngaarden
07 ??-03-1918 J.J. van der Pol Rouveen


Beroepen vacature 1923:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1923 D. Plantinga Elburg
02 ??-03-1924 E. Schimmel Jaarsveld
03 ??-05-1924 W. Deur Zegveld
04 ??-07-1924 P.J. Steenbeek Bergambacht
05 ??-08-1924 N.C. Bakker Benschop
06 ??-10-1924 A.F.P. Pop Nijkerk
07 ??-02-1925 J. Japchen Haamstede


Beroepen vacature 1928:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1928 G.A. Pott Bodegraven
02 ??-12-1928 S.C. van Wijngaarden Veenendaal
03 ??-02-1929 A. Dekker Bleiswijk
04 ??-05-1929 G.C. Severijn Waarder
05 ??-06-1929 M. Ottevanger Papendrecht
06 ??-08-1929 I. Kievit Baarn
07 ??-03-1930 A.H.J.G. van Voorthuizen Rijssen
08 ??-05-1930 P.A. Binsbergen Muiden
09 ??-07-1930 J.H.Th. Rappard Dinteloord
10 ??-08-1930 W. Rijnsburger Polsbroek
11 ??-09-1930 A. van Willigen s-Grevelduin-Capelle
12 ??-10-1930 Ph.J. Vreugdenhil Gorinchem
13 ??-03-1931 J. Lekkerkerker Molenaarsgraaf
14 ??-05-1931 E. Schimmel Ameide-Tienhoven
15 ??-06-1931 C. Vlasblom Oude-Tonge
16 ??-08-1931 J.J. van der Pol Oene
17 ??-09-1931 J.C. Terlouw Kamperveen
18 ??-10-1931 S. Goverts Gameren
19 ??-04-1932 A. Prins Nederlangbroek
20 ??-05-1932 P. de Looze Waddinxveen
21 ??-06-1932 H.H. van Ameide Ouddorp
22 ??-07-1932 W. Wesseldijk Den Ham (Ov.)
23 ??-02-1933 J.D. Kleijne Willige-Langerak


Beroepen vacature 1936:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1936 T. van der Hee Polsbroek
02 ??-12-1936 L. Blok Brandwijk
03 ??-02-1937 B. van Ginkel Renswoude
04 ??-04-1937 T.H. Oostenbrug Gouderak
05 ??-05-1937 J.G. van Ieperen Leerbroek
06 ??-07-1937 H. Hiensch Bleiswijk


Beroepen vacature 1942:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1942 H. Harkema Noordeloos
02 ??-10-1942 M.H.A.L.H. van der Valk Wijngaarden
03 ??-05-1943 J. Lekkerkerker Oud-Beijerland
04 ??-06-1943 A.H. Sonnenberg Molenaarsgraaf


Beroepen vacature 1951:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1951 Jac. van Drenth Waverveen


Beroepen vacature 1963:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1963 Jac. Jongerden Bruchem-Kerkwijk
02 ??-07-1963 A. van Eijk Bergschenhoek
03 ??-08-1963 Iz. Kok Zegveld
04 ??-10-1963 J.A. de Waard Meerkerk
05 ??-12-1963 B.M. Meyndert Waarder
06 ??-02-1964 J. Koolen Reeuwijk
07 ??-03-1964 P.J. Bos Sprang
08 ??-04-1964 P. Alblas Scherpenisse
09 ??-05-1964 S. Meijers Ameide-Tienhoven
10 ??-07-1964 H. Zethof Kockengen
11 ??-08-1964 C. den Boer Sliedrecht
12 ??-09-1964 R.C. Cuperus Rouveen
13 ??-11-1964 R. de Bruin Zetten-Andelst
14 ??-01-1965 P. Vermaat kandidaat Barendrecht


Beroepen vacature 1969:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1969 R.C. Cuperus Ede
02 ??-08-1969 D. van Vliet Zetten-Andelst
03 ??-10-1969 G. van Estrik Genemuiden
04 ??-02-1970 H. van de Post kandidaat Beekbergen
05 ??-03-1970 C. Evers kandidaat Putten
06 ??-06-1970 A.W. van der Plas kandidaat Katwijk aan Zee


Beroepen vacature 1975:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1975 T. Lekkerkerker Leerdam
02 ??-04-1975 A. Vlietstra Doornspijk
03 ??-06-1975 J. den Hoed Sliedrecht
04 ??-07-1975 J.M. de Raad Stolwijk
05 ??-09-1975 S.P. van Assenbergh Nijkerk
06 ??-10-1975 J. van der Velden Woerden
07 ??-02-1976 H. Vreekamp Oosterwolde (Gld.)
08 ??-04-1976 J. van Rossem Meeuwen
09 ??-06-1976 T.W. van Bennekom kandidaat Wezep


Beroepen vacature 1981:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1981 L. Wullschleger Tholen
02 ??-11-1981 E.M. Bakker Veenendaal
03 ??-01-1982 W. Verboom Nieuw-Lekkerland
04 ??-03-1982 T.J. Kamerbeek Hoevelaken
05 ??-04-1982 J. Vos Nijkerk
06 ??-06-1982 D.C. Floor Wekerom
07 ??-09-1982 J.P. Nap Nederlangbroek
08 ??-10-1982 H. Harkema Brakel
09 06-12-1982 A. Visser Nieuwland-Oosterwijk
10 14-01-1983 M. Goudriaan Ouderkerk aan den IJssel
11 16-02-1983 K. van Meijeren kandidaat Katwijk aan Zee


Beroepen vacature 1987:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 05-11-1987 C.J.W. Verboom kandidaat Nieuwerkerk aan den IJssel


Beroepen vacature 1995:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 13-11-1995 J. van Dijk Tholen
02 05-02-1996 P. van der Kraan Bleskensgraaf
03 07-05-1996 J.A. de Koeijer Baarn (b.w. Calvijnkerk)
04 20-06-1996 J.B. ten Hove kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 2001:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 17-04-2001 T.E. van Spanje voorheen zendingspred.


Beroepen vacature 2001:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 03-01-2007 H.G. van der Ziel Tiendeveen – Nieuw-Balinge


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

vrijdag 27 april 2018