Nunspeet Hervormde Gemeente


Classis: * Harderwijk
Provincie: Gelderland
Ring: Elburg
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Nunspeet opgericht in 1591:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. J. Wilhelmi (Johannes) ??-??-1591 pastoor Nunspeet ??-??-1592 dienst neergelegd
ds. T. Mylius (Tielmannus) ??-??-1593 ??-??-1617 overleden
ds. H. Conradi (Henricus) ??-??-1618 kandidaat ??-??-1624 Elburg
ds. P. Verstege (Philippus) ??-??-1624 Tolbert-Midwolde ??-03-1644 overleden
ds. W. Wierman (Wilhelmus) ??-??-1645 Anholt (Munster) ??-??-1661 overleden
ds. I. Balk (Isaac) ??-??-1662 Garderen ??-??-1673 Winkel
ds. R. ab Hennekelaer (Regnerus) ??-??-1674 ??-??-1678 ambt neergelegd
ds. P. Martinius (Petrus) ??-??-1679 Oosterwolde (Gld.) 03-05-1718 overleden
01 ds. F. Martinius (Franciscus) 01-10-1719 kandidaat Nunspeet ??-04-1739 emeritus 00
01 ds. R. Kelderman (Rudolphus) 18-10-1739 kandidaat Deventer 25-08-1744 emeritus 00
01 ds. A. van der Vliert (Anthonius) 13-06-1745 kandidaat Leiden 26-04-1774 emeritus 00
01 ds. P. Guldenarm (Petrus) 08-01-1775 emeritus Vreeland 12-05-1788 Hattem 01
01 ds. H. Singrave (Henricus) 12-10-1788 Veldhuisen (Bentheim) 10-01-1790 Emmelenkamp (Bentheim) 01
02 ds. B. Ronner (Bernardus) 06-06-1790 Wanneperveen 02-10-1806 overleden 03
01 ds. G. Schoonderbeek (Gerardus) 08-11-1807 Otterlo 03-04-1809 overleden 01
02 ds. J. de Bouter (Johannes) 03-12-1809 Aalst 14-08-1843 overleden 04
04 ds. H. van Griethuijsen (Hendrik) 05-05-1844 Putten 10-05-1846 IJlst 02
01 ds. J.C. Eijkman (Johannes Christiaan) 04-10-1846 Balk 16-08-1857 Rinsumageest 11
05 ds. H.C.G. Schijvliet (Hendrik Cornelis Gerardus) 16-05-1858 Bennekom 01-04-1860 Loosduinen 03
04 ds. W. van de Bijtel (Wouter) 23-09-1860 Oosterbierum 03-11-1867 Grevelduin-Capelle 14
15 ds. E.B. Gunning (Eduard Bernard) 01-08-1869 Leiderdorp 29-03-1874 Alkmaar 25
18 ds. D.P.M. Huët 03-10-1875 Dirksland 07-04-1878 Goes 03
08 ds. J. Kuijper 11-05-1879 Veen ??-??-1887 afgezet 01
07 ds. J.G.P. Muller 27-04-1890 Meppel 22-02-1902 overleden 02
01 ds. IJ. Doornveld (IJme) 14-06-1903 Op- en Neder- Andel 25-02-1912 Vuursche 02
02 ds. E. Warmolts (Elibertus) 05-05-1912 Jutphaas 16-04-1922 Heerde 15
03 ds. J.M. Lammers (Jacob Marinus) 22-10-1922 Wijk bij Duurstede 01-03-1927 emeritus 03
03 ds. W.G.G. Beerekamp (Wouter Gerard Gijsbert) 13-05-1928 Rijperkerk 01-05-1953 emeritus 04
-
2e predikantsplaats sedert 1944
ds. J. de Lange (Jacob) 05-05-1945 Wilsum 08-01-1956 bijz. werk directeur GZB 42
01 ds. H. van Niel 13-09-1953 Sneek 15-10-1961 IJmuiden-West 03
02 ds. N. Kleermaker 23-09-1956 Leiden 13-11-1960 Rotterdam 01
03 ds. J. Wieman 16-04-1961 Oudewater 11-02-1968 Alblasserdam 06
02 ds. J.W. van Barneveld (Jan Wulf) 04-03-1962 Gravenhage 15-09-1973 emeritus 00
-
3e predikantsplaats sedert 1965
03 ds. B.W. Steenbeek 12-09-1965 Sexbierum 20-08-1972 Hoogeveen 07
-
4e predikantsplaats sedert 1966
10 ds. L. Doppenberg 22-01-1967 Wilsum 06-12-1992 emeritus 01
17 ds. L. van Nieuwpoort 08-11-1970 Sliedrecht 25-05-1975 Huizen 08
04 ds. S.T. Baarda 27-04-1973 Well-Ammerzoden 28-08-1977 Zevenbergen 01
08 ds. F.J. Veldman 17-08-1975 leraar Apeldoorn 04-05-1986 emeritus 01
08 ds. J.J.W. Mouthaan 08-08-1976 Wilsum 10-10-1982 Zwolle 16
01 ds. B. van ’t Veld 26-02-1978 Well-Ammerzoden 19-05-1985 Nijverdal 10
09 ds. W.J.C. van Rennes 26-02-1984 Sprang 10-07-1988 emeritus 00
03 ds. J. Gebraad 12-01-1986 Katwijk aan den Rijn 28-04-1991 Scheveningen 01
01 ds. P.L. de Jong (Pieter Leenderd) 06-07-1986 Asperen 16-02-1992 Delfshaven 03
03 ds. H.F. Klok 06-11-1988 Rijssen 26-03-1995 Hierden 01
01 ds. C.A. van ’t Hof (Cornelis Adrianus)(Opstandingskerk) 01-09-1991 Woubrugge 04-03-2012 emeritus 00
03 ds. A. Naijen (Sionskerk) 27-09-1992 Akkerwoude-Murmerwoude 28-12-2008 emeritus 00
03 ds. C. van Sliedregt (Dorpskerk Centrum) 10-01-1993 Scherpenzeel (Gld.) 29-08-2010 Soest-hwba/hulppred. Nunspeet01
01 ds. M.D. Geuze (Matthijs Dirk) (Dorpskerk) 27-08-1995 Noorden 03-06-2007 emeritus 00
-
5e predikantsplaats sedert 1993 tot 31-12-2017
01 ds. J. Snaterse 12-09-1993 kandidaat Nunspeet 02-03-2003 zendingspred. Kenia 01
-
6e predikantsplaats sedert 1993 tot 2010
01 ds. B.J. van der Graaf (Hulshort) 05-09-1993 kandidaat Hulshorst 21-12-1997 Gouda 01
03 ds. J. Flikweert (Hulshorst) 06-09-1998 Kootwijk-Kootwijkerbroek 21-09-2003 Rijssen 01
01 ds. J.F. Schuitemaker (Dorpskerk Noord) 26-10-2003 Emmeloord 09-05-2010 Elburg 01
04 ds. L.P. Blom (Leendert Paulus) (Hulshorst) 23-05-2004 Hoogblokland 28-04-2013 Barneveld 03
01 ds. G. Herwig (Dorpskerk Centrum) 01-02-2009 Kamerik
01 ds. D. Rodenburg (David) (Sionskerk) 05-07-2009 Enter
05 ds. A. Bloemendal (Dorpskerk Noord) 13-05-2012 Well-Ammerzoden 12-03-2017 Zwartsluis 01
02 ds. J.D.J. ten Voorde (Opstandingskerk) 05-05-2013 kandidaat Utrecht
03 ds. J. van Rumpt (Hulshorst) 09-03-2014 hulppred. Dirksland 30-12-2019 Barneveld 03
-
bijz. werkzaamheden: Philadelphia sedert 1980
01 L. van Nieuwpoort 02-11-1980 Huizen 30-06-1987 g.v. Rotterdam-Zuid 01

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
H.J. van Buren (Huibert Jacob)
ds. C. Treure emeritus
B.J. van der Graaf 1991 kandidaat 04-09-1993 pred. Nunspeet
ds. C. van Sliedregt (Dorpskerk Centrum)29-08-2010 emeritus Nunspeet


Beroepen vacature 1790:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 08-02-1790 J.H. van Niel Wilsum (Bentheim)
02 31-03-1790 B. Ronner Wanneperveen


Beroepen vacature 1809:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 27-06-1809 J. van Gorcom Bennekom
02 07-09-1809 J. de Bouter Aalst


Beroepen vacature 1843:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1843 C. Witteveen Harderwijk
02 ??-12-1843 R.A. Benthem Sijpkens Garijp
03 ??-01-1844 H. Slothouber Huizen
04 ??-03-1844 H. van Griethuijsen Putten


Beroepen vacature 1846:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1846 J.C. Eijkman Balk


Beroepen vacature 1857:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1857 D. Bresser Strijen
02 ??-10-1857 H. Slothouber Op- en Neder-Andel
03 ??-11-1857 J.P. Nonhebel Vaassen
04 ??-12-1857 A.P.A. du Cloux ’s-Grevelduin-Capelle
05 ??-03-1858 H.C.G. Schijvliet Bennekom


Beroepen vacature 1860:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 03-04-1860 J.C. Eijkman Rinsumageest
02 02-05-1860 J.D. Beman Brouwer Ede
03 24-05-1860 W. Mense Voorthuizen
04 14-06-1860 W. van de Bijtel Oosterbierum


Beroepen vacature 1867:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1867 J.D. Beman Brouwer Harderwijk
02 ??-12-1867 W. Kraijenbelt Ede
03 ??-01-1868 W. Mense Bodegraven
04 ??-02-1868 W.J. Geselschap IJsselmuiden-Grafhorst
05 ??-03-1868 H.W.A. Verhoeff Scheveningen
06 ??-04-1868 D. Bresser Strijen
07 ??-05-1868 H. Bax Waarder
08 ??-07-1868 N. Warmolts Ee
09 ??-08-1868 J.C. Eijkman Bruchem-Kerkwijk
10 ??-09-1868 P. Deetman Klundert
11 ??-10-1868 L. Schouten Harderwijk
12 ??-12-1868 G. Boer Ouderkerk aan den IJssel
13 ??-02-1869 J. van Walsem Rotterdam-Hillegersberg
14 ??-03-1869 G. Ringnalda Aarlanderveen
15 ??-05-1869 E.B. Gunning Leiderdorp


Beroepen vacature 1874:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1874 G.A. Rademaker Sneek
02 ??-03-1874 G. Boer Ouderkerk aan den IJssel
03 ??-04-1874 E.A. Lazonder Oldebroek
04 ??-05-1874 D. Niessen Wijk bij Heusden
05 ??-05-1874 C.H. Koopman Waspik
06 ??-06-1874 H. Bax Poortvliet
07 ??-08-1874 J. Noordink Oene
08 ??-09-1874 W. Kraijenbelt Bodegraven
09 ??-10-1874 C.A. Renier Bergschenhoek
10 ??-11-1874 P. Bartstra Klundert
11 ??-12-1874 H.W.A. Verhoeff Rotterdam-Charlois
12 ??-01-1875 H.C.G. Schijvliet Utrecht
13 ??-02-1875 G. Boxman Elspeet
14 ??-03-1875 N. Warmolts Sexbierum
15 ??-04-1875 W.J. Geselschap Reitsum
16 ??-05-1875 W.R. Kalshoven Ede
17 ??-06-1875 G. van Goor Op- en Neder-Andel
18 ??-07-1875 D.P.M. Huët Dirksland


Beroepen vacature 1878:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1878 G. Boer Ouderkerk aan den IJssel
02 ??-07-1878 E.A. Lazonder Oldebroek
03 ??-08-1878 G. Ringnalda ’s-Grevelduin-Capelle
04 ??-10-1878 G. Boxman Oud-Alblas
05 ??-11-1878 H.W.A. Verhoeff Vlaardingen
06 ??-12-1878 F. Oberman Steenwijkerwold
07 ??-01-1879 P. Bartstra Klundert
08 ??-03-1879 J. Kuijper Veen


Beroepen vacature 1887:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1889 E.A. Lazonder Oosterwolde (Gld.)
02 ??-05-1889 J. Bolkestein Ter Aar
03 ??-06-1889 H. Feijkes Hoogeveen
04 ??-08-1889 J.E. Steenbakker Moriljon Loysen Naarden
05 ??-09-1889 A.J. van Wijngaarden Mijdrecht
06 ??-10-1889 C.H. Callenbach Hollandscheveld
07 ??-12-1889 J.G.P. Muller Meppel


Beroepen vacature 1902:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1903 IJ. Doornveld Op- en Neder-Andel


Beroepen vacature 1912:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1911 J. van Duijvenbooden Vlaardingen
02 ??-01-1912 E. Warmolts Jutphaas


Beroepen vacature 1922:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1922 J.M. Lammers Wijk bij Duurstede
02 ??-04-1922 J. Nauta Workum
03 ??-06-1922 J.M. Lammers (2e keer) Wijk bij Duurstede


Beroepen vacature 1927:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1927 J. Steehouwer Weesp
02 ??-11-1927 A. Altena Rijnsburg
03 ??-02-1928 W.G.G. Beerekamp Rijperkerk


Beroepen vacature 1945 (wijk 2):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1945 J. de Lange Wilsum


Beroepen vacature 1953 (vac. Beerekamp):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1953 H. van Niel Sneek