Nieuwer Ter Aa Hervormde Gemeente


Classis: * Breukelen
Provincie: Utrecht
Ring: Maarssen
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Nieuwer Ter Aa opgericht in 1601:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. C.F. Polletz (Cornelius Fransz.) ??-??-1601 Ter Aar ??-??-1607 Uitwijk-Waardhuizen
ds. D. Sapma (Dominicus) 09-11-1610 kandidaat ??-01-1615 Hoorn
ds. J. Porcelius (Johannes) 08-04-1616 Alphen (Gld.) ??-09-1661 overleden
ds. J. Adoorn (Johannes) 18-05-1662 kandidaat ??-08-1672 Thamen aan den Amstel
ds. S. Bor (Salomon) 22-03-1674 kandidaat 15-04-1688 Zeist
ds. J. Lanoy (Johannes) 15-07-1688 kandidaat 02-05-1725 overleden
01 ds. H.G. Clemens (Hermanus Gideon) 02-09-1725 kandidaat 31-08-1727 Tholen 01
01 ds. M.D. Romer (Matthias Daniel) 14-12-1727 kandidaat 08-03-1733 Elst (Gld.) 01
01 ds. W. van Rees (Wilhelmus) 30-08-1733 kandidaat Nijmegen 03-11-1743 Amersfoort 02
01 ds. J.A. Vos (Jacob Albert) 05-01-1744 kandidaat 12-03-1752 Elburg 01
01 ds. J.H. Schacht (Johannes Hermanus) 25-06-1752 kandidaat Amsterdam 17-07-1763 universiteit Harderwijk 01
01 ds. H. Klopman (Hendrik) 27-11-1763 kandidaat 31-10-1784 Wezel 01
01 ds. A. de Rooy (Ahasverus) 03-04-1785 kandidaat Arnhem 14-03-1790 Maurik 01
01 ds. A. Koppen (Anthony) 20-06-1790 kandidaat Utrecht 30-07-1797 Hien-Dodewaard 01
01 ds. B.W. Lambrechts (Binke Willem) 06-08-1797 Hierden 02-01-1803 Wezel 01
02 ds. J.G. van Tricht (Johannes Gerardus) 17-07-1803 Nieuwenhoorn 02-11-1806 Wassenaar 02
01 ds. A.W. Haselaar (Arnoldus Wilhelmus) 12-04-1807 kandidaat s-Gravenhage 29-10-1809 Waardenburg-Neerijnen 02
01 ds. G. Badon van den Berg (Gerrit) 06-05-1810 kandidaat 05-11-1815 Oegstgeest 01
01 ds. J.J. Neuman (Johannes Jacobus) 21-04-1816 kandidaat 25-07-1819 Lopik 01
01 ds. A. Smit (Albertus) 12-03-1820 kandidaat 13-04-1823 Bladel-Hapert 01
01 ds. H.A. van der Ven (Hermanus Antoni) 02-11-1823 kandidaat 20-07-1828 Driebergen 06
01 ds. G. Blonk (Gerrit) 25-01-1829 kandidaat 21-01-1830 overleden 00
01 ds. W.H. Moorrees (Willem Herman) 10-10-1830 kandidaat 05-09-1839 Hummelo 01
01 ds. T.H. Hoola van Nooten (Tako Hajo) 08-12-1839 hulppred. Amsterdam 31-10-1852 Landsmeer 01
01 ds. H. Boonen (Hendrik) 12-06-1853 kandidaat 26-11-1856 Noordwijk-Binnen 01
01 ds. P.A.T. Nahuijs (Pieter) 29-03-1857 kandidaat 02-06-1865 emeritus 05
02 ds. E.A.G. van Hoogenhuijze (Eliza Arnold Gerard) 03-12-1865 kandidaat 30-05-1869 Heino 04
08 ds. P. Peter (Philippus) 05-03-1871 kandidaat 07-06-1874 Valkenburg (Z-H) 04
02 ds. E. Otten (Egbert) 06-12-1874 kandidaat 24-04-1881 Joure 07
01 ds. B. Lutge (Benjamin) 06-11-1881 kandidaat 17-08-1884 Raamsdonk 05
02 ds. A.J. van Wijngaarden (Arie Jacob) 12-04-1885 kandidaat 26-02-1888 Mijdrecht 08
03 ds. D. Hiemstra (Douwe) 26-08-1888 kandidaat 29-12-1890 overleden 01
08 ds. J.D.J. Idenburg (Jacobus Diederik Jan) 01-10-1893 kandidaat Utrecht 18-10-1896 Rotterdam-Hillegersberg 13
03 ds. J. Weener (Jan) 15-08-1897 kandidaat 14-04-1901 Wageningen 03
08 ds. E. Warmolts (Elibertus) 03-05-1903 kandidaat Hilversum 21-03-1909 Jutphaas 06
02 ds. F. Kijftenbelt (Frederik) 10-10-1909 Wilnis 13-10-1912 Leerdam 11
01 ds. J. Dijkshoorn (Jacob) 16-02-1913 kandidaat Delft 06-08-1916 Krimpen aan de Lek 04
05 ds. B.N.B. Bouthoorn (Bauke Nicolaas Benedictus) 26-08-1917 kandidaat Dordrecht 11-04-1920 Wapenveld 07
01 ds. C.J. Six Dijkstra (Cornelis Johannes) 01-08-1920 Oud-Alblas 26-04-1928 overleden 01
02 ds. J. Vermaas (Jacob) 29-09-1929 kandidaat Heinenoord 14-02-1932 Hoogeveen 11
04 ds. J.T. Klamer (Johannes Tamma) 30-04-1933 kandidaat Amsterdam 29-02-1948 Bladel 04
03 ds. L.G. Bruijn (Leendert Goris) 27-06-1948 Heteren 31-08-1951 emeritus 00
01 ds. M. de Jong (Marinus) 21-10-1951 kandidaat Utrecht 27-02-1955 Groede 01
12 ds. C. van Bart (Cornelis) 27-04-1958 kandidaat Maarssen 12-05-1963 Putten 09
08 ds. A.J. Mulder (Arie Jan) 30-08-1964 Meteren – Est 29-04-1986 emeritus 08
03 ds. A.L. van Zwet (Arnoldus Laurentius) 30-10-1986 kandidaat Katwijk aan Zee 12-05-1991 Uddel 01
01 ds. J.P.J. Voets (Jozef Paulus Johannes) 30-06-1991 kandidaat Hazerswoude 17-03-1996 Arnemuiden 04
02 ds. G. van Wijk (Gerrit) 27-10-1996 kandidaat Ridderkerk 28-10-2001 Wezep 04
02 ds. A. Snoek (Adriaan) 24-11-2002 kandidaat Putten 08-04-2007 Oosterwolde (Gld.) 02
01 ds. H.M. Burggraaf 28-10-2007 kandidaat Vlaardingen 29-01-2012 Wekerom 01
03 ds. G.H. Vlijm (Gerrit Hendrik) 22-09-2013 Wouterswoude


Beroepen vacature 1803:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1803 D. van der Ham Otterlo
02 ??-04-1803 J.G. van Tricht Nieuwenhoorn


Beroepen vacature 1865:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1865 E.A. Remy kandidaat
02 ??-07-1865 E.A.G. van Hoogenhuijze kandidaat


Beroepen vacature 1869:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1869 G. Doedes kandidaat
02 ??-08-1869 A. Verkouw Voorthuizen
03 ??-11-1869 H.F. Westerouen van Meeteren Aalburg
04 ??-01-1870 H. Bax Waarder
05 ??-03-1870 J.C.K. Nonhebel Muiden
06 ??-05-1870 H.W. van Loon kandidaat
07 ??-08-1870 N.A. de Gaaij Fortman kandidaat
08 ??-10-1870 P. Peter kandidaat


Beroepen vacature 1874:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1874 H.E. Faure Doesburg
02 ??-09-1874 E. Otten kandidaat


Beroepen vacature 1881:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1881 B. Lutge kandidaat


Beroepen vacature 1884:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1884 C. Bouthoorn kandidaat
02 ??-11-1884 A.J. van Wijngaarden kandidaat


Beroepen vacature 1888:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1888 J.W. van Lennep kandidaat
02 ??-04-1888 H.M. van Nes kandidaat Driebergen
03 ??-05-1888 D. Hiemstra kandidaat