Index >

Yerseke Hervormde Gemeente


Classis: Goes
Provincie: Zeeland
Ring: Kruiningen
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Yerseke opgericht in 1580:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. J.G. de Hazebroucke (Jan Ghijs) 09-02-1581 Ostende ??-09-1581 Ostende
ds. M. van Essen (Matthias) ??-??-1582 Haamstede - Burgh ??-??-1582 Wolphaartsdijk
ds. J. de Raedt (Joris) ??-??-1583 Kapelle ??-??-1587 Hoedekenskerke
ds. F. de Cock (Francois) ??-04-1587 Baarland 20-04-1593 Nisse
ds. Q. Vlasman (Quirinus) 21-05-1596 kandidaat 08-06-1625 overleden
ds. E. Vlasman (Esdras) ??-??-1625 kandidaat 25-05-1655 overleden
ds. W. Nolet (Wilhelmus) ??-05-1655 Ossenisse ??-??-1668 Kapelle
ds. P. van den Berge (Petrus) ??-??-1668 kandidaat 09-05-1675 Goes
ds. J. de Rijke (Johannes) 10-03-1676 kandidaat 26-03-1681 Zierikzee
ds. J. Vleugels (Jacobus) ??-??-1681 Borssele 03-10-1693 Kapelle
ds. J.W. Canzius (Johannes Wijnand) 20-10-1694 kandidaat 10-01-1700 Zierikzee
ds. P. van der Upwich (Petrus) ??-02-1700 kandidaat 20-08-1709 emeritus
ds. B.J. Reininck (Burchard Jacob) 10-08-1710 hulppred. Vlissingen 20-07-1755 overleden
01 ds. A. Andriessen (Andries) 27-02-1757 kandidaat Middelburg 04-07-1762 Nieuw-Loosdrecht 01
01 ds. F. van de Kasteele (Francois) 03-10-1762 kandidaat Ellewoutsdijk 15-03-1778 Nieuwerkerk 04
03 ds. N. Olyphant (Nicolaas) 13-08-1780 Vrouwenpolder 19-10-1788 Spijk (Z-H.) 01
03 ds. A. Lankhorst (Abraham) 04-07-1790 Aagtekerke 27-08-1797 Ovezande - Driewegen 01
01 ds. C. Gutteling (Cornelis) 28-01-1798 kandidaat 17-07-1803 Scherpenisse 02
03 ds. J.W. Konig (Johan Wilhelm) 17-06-1804 Lopikerkapel 17-02-1808 Rilland-Bath 01
02 ds. J.F. Henry (Jan Frederik) 02-07-1809 Zuidzande 04-12-1814 Ovezande - Driewegen 01
04 ds. G. Kool 22-09-1816 kandidaat 13-05-1824 overleden 01
01 ds. A. Fonhoff 03-07-1825 Waarde 29-03-1829 Noorden 04
02 ds. W. Vervoorn (Willem) 18-10-1829 Kats 31-07-1850 overleden 00
01 ds. Q.H. Poppe 25-05-1851 hulppred. Rotterdam-Charlois 12-09-1858 overleden 00
02 ds. J.C. Simon Thomas (Jean Charles) 11-12-1859 Zoutelande 30-04-1865 bediening neergelegd 00
01 ds. A. van Griethuijsen (Arnold) 13-08-1865 kandidaat 13-12-1868 Oud-Alblas 03
06 ds. A.H.L. de Bel (Adriaan Hendrik Lambertus) 29-05-1870 kandidaat 19-01-1873 Heerjansdam 01
02 ds. M.M. de Lint (Meeuwis Marinus) 08-06-1873 Kattendijke 05-11-1876 Otterlo 05
04 ds. H. Vermaas (Hendrik) 19-08-1877 Enter 22-05-1881 Numansdorp 07
14 ds. H. Vermaas (Hendrik) 08-04-1883 Numansdorp 02-11-1890 Oostwest-Souburg 03
11 ds. J.R. Callenbach (Jacobus Richardus) 28-05-1893 kandidaat Nijkerk 25-04-1897 Doorn 07
01 ds. A.G.H. van Hoogenhuijze (Anton Gerard Hendrikus) 22-08-1897 kandidaat Nijmegen 05-05-1901 Doorn 01
02 ds. J.P. Paauwe (Jan Pieter) 25-08-1901 kandidaat Utrecht 18-08-1907 Bennekom 11
02 ds. B.G.C. Steenbeek (Boudewijn Gerrit Clement) 12-01-1908 Arnemuiden 05-11-1911 Dirksland 02
06 ds. J. Kijne (Johannes) 04-08-1912 Den Burg (Tex.) 09-01-1916 Nijkerkerveen 02
01 ds. L. Boer (Lambertus) 26-03-1916 t-Waal - Honswijk 29-08-1920 Nieuw-Weerdinge 02
15 ds. G.T. van Beusekom (Gerrit Theodorus) 12-11-1922 Ochten 19-01-1930 Aarlanderveen 02
09 ds. K. Engelsma (Klaas) 26-04-1931 Zwartsluis 27-09-1937 overleden 00
01 ds. M. Bons 16-10-1938 Colijnsplaat 27-10-1943 overleden 01
02 ds. B. Baks (Bastiaan) 07-04-1946 Vianen 18-04-1948 Capelle aan den IJssel 02
04 ds. H.R.J. Reyenga (Hendrik Rudolphus Johannes) 10-10-1948 Leersum 28-01-1968 Zevenhoven 03
05 ds. A.J. de Bue 01-09-1968 Makkum 15-12-1973 Scharnegoutum 06
02 ds. B. Duisterhof 07-04-1974 s-Gravenzande 14-09-1980 Rotterdam-Hillegersberg 03
01 ds. C. Schipper 12-04-1981 Haskerhorne - Oudehaske 23-08-1987 Gramsbergen 01
01 ds. S. van den Oever 24-04-1988 Dordrecht 03-12-1995 Sliedrecht 06
02 ds. M.J.G. Smith 03-11-1996 Zeewolde 28-02-1999 emeritus 00
01 ds. H.J. Reinders 11-07-1999 Zaamslag 05-05-2007 Lisse 01
03 ds. C. Baggerman 22-03-2009 Geesteren 03-09-2017 Krimpen aan den IJssel-pg 01

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J. Brons (Jan) ??-??-1943 kandidaat Wageningen 1945
N. de Zwart ??-??-1946 Oudeschoot 1970 overleden
ds. H. van Oostende 17-01-1999 emeritus Maurik


Beroepen vacature 1778:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 26-02-1778 F.H. Nortier kandidaat > aangenomen (doch overleden)
02 03-07-1779 Joh. Verbeet Herwijnen
03 16-04-1780 N. Olyphant Vrouwenpolder


Beroepen vacature 1789:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1789 C. van den Brink Sint Philipsland
02 02-09-1789 G.H. Stolt Janssen Kruisland
03 12-02-1790 Abr. Lankhorst Aagtekerke


Beroepen vacature 1803:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 20-08-1803 G. van Nouhuys Ossendrecht
02 17-09-1803 L.F. Westerbeek van Eerten Kats
03 26-01-1804 J.W. Konig Lopikerkapel


Beroepen vacature 1807:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 04-02-1808 J.F. Henry Zuidzande
02 13-11-1808 J.F. Henry (2e keer) Zuidzande


Beroepen vacature 1814:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 11-06-1815 D.A. Buit Nisse
02 01-11-1815 G.J. Lette s-Heer-Abtskerke
03 11-03-1816 P.J. Conradi Schore-Vlake
04 ??-06-1816 G. Kool kandidaat


Beroepen vacature 1824:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 18-02-1825 A. Fonhoff Waarde


Beroepen vacature 1829:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 24-04-1829 J. Steenbergen Sint Annaland
02 19-06-1829 W. Vervoorn Kats


Beroepen vacature 1858:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1859 J.P. Nonhebel Vaassen
02 ??-09-1859 J.C. Simon Thomas Zoutelande


Beroepen vacature 1865:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1865 A. van Griethuijsen kandidaat


Beroepen vacature 1869:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1869 J.H. Gravenstein Serooskerke
02 ??-03-1869 A. Keers Koudekerke
03 ??-04-1869 E. Jansen Schoonhoven Moerdijk
04 ??-05-1869 H. Rombach Bleskensgraaf
05 ??-07-1869 A. van Griethuijsen Oud-Alblas
06 ??-03-1870 A.H.L. de Bel kandidaat


Beroepen vacature 1873:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1873 N. de Jonge Lexmond
02 ??-04-1873 M.M. de Lint Kattendijke


Beroepen vacature 1876:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1876 K.W. Vethake Wilhelminadorp
02 ??-02-1877 J. Wisse Sint Laurens
03 ??-03-1877 P. Bartstra Klundert
04 ??-05-1877 H. Vermaas Enter


Beroepen vacature 1881:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1881 P.J. van Melle Nieuw-Beijerland
02 ??-06-1881 P. Segboer kandidaat
03 ??-07-1881 S.L. van Stein Callenfels Sint Laurens
04 ??-09-1881 J.M. Rutte Genemuiden
05 ??-11-1881 J.H. Beekman Chaam
06 ??-12-1881 J.J. van Noort kandidaat
07 ??-01-1882 J.W. Knottenbelt Oostwest-Souburg
08 ??-03-1882 H. van Selms Nisse
09 ??-04-1882 C. Hattink kandidaat
10 ??-05-1882 J. Post Goes
11 ??-06-1882 C.H. Callenbach kandidaat
12 ??-08-1882 L.A.F. Creutzberg Oosterland (Zld.)
13 ??-10-1882 J.F. de Later Sint Annaland
14 ??-12-1882 H. Vermaas Numansdorp


Beroepen vacature 1890:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1891 J.F.F. van de Hamme Wemeldinge
02 ??-06-1891 D.A. Boss van Charante kandidaat Rotterdam
03 ??-07-1891 A. Lagerweij Scherpenisse
04 ??-08-1891 L. Hijmans Nieuw-Lekkerland
05 ??-10-1891 H.J. Hartgerink Monnikendam
06 ??-01-1892 Is. Montagne Vlissingen
07 ??-04-1892 J. Draaisma Klundert
08 ??-06-1892 K. Loggers Westkapelle
09 ??-07-1892 F.Ch. Geerling Domburg
10 ??-10-1892 P.J. van Melle Nijkerk
11 ??-01-1893 J.R. Callenbach kandidaat Nijkerk


Beroepen vacature 1897:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1897 A.G.H. van Hoogenhuijze kandidaat Nijmegen


Beroepen vacature 1901:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1901 G. van Dis Zuidzande
02 ??-05-1901 J.P. Paauwe kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1907:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1907 B.G.C. Steenbeek Arnemuiden
02 ??-10-1907 B.G.C. Steenbeek (2e keer) Arnemuiden


Beroepen vacature 1911:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1911 H.O. Roscam Abbing Nieuwerkerk aan den IJssel
02 ??-11-1911 J. Laurense Oostkapelle
03 ??-01-1912 J.J. van der Pol Oud-Vossemeer
04 ??-02-1912 J.J.H. Pop Rijnsaterwoude
05 ??-03-1912 M.J.G.J. van der Pol Elburg
06 ??-05-1912 Joh. Kijne Den Burg (Tex.)


Beroepen vacature 1915:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1915 L. Boer t Waal-Honswijk


Beroepen vacature 1920:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1920 N. Luijendijk Scherpenisse
02 ??-08-1920 J. Vermeulen Mijnsheerenland
03 ??-12-1920 N. Luijendijk (2e keer) Scherpenisse
04 ??-02-1921 T. Jonker Biezelinge
05 ??-04-1921 J.J. Homburg Goes
06 ??-06-1921 G.A. den Hertog Kethel-Spaland
07 ??-07-1921 W.A. Dekker Nieuw-Beijerland
08 ??-09-1921 T. Stigter Berkel-Rodenrijs
09 ??-10-1921 G.A. van der Hooft Rotterdam-Overschie
10 ??-01-1922 H.H. van Ameide Ridderkerk
11 ??-03-1922 L.J.S. Crousaz Maassluis
12 ??-04-1922 W.J. Keller Molkwerum
13 ??-05-1922 F.C. Willekes Hendrik-Ido-Ambacht
14 ??-06-1922 G.Th. Smit Piershil
15 ??-08-1922 G.Th. van Beusekom Ochten


Beroepen vacature 1929:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1929 P. Hofstede Noordwijkerhout
02 ??-02-1930 G.J. Streeder Heinenoord
03 ??-03-1930 F.C. Bosboom Gelselaar
04 ??-05-1930 J.H. Wessel Burum
05 ??-06-1930 P.N. Tonsbeek Kamperland
06 ??-07-1930 G.J. Streeder Heinenoord
07 ??-09-1930 H.S. van Rijs Hooge-Zwaluwe
08 ??-11-1930 J. Jellema Sint Pancras
09 ??-01-1931 K. Engelsma Zwartsluis


Beroepen vacature 1937:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1938 M. Bons Colijnsplaat


Beroepen vacature 1943:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1945 F.J.C. Bredschneijder Opperdoes
02 ??-12-1945 B. Baks Vianen


Beroepen vacature 1948:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1947 A.C. van Dam Pijnacker
02 ??-01-1948 W.L. Heijmans Oudelande
03 ??-05-1948 K.Chr. van Gorkom s-Gravenzande
04 ??-06-1948 H.R.J. Reyenga Leersum


Beroepen vacature 1968:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1967 K. van der Sluijs Herwijnen
02 ??-02-1968 A. Westra Rhenen
03 ??-03-1968 J. Overduin Oosterbeek
04 ??-04-1968 E.J. Rietveld Harderwijk
05 ??-06-1968 A.J. de Bue Makkum


Beroepen vacature 1973:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1973 F.A.L. Franken Woubrugge
02 ??-12-1973 B. Duisterhof s-Gravenzande


Beroepen vacature 1980:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1980 C. Schipper Haskerhorne-Oudehaske


Beroepen vacature 1987:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 10-09-1987 S. van den Oever Dordrecht


Beroepen vacature 1995:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 18-01-1996 L. den Breejen s-Gravenzande
02 26-08-1996 M.J.G. Smith Zeewolde


Beroepen vacature 1999:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 30-03-1999 H.J. Reinders Zaamslag


Beroepen vacature 2007:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 03-09-2007 J. Tadema Strijen
02 04-03-2008 J. Jongejan s-Gravendeel
03 ??-11-2008 C. Baggerman Geesteren


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

dinsdag 12 december 2017