Index >

Papendrecht Hervormde Gemeente


Classis: * Alblasserdam
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Sliedrecht
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Papendrecht opgericht in 1590:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. J. Naeranus (Johannes) ??-05-1590 Streefkerk ??-02-1592 Nijmegen
ds. I. Corput (Isaacus) ??-08-1592 Westmaas ??-??-1592 Breda
ds. G. Allendorp (Godefridus) ??-??-1592 Groote Lindt ??-??-1606 overleden
ds. L. Sanders (Lambertus) ??-??-1607 Willemstad ??-??-1614 overleden
ds. A. van der Mijle (Abraham) ??-??-1614 afgezet Vlissingen ??-??-1619 afgezet > remonstrants
ds. P. Scharlaken (Petrus) ??-??-1619 Strijen ??-??-1625 overleden
ds. P. Paludanus (Petrus) ??-??-1625 Giessen-Nieuwkerk ??-??-1631 overleden
ds. I. Lydius (Isacus) ??-??-1631 kandidaat Dordrecht ??-??-1637 Dordrecht
ds. C. van den Hatert (Christianus) ??-??-1637 Wijngaarden ??-??-1667 overleden
ds. J. van de Hatert (Johannes) ??-??-1669 kandidaat ??-??-1716 emeritus
06 ds. G. Ribbius (Gerlacus) 04-09-1718 Beek-Ubbergen 04-07-1723 Strijen 01
03 ds. M. Hoog (Marinus) 07-05-1724 Molenaarsgraaf 19-11-1730 Spijkenisse 01
05 ds. G. van der Kamp (Gerardus) 19-08-1731 Ingen 03-10-1734 Zierikzee 02
01 ds. B. Elikink (Bernardus) 26-12-1734 hulppred. Benschop 21-07-1767 overleden 00
01 ds. W. Kock (Wilhelmus) 10-07-1768 Maartensdijk 03-10-1788 emeritus > later ingetrokken 00
02 ds. P.W. Nagel (Philip Wijnand) 07-06-1789 Maurik 02-10-1810 overleden 04
01 ds. N. van Steenbergen (Nicolaas) 03-03-1811 Bergschenhoek 16-07-1843 emeritus 00
01 ds. L.H. Schotsman (Lodewijk Henricus) 29-10-1843 Eemnes-Buiten 28-09-1879 emeritus 00
06 ds. A. Steehouwer (Anthonie) 09-01-1881 Goudriaan 28-09-1884 Colijnsplaat 03
02 ds. D. van Popta (Douwe) 26-04-1885 Domburg 08-09-1901 Bunnik 08
04 ds. A. Prins (Albert) 15-06-1902 Groote Lindt 25-02-1906 Sint Maartensdijk 04
08 ds. T.H. Hoekstra (Tane) 15-09-1907 Burum 03-02-1917 overleden 01
06 ds. J.H. van der Wal (Jan Hendrik) 27-10-1918 Woubrugge 19-04-1925 Wageningen 04
06 ds. M. Ottevanger (Marinus) 08-05-1927 Sluipwijk 21-09-1930 Kampen 10
13 ds. J.G. Abbringh (Jan George) 07-05-1933 Wilsum 26-09-1937 Hoevelaken 03
11 ds. D.B. van Lokhorst (Dani?l Bernardus) 18-08-1940 kandidaat 03-07-1944 Wierden 02
19 ds. L. Vroegindeweij (Leendert) 26-02-1949 Waddinxveen 21-02-1954 Gameren 14
-
2e predikantsplaats sedert 1945
06 ds. P.M. van Galen (Pieter Marinus) 03-09-1950 Brakel 28-08-1955 Gorinchem 02
06 ds. A. Baars (Albertus) (vac. Vroegindeweij) 26-05-1957 Mastenbroek 28-04-1974 emeritus 06
05 ds. H.C. Bultman (Herman Cornelis) 09-02-1958 Dussen 19-08-1962 Sommelsdijk 02
24 ds. R.J. van de Hoef (Rutger Jan) 04-09-1966 Hierden 27-03-1971 Zeist 07
14 ds. G. van den End (Gijsbert) 11-02-1973 Zalk-Veecaten 17-08-1980 Kampen 16
06 ds. D. van Vliet (Dirk) 08-06-1975 Waddinxveen 25-12-1979 Giessendam-Neder-Hardinxveld 01
06 ds. J.C. de Bie (Jacobus Cornelis) 29-06-1980 Rijssen 14-04-1991 emeritus 00
02 ds. H.W. Riphagen (Hendrik Willem) 14-12-1980 Westbroek 10-08-1986 Veenendaal 02
-
3e predikantsplaats sedert 1987 tot 1998
01 ds. A.F. Kaars (Adriaan Frans) (Oost) 16-08-1987 Haaften 01-05-2004 emeritus 02
06 ds. J. Kommers (Johan) (West) 06-09-1987 zendingspred. 30-06-1996 IJsselstein 02
02 ds. G.C. Kunz (George Coenraad) (Midden) 20-10-1991 Waddinxveen 21-06-1998 Sommelsdijk 03
03 ds. C. van Vliet (Cornelis) (West) 27-04-1997 Aalst 20-10-1999 overleden 00
04 ds. C.B. Stam (Cornelis Bertus) (West) 24-06-2001 Harderwijk 20-08-2006 Woudenberg 01
03 ds. P.J. Teeuw (Pieter Jan) (Oost) 27-02-2005 Veenendaal 06-05-2018 emeritus 04
09 ds. J.C. van Trigt (Johan Carl) (West) 12-04-2009 Woerden-Centrum 08-01-2017 Ameide ? Tienhoven 03
04 ds. B.E. Weerd (Beert Egbert) (West) 30-09-2018 Huizen

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
K. Asmus 1944 10-1947 uitgetreden > cgk, later terug
A.J. Mulder 1955 kandidaat
G.J. Anker (Gert Jan) (West) 2008
T. Donk (Teus) (missionair werker) (Oost)


Beroepen vacature 1716:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1717 I. Faassen kandidaat > afgekeurd
02 ??-08-1717 B. Chevallier Sommelsdijk > afgekeurd
03 04-10-1717 I. van Vianen kandidaat Utrecht > afgekeurd
04 ??-12-1717 G. Ribbius Beek-Ubbergen
05 02-05-1718 G. Schorenberg Ammerstol > afgekeurd
06 26-07-1718 G. Ribbius (2e keer) Beek-Ubbergen


Beroepen vacature 1723:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1723 M. Hoog Molenaarsgraaf > afgekeurd
02 ??-09-1723 F. Kuypers Mijnsheerenland > afgekeurd
03 13-01-1724 M. Hoog (2e keer) Molenaarsgraaf


Beroepen vacature 1730:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1731 M.J. Broen Heteren
02 ??-03-1731 J. Myseras kandidaat Middelburg > afgekeurd
03 ??-04-1731 J.H. Bachiene kandidaat Tiel
04 ??-05-1731 J. Werumeus kandidaat Leiden
05 12-06-1731 G. van der Kamp Ingen


Beroepen vacature 1788:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 10-11-1788 B. van Marken Lienden
02 29-01-1789 P.W. Nagel Maurik


Beroepen vacature 1879:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1879 W.C. Barbas Ressen
02 ??-01-1880 C.L. Laan Meteren
03 ??-05-1880 D.G.W. Muller Massis Groesbeek
04 ??-06-1880 J. Barbas Bemmel
05 ??-08-1880 L.S. de Bruijn Giessen-Rijswijk
06 ??-11-1880 A. Steehouwer Goudriaan


Beroepen vacature 1884:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1884 P. Bongers kandidaat Nieuw-Lekkerland
02 ??-01-1885 D. van Popta Domburg


Beroepen vacature 1901:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1901 P. Bokma Gameren
02 ??-11-1901 E.H. Jonkers Lienden
03 ??-01-1902 J. Haring Bleskensgraaf
04 ??-04-1902 A. Prins Groote Lindt