Drachten Gereformeerde Kerk


Classis: * Drachten
Provincie: Friesland
Digitale uitzending: nee
Voortgekomen uit: Drachten HG
Opgegaan in: Drachten PG

Predikanten van de Gereformeerde Kerk Drachten opgericht in 14-6-1844:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
01 ds. J.G. Huiskes (Jacob Geerts) 23-02-1845 Oudega (Sm.) 27-12-1848 overleden 00
02 ds. R. Scheuning ten Have (Roelof) 20-05-1849 Joure 12-05-1871 emeritus > ovl 14-5 05
01 ds. E. Douma (Egbert) 01-10-1871 kandidaat 05-06-1890 Rotterdam 20
01 ds. T.T. Oegema (Theunis Tammes) 25-04-1891 Holten 23-09-1894 Wildervank 01
03 ds. H. Siertsema (Hemme) 28-04-1895 Burum 30-11-1922 emeritus 00
-
2e predikantsplaats sedert 1917
03 ds. C.J. Hakman (Cornelis Johannes) (Noord) 18-01-1920 Harlingen 15-04-1928 Almkerk 02
01 ds. J.H. Kuiper (Johan Hendrik) (Zuid) 14-09-1924 Winsum (Fr.) 31-08-1929 Zwolle 06
06 ds. G. Staal (Geesinus) (Noord) 29-09-1929 Culemborg 31-05-1941 emeritus 00
02 ds. H.T. van Munster (Hendrik Thomas) (Zuid) 02-03-1930 Lollum 20-05-1934 Gorinchem 01
01 ds. H. Zandbergen (Hendriekus) (Zuid) 28-09-1934 Dwingeloo 01-05-1938 Stadskanaal 03
03 ds. D. Ringnalda (Dirk) (Zuid) 03-11-1940 Weesp 17-08-1944 Amsterdam 01
03 ds. J.A. Schep (Jan Adriaan) (Noord) 19-10-1941 Bussum 20-05-1945 Assen 02
03 ds. B. Slingenberg (Berend) (Noord) 14-08-1945 Bierum 01-08-1948 Rotterdam-Kralingen 02
03 ds. P.J.O. de Bruijne (Pieter Jan Oggel) (Zuid) 05-05-1946 Uithoorn 01-10-1950 Zaandam 01
07 ds. H. van Twillert (Harmen) (Noordwest) 01-08-1949 Wildervank 31-01-1972 emeritus Holten 01
02 ds. P. Riemersma (Pieter) (Zuid) 15-04-1951 Vijfhuizen 01-04-1956 Bennekom 05
03 ds. B. van Oeveren (Benjamin) (Zuid) 02-12-1956 Vries 04-02-1962 Utrecht-West 02
-
3e predikantsplaats sedert 1957
05 ds. H.E. Wijnja (Hendrik Eliza) (Noordoost) 31-08-1958 Godlinze 08-05-1966 Arnhem 01
-
4e predikantsplaats sedert 1960
02 ds. C. van der Giessen (Cornelis) (Zuidwest) 28-08-1960 Tzum 13-02-1973 ontheven 00
02 ds. J.W. Genuit (Johan Wilhelm) (Zuidoost) 01-07-1962 Zevenhoven – Woerdense Verlaat 02-02-1969 Vlissingen 06
-
5e predikantsplaats sedert 1963
01 ds. K. Ubels (Klaas) (Noordmidden) 03-11-1963 Vroomshoop 15-06-1969 Ridderkerk 02
-
6e predikantsplaats sedert 1964
08 ds. D. Kloppenburg (Daniel) (Centrum/De Venen) 18-09-1966 Nijverdal 18-06-1972 Oostwest-Souburg 03
02 ds. C.J. van der Meulen (Cornelis Johannes) (Stationswijk) 30-10-1966 Tiel 20-10-1974 Nijkerk 01
-
7e predikantsplaats sedert 1967
01 ds. L.J. Wolthuis (Luitje Jan) (De Wiken en Venen) 29-10-1967 Woerden 06-03-1977 g.v. Heemstede 01
03 ds. J. Nieuwsma (Johannes) (Centrumwijk) 05-04-1970 Apeldoorn 10-08-1975 Schiedam 01
03 ds. D.D. Soepboer (Dirk Douwes) (Zuiderkerk) 10-05-1970 Lutjegast 19-09-1976 Heemse 01
02 ds. C.W. Kempenaar (Cornelis Willem) (Fonteinwijk) 10-09-1972 Ureterp 20-08-1978 Utrecht-West 03
02 ds. G. van der Veere (Gijsbert) (De Venen) 12-08-1973 Wezep 12-06-1983 Vlaardingen 01
01 ds. T. Talsma (Tjitse) (Singels, t Hout, Drait) 19-08-1973 Schipluiden 24-05-1987 vervroegde uit treding 00
03 ds. G. Oppedijk (Gerrit) (Stationswijk) 24-08-1975 Voorthuizen 22-03-1981 Ommen 01
01 ds. D.H. Elderman (Derk Hendrik) (Centrumwijk) 31-08-1975 Katwijk aan den Rijn 20-04-1980 Bodegraven 01
-
8e predikantsplaats sedert 1976
02 ds. G. Brouwer (Gerrit) (De Venen/Middenwijk) 22-08-1976 Scheveningen 30-01-1994 emeritus 00
01 ds. C. van der Woude (Cornelis) (Zuiderkerk) 01-05-1977 Zwijndrecht 13-05-1984 Wassenaar 02
01 ds. N.H. Heiner (Nicolaas Hendrik) 14-08-1977 Alblasserdam 10-08-1986 Oldekerk 01
01 ds. R. Pluim (Roelof) (Fonteinwijk) 12-11-1978 Ridderkerk 31-08-1996 emeritus 01
-
9 predikantsplaats sedert 1978 tot 1983
02 ds. R. Reitsma (Rienk) (De Drait) 12-08-1979 Dokkum 26-08-1990 vervroegde uit treding 00
01 ds. A. Hansen (Alexander) (Noorderkerk) 29-06-1980 Gravenzande 21-04-1991 Suhuisterveen 02
02 ds. J.G. Arensman (Johannes Gerrit (Stationswijk) 12-09-1982 Meppel 28-05-1989 Haren (Gr.) 01
01 ds. M.J. Koppe (Marius Johannes) (Zuiderkerk) 27-04-1986 Ter Apel 29-05-1994 Giessendam-Neder-Hardinxveld 01
02 ds. Z. Ramaker (Zwantinus) (De Wiken) 23-08-1987 Sneek 21-06-2003 emeritus 00
02 ds. J.N. Jurjens (Jam Nicolaas) (Singels/t Hout) 21-05-1989 Terneuzen – Hoek
01 ds. K.T. Vaatstra (Klaas Theo) (Stationswijk) 08-10-1989 Harderwijk 09-01-1994 Opende 01
-
9 predikantsplaats sedert 1989 tot 1996
01 ds. M.J.T. Burema (Meindert Jacob Tammo) (p-t) 07-01-1990 Heinkenszand 16-06-1996 IJsselstein 01
01 ds. mw. H. Kamphuis (Hermanna) (p-t) 07-01-1990 Heinkenszand 16-06-1996 IJsselstein 01
01 ds. W. Lolkema (Willem) (De Drait) 27-01-1991 Goor 28-01-1996 Roosendaal 01
01 ds. M.S. Voet (Martin Simon) (Noorderkerk) 05-01-1992 Diever 30-11-1997 g.v. Meppel 01
01 ds. L. de Ruiter (Lambertus) (De Venen) 18-09-1994 Terneuzen 30-09-2009 emeritus 00
01 ds. P. ter Veen 27-11-1994 secr. Broedergem. Zeist 24-08-2003 Etten – Leur 01
01 ds. H. Klein Ikkink (p-t) 24-09-1995 Coevorden 31-03-2010 emeritus 00
01 ds. N.J. van den Herik 02-03-1997 g.v. Heeg
01 ds. H.J. de Groot 24-01-1999 Ermelo
01 ds. E.A. van Gulik 17-04-2005 Dwingeloo
-
bijzondere werkzaamheden
01 ds. R.J. de Jong (leraar Ichthuscollege) 01-12-1973 Utrecht-Oost 02-1978 Aalsmeer 01
01 ds. L.J. Bouma (g.v. Ny smellinghe) 24-04-1988 Wierden 08-02-2005 emeritus 00
01 ds. A. van den Berg (g.v. Bertilla) 27-11-1988 kandidaat Drachten 19-05-1991 g.v. Haren 01
01 ds. J. Strikwerda (g.v. Ny smellinghe) 28-01-2001 missie toeruster Friesland

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
P. Korporaal (Pieter) (oefenaar) ??-??-1844
K.J. Schaafsma kandidaat 1937 pred. Gameren 01
J. Brouwer (Jacob) 01-11-1938 kandidaat 31-12-1939 pred. Roermond 01
D. Kuiper (Dirk) 15-01-1940 kandidaat 31-10-1941 Kollum 01
R. de Roos (Roelof) 01-07-1942 kandidaat 30-09-1943 Oss 01
S.E. Wesbonk (Sippe Eelkes) ??-12-1942 hulppred. IJmuiden ??-??-1943 IJmuiden 01
ds. H. van den Brink (Hendrikus) ??-04-1944 Surabaja 30-09-1945 Surabaja 01
A.J. de Bakker (Albert Jan) 01-12-1944 hulppred. Heerenveen 31-01-1945 pred. Oostermeer 02
ds. P.G. van Berge (Petrus Gerardus) ??-01-1945 Nijbeets 10-06-1945 missionair pred. Soemba 01
H. Bijmolt (jeugdwerker) 01-01-1958 wonend Groningen ??-??-1976 stafmedewerker LCGJ
ds. T. de Boer (Tjeerd) (g.v. Suderhiem) ??-11-1969 emeritus Driesum ??-05-1972 00
ds. F.M. Verveen (Frans Marie) (g.v. Suderhiem) 01-07-1972 emeritus Lippenhuizen-Hemrik 15-11-1974 00
ds. J.P. Rozendal (g.v. bejaardencentra) 15-11-1974 emeritus Damwoude 12-06-1977 00
mej. A. Admiraal (Alida) (g.v. Bertilla) 17-05-1970 evangeliste Hoornsterzwaag??-01-1982 00
ds. J.Z. Potjer (Jan Zacharias) 01-07-1976 emeritus Bedum 31-12-1987 00
A .Schraal (Arend) (g.v. Bertilla) 01-01-1982 hulppred. Tijnje 16-12-1988 00
ds. T. Talsma (Tjitse) (g.v. Servotel) 01-06-1987 emeritus Drachten 31-12-1992 00


Beroepen vacature 1844:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 06-01-1845 J.G. Huiskes Oudega (Sm.)


Beroepen vacature 1848:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1849 W.A. Kok Hoogeveen
02 ??-??-1849 R. Scheuning ten Have Joure


Beroepen vacature 1871:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1871 E. Douma kandidaat


Beroepen vacature 1890:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1890 T. Bos Bedum
02 ??-08-1890 C.B. Bavinck kandidaat Kampen
03 ??-03-1891 T. Oegema Holten