Giessen-Oudekerk Hervormde Gemeente


Classis: * Gorinchem
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Gorinchem
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Giessen-Oudekerk opgericht in 1583:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Giessen-Nieuwkerk tot 1690
i.c.m. Peursum
-
ds. J. Textor (Johannes) 06-05-1584 ??-??-1586 Puttershoek
ds. J. Simonsz. (Jan) ??-??-1586 Puttershoek ??-??-1600 overleden
ds. J.R. van Dalen (Johannes Rochi) ??-08-1600 Noordeloos ??-??-1616 overleden
ds. J. Peltius (Johannes) ??-??-1616 Hoge en Lage Zwaluwe ??-??-1619 Schipluiden
ds. J.W. van Loenen (Jan Willemsz.) ??-??-1619 Uitwijk-Waardhuizen ??-??-1620 overleden
ds. J. Torrentius (van der Beeke) (Johannes) ??-??-1620 Sprang ??-??-1637 overleden
ds. P. Portenius (Petrus) ??-??-1637 Venlo ??-??-1666 overleden
ds. G. van der Weijden (Guilhelmus) ??-??-1668 kandidaat ??-??-1681 overleden
ds. B. Beeck (Benjamin) ??-??-1681 kandidaat 14-04-1689 overleden
ds. J. Soermans (Johannes) 28-11-1692 kandidaat 18-03-1731 emeritus
02 ds. W. van Oudheusden (Wilhelmus) 18-03-1731 Ommeren 09-07-1758 emeritus 01
03 ds. P. de Kanter (Philippus) 16-07-1758 kandidaat Zierikzee 06-09-1761 Wissenkerke 01
01 ds. J.J. de l’ Orme (Jean Joubert) 25-07-1762 kandidaat 31-10-1762 Barneveld 01
04 ds. B. Ouboter (Bartholomeus) 23-10-1763 Simonshaven-Biert 02-05-1773 Woubrugge 01
01 ds. H.H. ten Oever (Henricus Hieronymus) 04-07-1773 Scharwoude 20-04-1777 Oud-Beijerland 04
01 ds. J. Muller (Johannes) 31-08-1777 Abbekerk 12-09-1779 Rotterdam-Hillegersberg 02
02 ds. N. Kuiperi (Nicolaas) 30-07-1780 Wissenkerke ??-09-1804 emeritus 00
02 ds. A. Schotsman (Adrianus) 18-11-1804 Stad aan t Haringvliet 30-07-1809 Noordwijkerhout 01
05 ds. J.J. Rombach (Johannes Jacobus) 05-08-1810 Oudelande 06-10-1810 overleden 00
01 ds. C.A. Rombach (Cornelis Anthonij) 19-05-1811 kandidaat Utrecht 28-06-1818 Leerbroek 01
03 ds. J.C. Prillevitz (Jan Casper) 07-02-1819 Den Bommel 25-05-1823 Bleiswijk 02
05 ds. W. Jans (Wouter) 06-06-1824 Hedel 29-04-1866 emeritus 00
01 ds. A.F. Simons (Adam Frans) 05-08-1866 Ede 01-11-1868 Aalst 02
06 ds. H.J. den Boer (Hendrik Jacobus) 14-11-1869 Oosterwolde (Gld.) 27-07-1873 Ouddorp 09
05 ds. D. Niessen (Dionysius) 07-01-1877 Wijk bij Heusden 27-05-1888 Acquoy 10
04 ds. P.S. Niemeijer (Philippus Sophius) 08-12-1889 Ochten 08-04-1894 Jutphaas 11
09 ds. J.J. van der Grient (Johannes Jacobus) 12-04-1896 kandidaat Amsterdam 17-06-1906 Maassluis 06
05 ds. J.A. van Voorthuizen (Jacobus Arend) 26-05-1907 kandidaat Ede 25-09-1910 Dubbeldam 01
02 ds. K.H.E. Gravemeijer (Koeno Henricus Eskelhoff)23-04-1911 hulppred. Leeuwarden (evang.)07-02-1915 Voorburg 03
03 ds. H. van Dijken (Hinderik) 01-08-1915 kandidaat Utrecht 03-03-1918 Graveland 01
03 ds. E. Jongens (Evert) 24-11-1918 kandidaat Gravenhage 12-12-1920 g.v. Bergen op Zoom 01
08 ds. W.H.A. Nelck (Willem Hermanus Anthonie) 08-04-1923 kandidaat Groningen 04-04-1926 Nes-Wierum 01
01 ds. E. Jongens (Evert) 18-07-1926 Nijehaske 13-10-1929 Leimuiden 03
01 ds. A.J. van Rennes (Andries Jonathan) 02-02-1930 kandidaat Zeist 29-05-1932 Strijen 02
05 ds. J. Bronsgeest (Johannes) 02-07-1933 kandidaat Leiden 24-05-1936 Velsen 03
02 ds. H.C.P.M. Wiebosch (Hendrik Cornelis Pieter Marius) 09-05-1937 kandidaat Hilversum 31-03-1946 ontheven 01
01 ds. J. Poort (Johan) 18-08-1946 hulppred. Amersfoort 12-06-1949 Koudekerk aan den Rijn 07
01 ds. J. Pronk (Johannes) 17-07-1949 kandidaat Scheveningen 02-05-1954 Boskoop 01
01 ds. R. Dijkmeijer (Roelof) 11-07-1954 vicaris Midwolda 12-03-1961 Colijnsplaat 01
01 ds. J. Mansvelt (Johannes) 28-05-1961 vicaris Lisse 02-10-1966 Woudsend 04
05 ds. A. de Bruijn (Adrianus) 01-10-1967 Werkendam 31-01-1971 emeritus Papendrecht 01
03 ds. J.W. Glashouwer (Jan Willem) 18-04-1971 kandidaat Driebergen 08-08-1975 Nieuwleusen 03
01 ds. R. ten Napel (Reindert) 23-05-1976 kandidaat Veenendaal 05-06-1983 Wageningen 05
02 ds. M. Monster (Marinus) 02-10-1983 kandidaat Urk 01-12-1986 ontheven 00
02 ds. C. van der Linden (Cornelis) 24-04-1988 Hoogersmilde 26-04-1998 emeritus 00
04 ds. T.C. Verhoef (Tijmen Cornelis) 29-08-1999 bijz. werk: IZB 10-10-2010 Nijkerk (De Fontein) 08
01 ds. L. Lammers (Lambertus) 16-10-2011 Wezep 07-10-2018 g.v. Zorggroep WZU Veluwe 01

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J.L. den Toom (Jan Leonard) 03-1994 25-06-2006
R. van Renswoude (Ronny) 10-2008 wonend Maartensdijk


Beroepen vacature 1731:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 20-09-1730 G. Schuijlenburg Tienhoven (Utr.)
02 ??-01-1731 W. van Oudheusden Ommeren


Beroepen vacature 1758:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1758 J. Klugten hulppred. De Bilt
02 16-02-1758 J.E. Kampmeyer Zevenhoven > afgekeurd
03 ??-04-1758 P. de Canter kandidaat Zierikzee


Beroepen vacature 1762:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1763 C. Slotemaker Giessen-Nieuwkerk
02 ??-03-1763 C. Hoefnagel hulppred. Oud-Beijerland
03 02-05-1763 J. van Campen Kedichem
04 01-06-1763 B. Ouboter Simonshaven-Biert


Beroepen vacature 1779:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1780 P. Alblas kandidaat > afgekeurd
02 26-04-1780 N. Kuiperi Wissenkerke


Beroepen vacature 1804:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 24-07-1804 A. Schotsman Stad aan ’t Haringvliet
02 06-09-1804 A. Schotsman (2e keer) Stad aan ’t Haringvliet


Beroepen vacature 1809:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 24-08-1809 J. Sjoenis Meeuwen
02 ??-10-1809 J. Sjoenis (2e keer) Meeuwen
03 ??-12-1809 W.A. van Eeden Opijnen-Heesselt
04 07-02-1810 O. van Tricht Well-Ammerzoden
05 04-06-1810 J.J. Rombach Oudelande


Beroepen vacature 1810:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 17-12-1810 C.A. Rombach kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1818:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 28-06-1818 P.H.G. Nahuys Bunnik
02 20-08-1818 B. van Veen Aalburg
03 01-10-1818 J.C. Prillevitz Den Bommel


Beroepen vacature 1823:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 19-06-1823 F.C. Everaars Meeuwen
02 13-08-1823 F.C. Everaars (2e keer) Meeuwen
03 04-11-1823 J. Martijn Lage-Zwaluwe
04 16-12-1823 A. van der Sloot Waspik
05 05-02-1824 W. Jans Hedel


Beroepen vacature 1866:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1866 A.F. Simons Ede


Beroepen vacature 1868:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1868 C. de Wilde Poortvliet
02 ??-01-1869 W. Mense Bodegraven
03 ??-03-1869 J. van der Werff Elspeet
04 ??-05-1869 P.J.R. Laan Maassluis
05 ??-07-1869 E.A. Lazonder Berkel-Rodenrijs 03
06 ??-08-1869 H.J. den Boer Oosterwolde (Gld.)


Beroepen vacature 1873:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1876 C.H. Koopman Waspik
02 ??-04-1876 P. Deetman Nijkerk
03 ??-06-1876 E.A. Lazonder Oldebroek
04 ??-08-1876 W. Zegers Gorinchem
05 ??-10-1876 D. Niessen Wijk bij Heusden


Beroepen vacature 1888:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1889 J. Beijer Hierden
02 ??-05-1889 C. Hartwigsen Nieuwpoort
03 ??-06-1889 W.B.H. van Linschoten kandidaat Leiden
04 ??-07-1889 P.S. Niemeijer Ochten


Beroepen vacature 1894:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1894 D.T. Meinsma Ouddorp
02 ??-06-1894 W. Zijlstra Vuursche
03 ??-09-1894 E.C. Gravemeijer Gorinchem
04 ??-11-1894 B.J. van Heijningen Huizen
05 ??-12-1894 J. Dekking Jaarsveld
06 ??-03-1895 C.H. Callenbach Dirksland
07 ??-05-1895 P. Kuijlman Bunnik
08 ??-06-1895 P. Bokma Bruinisse
09 ??-12-1895 J.J. van der Grient kandidaat Amsterdam


Beroepen vacature 1906:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1906 J.C. Rullman Garijp
02 ??-08-1906 H.L.A. Feijkes Colijnsplaat
03 ??-09-1906 G. Benes Hoogblokland
04 ??-10-1906 H.H. van Ameide kand. Ouderkerk aan den Amstel
05 ??-12-1906 J.A. van Voorthuizen kandidaat Ede


Beroepen vacature 1910:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1910 J.G. Lekkerkerker kandidaat Zoeterwoude
02 ??-12-1910 K.H. Gravemeijer hulppred. Leeuwarden (evangelisatie)


Beroepen vacature 1915:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1915 J. Ravesloot Heukelum
02 ??-04-1915 C.J. Schweitzer kandidaat ’s-Gravenhage
03 ??-06-1915 H. van Dijken kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1918:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1918 J.A. van Voorthuizen Vriezenveen
02 ??-05-1918 P.W.P. Ooms Zijderveld
03 ??-06-1918 E. Jongens kandidaat ’s-Gravenhage


Beroepen vacature 1920:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1920 C.J. van der Graaf kandidaat Rotterdam
02 ??-03-1921 W.G.G. Beerekamp Oudega
03 ??-06-1921 H.J. Honders kandidaat Nigtevecht
04 ??-09-1921 E. Schimmel kandidaat Woudenberg
05 ??-12-1921 J.F. Roth Sloten
06 ??-04-1922 C. Verloop Zoelmond
07 ??-09-1922 G.C. Severijn kandidaat Dordrecht
08 ??-11-1922 W.H.A. Nelck kandidaat Groningen


Beroepen vacature 1926:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1926 E. Jongens Nijehaske


Beroepen vacature 1929:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1929 A.J. van Rennes kandidaat Zeist


Beroepen vacature 1932:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1932 J.D. Kleijne Willige Langerak
02 ??-10-1932 E.J. Beens kandidaat Oudenrijn
03 ??-11-1932 L. Blok kandidaat Noorden
04 ??-12-1932 J.T. Klamer kandidaat Amsterdam
05 ??-03-1933 J. Bronsgeest kandidaat Leiden


Beroepen vacature 1936:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1936 M. Verkerk kandidaat Amsterdam
02 ??-01-1937 H.C.P.M. Wiebosch kandidaat Hilversum


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1946 J. Poort hulppred. Amersfoort


Beroepen vacature 1949:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1949 J. Pronk kandidaat Scheveningen


Beroepen vacature 1954:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1954 R. Dijkmeijer vicaris Midwolda


Beroepen vacature 1961:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1961 J. Mansvelt vicaris Lisse


Beroepen vacature 1966:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1966 G. Zonneveld Kerkwerve - Serooskerke
02 ??-10-1966 L. Doorn kandidaat Huizen
03 ??-02-1967 J. Gebraad kandidaat Utrecht
04 ??-06-1967 P. Datema Suawoude
05 ??-07-1967 A. de Bruijn Werkendam


Beroepen vacature 1971:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1970 E.M. Top docent Beiroet
02 ??-12-1970 W. de Greef Kamperveen
03 ??-03-1971 J.W. Glashouwer kandidaat Driebergen


Beroepen vacature 1975:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1976 R. ten Napel kandidaat Veenendaal


Beroepen vacature 1983:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 17-06-1983 J. de Goei kandidaat Asperen
02 21-07-1983 M. Monster kandidaat Urk


Beroepen vacature 1986:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 26-08-1987 N. de Boo Uitwijk-Waardhuizen
02 10-11-1987 C. van der Linden Hoogersmilde


Beroepen vacature 1998:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 01-07-1998 W.C.P. Bevelander Rijswijk (N-Br.)
02 27-08-1998 B. Oosterom Rumpt
03 18-01-1999 F.A.J. Heikoop Graveland
04 16-09-1999 T.C. Verhoef bijz. werk: IZB


Beroepen vacature 2010:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 07-06-2011 L. Lammers Wezep 01


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

zondag 25 augustus 2019