Index >

Oud-Alblas Hervormde Gemeente


Classis: * Alblasserdam
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Sliedrecht
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Oud-Alblas opgericht in 1600:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
voorheen bij Alblasserdam
-
ds. H. Swalmius (Henricus) ??-09-1600 kandidaat ??-??-1605 Oud-Beijerland
ds. H. Leyniers (Hubertus) ??-??-1605 ??-??-1632 overleden
ds. F. Rijsbergen (Franciscus) 27-11-1633 kandidaat ??-??-1658 overleden
ds. H. Coninck (Hubertus) ??-??-1659 ??-??-1677 Delft-Gasthuis
01 ds. G. Croese (Gerardus) 10-07-1678 legerpred. 09-05-1710 overleden
01 ds. M. Vechovius (Martinus) 03-05-1711 kandidaat 05-05-1720 Heusden 01
01 ds. J. Bagelaar (Johannes) 22-09-1720 kandidaat Amsterdam 25-03-1736 Sluis 01
01 ds. J. Kist (Joannes) 23-09-1736 kandidaat Leiden 19-11-1741 Nieuwpoort 01
01 ds. H. Boonders (Hendrik) 15-07-1742 kandidaat Nijmegen 09-06-1771 emeritus 00
01 ds. P. Bosveld (Paulus) 09-06-1771 Brandwijk 12-03-1775 Dordrecht 01
02 ds. B. Luymes (Bernardus) 02-07-1775 hulppred. Akersloot 12-11-1788 overleden 00
01 ds. J.J. de Jonge (Jacobus Johannes) 04-10-1789 Nieuwland 29-08-1824 emeritus 02
02 ds. S.M. de Bruin (Samuel Martin) 05-06-1825 Marken 30-11-1828 Scherpenisse 02
01 ds. J.J. Kam (Joannes Joseph) 05-07-1829 Drunen 27-06-1852 emeritus 00
04 ds. J.J. Knap (Jan Jakob) 10-04-1853 Heeg 04-11-1855 Putten 06
03 ds. A.P.A. du Cloux (Alphonse Pierre Antoine) 01-06-1856 Oldebroek 19-04-1857 Grevelduin-Capelle 03
06 ds. J. van der Werff (Jacob) 28-03-1858 Kesteren 20-11-1859 Wijk bij Heusden 06
01 ds. J.A. ten Bokkel Huinink (Jan Adam) 20-05-1860 Ee 18-03-1866 Waspik 25
12 ds. J.J. Ruijs (Josinus Joannes) 06-10-1867 Oud-Beijerland 27-09-1868 Oud-Beijerland 01
01 ds. A. van Griethuijsen (Arnold) 20-12-1868 Yerseke 02-11-1873 Rotterdam-Overschie 12
08 ds. A.F. Simons (Adam Frans) 22-11-1874 Kesteren 07-01-1877 Aalst 02
02 ds. G. Boxman (Gerrit) 06-05-1877 Elspeet 17-05-1886 overleden 12
03 ds. D.M. Boonstra (Dirk Martens) 21-11-1886 Renkum ??-10-1887 uitgetreden > Zwolle-gk 04
19 ds. J.D. de Lind van Wijngaarden (Jan Daniel) 03-01-1892 kandidaat Numansdorp 21-04-1895 Utrecht 01
04 ds. P. Kuijlman (Pieter) 01-12-1895 Bunnik 08-10-1899 Zegveld 07
06 ds. M. Buiskool (Menno) 30-09-1900 Dordrecht 21-12-1902 Hoogeveen 01
06 ds. C.J. Six Dijkstra (Cornelis Johannes) 30-10-1904 Sint Maartensdijk 25-07-1920 Ter Aa 03
05 ds. J.J. van der Pol (Jacob Johannes) 27-08-1922 Ooltgensplaat 10-06-1928 Oene 03
16 ds. R.W. Steur (Roeland Willem) 01-03-1936 kandidaat Burgh 12-10-1941 Oldebroek 05
03 ds. G. den Duijn (Gerrit) 07-06-1942 Vinkeveen 25-01-1948 Wapenveld 06
06 ds. J. van Rootselaar (Jacob) 03-04-1949 Oosterwolde (Gld.) 26-08-1951 Wijk bij Heusden 04
10 ds. D. van den Berg (Dirk) 12-09-1954 kandidaat Lopikerkapel 22-03-1959 Veenendaal 06
04 ds. G. Hamoen (Gijsbert) 24-01-1960 Berlijn-vluchtelingenpred. 06-12-1964 Meteren-Est 01
02 ds. H.J. Smit (Hendrik Joost) 04-07-1965 Stellendam 26-05-1968 bijz. werk: HGJB 01
16 ds. R.H. Kieskamp (Roelof Hermanus) 12-04-1971 kandidaat Utrecht 24-08-1975 Leerdam 03
01 ds. A. Breure (Antonie) 05-10-1975 Westbroek 01-05-1983 emeritus Hellouw 01
04 ds. J.H. van Daalen (Jan Hendrik) 13-05-1984 Polsbroek 21-08-1988 Ede 01
09 ds. T.C. de Leeuw (Teunis Christiaan) 04-03-1990 kandidaat Hei- en Boeicop 10-09-1995 Kinderdijk 02
01 ds. H. van den Belt (Hendrik) 26-12-1995 kandidaat Nieuw-Lekkerland 11-06-2000 Delft 05
04 ds. W. van Weelden (Willem) 02-09-2001 Ridderkerk

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
G. de Pater 1968 hulppred. Haastrecht 1971
A. Baars 1986 emeritus 1992
?. van Dijk 1993 1993
J. den Hoed 04-1995 emeritus Sliedrecht


Beroepen vacature 1775:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1775 S.J. Colthoff Klaaswaal
02 17-04-1775 B. Luymes hulppred. Akersloot


Beroepen vacature 1824:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 12-10-1824 D.T. de Haas Wijngaarden
02 01-02-1825 S.M. de Bruin Marken


Beroepen vacature 1852:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1852 J.J. Knap Heeg
02 ??-10-1852 J.J. Knap (2e keer) Heeg
03 ??-11-1852 A. van Herwaarden Fijnaart
04 ??-12-1852 J.J. Knap (3e keer) Heeg


Beroepen vacature 1855:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1855 A.P.A. du Cloux Oldebroek
02 ??-01-1856 W. Kraijenbelt Rotterdam-Overschie
03 ??-02-1856 A.P.A. du Cloux (2e keer) Oldebroek


Beroepen vacature 1857:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1857 J.A. ten Bokkel Huinink Doornspijk
02 ??-06-1857 J.A. ten Bokkel Huinink (2e keer) Doornspijk
03 ??-07-1857 J.D. Beman Brouwer Ede
04 ??-08-1857 J.W. Felix Heeg
05 ??-10-1857 H.C.G. Schijvliet Bennekom
06 ??-11-1857 J. van der Werff Kesteren


Beroepen vacature 1859:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1859 J.A. ten Bokkel Huinink Ee


Beroepen vacature 1866:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1866 P. Deetman Grevelduin-Capelle
02 ??-05-1866 N. Warmolts Ee
03 ??-06-1866 W.J. Geselschap IJsselmuiden-Grafhorst
04 ??-07-1866 J.H. Gravenstein Serooskerke
05 ??-09-1866 A. Dekkers Chaam
06 ??-10-1866 J. Vermeer Linschoten
07 ??-12-1866 J.H. Guldenarm Oosthem
08 ??-01-1867 H.W.A. Verhoeff Scheveningen
09 ??-03-1867 C. de Wilde Poortvliet
10 ??-04-1867 M.J. Wentink Loon op Zand
11 ??-06-1867 J.C. Eijkman Bruchem-Kerkwijk
12 ??-07-1867 J.J. Ruijs Oud-Beijerland


Beroepen vacature 1868:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1868 A. van Griethuijsen Yerseke


Beroepen vacature 1873:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1873 G. Ringnalda Doornspijk
02 ??-12-1873 J. Noordink Oene
03 ??-01-1874 E.A. Lazonder Oldebroek
04 ??-02-1874 P. Deetman Nijkerk
05 ??-04-1874 C.H. Koopman Waspik
06 ??-05-1874 A.P.A. du Cloux em. Pred. Spijk-Gr
07 ??-07-1874 P.C. van der Horst Gorinchem
08 ??-08-1874 A.F. Simons Kesteren


Beroepen vacature 1877:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1877 E.A. Lazonder Oldebroek
02 ??-03-1877 G. Boxman Elspeet


Beroepen vacature 1886:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1886 I. Vonk Dalfsen
02 ??-08-1886 S. Dijkstra Hoogeveen
03 ??-10-1886 D.M. Boonstra Renkum


Beroepen vacature 1887:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1887 S. Dijkstra Hilversum
02 ??-12-1887 E.A. Lazonder Oosterwolde-Gld
03 ??-03-1888 C. Ynzonides Waspik
04 ??-05-1888 J. Bolkestein Ter Aar
05 ??-06-1888 W. de Lange Bruchem-Kerkwijk
06 ??-08-1888 E.J. Homoet Opheusden
07 ??-07-1889 H. Feijkes Hoogeveen
08 ??-10-1889 E.C. Gravemeijer Oldeboorn
09 ??-02-1890 I. Vonk Oldebroek
10 ??-04-1890 L. Okken Spijk (Gr.)
11 ??-05-1890 Y. Bootsma Zoetermeer
12 ??-06-1890 H. Doornveld Huizen
13 ??-09-1890 J.C. Klomp kandidaat Nunspeet
14 ??-12-1890 C.J. Leenmans Rotterdam-Overschie
15 ??-02-1891 H.G. van Endt Woerden
16 ??-04-1891 A. ten Have Polsbroek
17 ??-06-1891 J.W.H. Kalkman Alphen aan den Rijn
18 ??-08-1891 K.W. Vethake voorheen Arnhem-gk
19 ??-10-1891 J.D. de Lind van Wijngaarden kandidaat


Beroepen vacature 1895:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1895 E.B. Gunning Oosthem
02 ??-06-1895 Y. Bootsma Zoetermeer
03 ??-08-1895 H. van Griethuijsen Oosterwolde-Gld
04 ??-09-1895 P. Kuijlman Bunnik


Beroepen vacature 1899:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1899 C.J. Leenmans Zetten-Andelst
02 ??-01-1900 H. van Griethuijsen Oosterwolde-Gld
03 ??-02-1900 H. Doornveld Bruchem-Kerkwijk
04 ??-03-1900 J.M.P. Schippers Huizen
05 ??-05-1900 J.W.H. Kalkman Woerden
06 ??-06-1900 M. Buiskool Dordrecht


Beroepen vacature 1902:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1903 B. van der Wal Waddinxveen
02 ??-03-1903 J.M.P. Schippers Huizen
03 ??-04-1903 D.E.J. Hupkes Genemuiden
04 ??-07-1903 A. Renier IJsselmuiden-Grafhorst
05 ??-12-1903 J.J. van Ingen Hazerswoude
06 ??-06-1904 C.J. Six Dijkstra Sint Maartensdijk


Beroepen vacature 1920:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1920 P. Kruijt Staphorst
02 ??-11-1920 T. Lekkerkerker IJsselmuiden-Grafhorst
03 ??-??-1921 J.J. Timmer Montfoort
04 ??-12-1921 J. Kraaij Gorinchem
05 ??-05-1922 J.J. van der Pol Ooltgensplaat


Beroepen vacature 1928:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1931 E. Schimmel Ameide-Tienhoven
02 ??-04-1931 A.M. den Oudsten Elburg
03 ??-06-1931 C.J. van der Graaf Nijkerk
04 ??-09-1931 A.H.J.G. van Voorthuizen Vuursche
05 ??-03-1932 S. Goverts Gameren
06 ??-07-1932 A.J. Westra Hoekzema Mijnsheerenland
07 ??-12-1932 L. Vroegindweij Wilnis
08 ??-01-1933 J.D. Kleijne Willige Langerak
09 ??-05-1933 B. van Ginkel Nieuwpoort
10 ??-08-1933 J.R. Cuperus Mastenbroek
11 ??-11-1933 J.C.W. Kruishoop Bodegraven
12 ??-07-1934 W. Vroegindeweij Zegveld
13 ??-03-1935 L. Blok Brandwijk
14 ??-05-1935 P.J. Vreugdenhil Gorinchem
15 ??-09-1935 C. van Dop Hierden
16 ??-12-1935 R.W. Steur kandidaat Burgh


Beroepen vacature 1941:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1941 T.H. Oostenbrug Grevelduin-Capelle
02 ??-10-1941 J.W. van der Linden Kootwijk
03 ??-03-1942 G. den Duijn Vinkeveen


Beroepen vacature 1948:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1947 C.J. van der Graaf Nijkerk
02 ??-01-1948 C.C. Klerx Op- en Neder-Andel
03 ??-04-1948 A. Klein Kranenburg Bruchem-Kerkwijk
04 ??-06-1948 G.C. Severijn Ter Aar
05 ??-08-1948 L. Brasser Rijssen
06 ??-10-1948 J. van Rootselaar Oosterwolde-Gld.


Beroepen vacature 1951:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1951 J. Zwijnenburg Huizen
02 ??-02-1952 J. Smit kandidaat Rotterdam
03 ??-05-1952 G.C. Roosendaal Lienden
04 ??-08-1952 B.G.A. van der Wiel Tholen
05 ??-05-1953 H. Stolk Scheveningen
06 ??-07-1953 C. Graafland kandidaat Gouda
07 ??-09-1953 W. van Tuyl Lopik
08 ??-11-1953 A. Wisgerhof Oldebroek
09 ??-01-1954 L. Trouwborst Monster
10 ??-07-1954 D. van den Berg kandidaat Lopikerkapel


Beroepen vacature 1959:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1959 A. Muilwijk kandidaat Ameide
02 ??-04-1959 P. de Jong Kootwijk
03 ??-07-1959 J. Vroegindeweij kandidaat Barneveld
04 ??-11-1959 G. Hamoen vluchtelingenpred. Berlijn


Beroepen vacature 1964:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1964 B.J. Wiegeraad Herkingen
02 ??-02-1965 H.J. Smit Stellendam


Beroepen vacature 1968:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1968 L. Blok Ridderkerk
02 ??-05-1968 G. Voordijk Mastenbroek
03 ??-06-1968 A. van der Vlist Op- en Neder-Andel
04 ??-08-1968 H.C. Bultman Sommelsdijk
05 ??-09-1968 A.J. Mulder Nieuwer ter Aa
06 ??-12-1968 W.L. Tukker Zwolle
07 ??-02-1969 W.J.C. van Rennes kandidaat Utrecht
08 ??-04-1969 P. Vermaat Ooltgensplaat
09 ??-06-1969 G.C. Kunz kandidaat Delft
10 ??-10-1969 G. Post kandidaat Hilversum
11 ??-02-1970 J. de Vreugd kandidaat Katwijk aan Zee
12 ??-03-1970 C. Evers kandidaat Putten
13 ??-04-1970 J.M. de Raad Sint Annaland
14 ??-05-1970 A.W. van der Plas kandidaat Katwijk aan Zee
15 ??-08-1970 C.A. Tukker Kinderdijk
16 ??-02-1971 R.H. Kieskamp kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1975:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1975 A. Breure Westbroek (eerst bedankt)


Beroepen vacature 1983:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1983 M.A. van den Berg Aalburg
02 ??-09-1983 F. van Roest Uddel
03 ??-11-1983 G.C. de Jong Middelharnis
04 ??-01-1984 J.H. van Daalen Polsbroek


Beroepen vacature 1988:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1988 C. van de Scheur Nederlangbroek
02 02-11-1988 J.C. den Toom Emst
03 ??-01-1989 G. Mulder Veen
04 ??-03-1989 C.M. Buijs Gameren
05 ??-04-1989 A. van Herk Sint Annaland
06 ??-05-1989 W.L. Smelt Randwijk
07 ??-09-1989 P. Vermeer Kesteren
08 ??-10-1989 B.J. van Vreeswijk Ridderkerk
09 ??-12-1989 T.C. de Leeuw kandidaat Hei- en Boeicop


Beroepen vacature 1995:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1995 H. van den Belt kandidaat Nieuw-Lekkerland


Beroepen vacature 2000:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-2000 J. Geene Katwijk aan Zee
02 ??-11-2000 M.A. Kuijt Veen
03 ??-02-2001 M. Goudriaan Lunteren
04 ??-03-2001 W. van Weelden Ridderkerk


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

dinsdag 12 november 2019