Yerseke Hervormde Gemeente


Classis: Goes
Provincie: Zeeland
Ring: Kruiningen
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Yerseke opgericht in 1580:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. J.G. de Hazebroucke (Jan Ghijs) 09-02-1581 Ostende ??-09-1581 Ostende
ds. M. van Essen (Matthias) ??-??-1582 Haamstede-Burgh ??-??-1582 Wolphaartsdijk
ds. J. de Raedt (Joris) ??-??-1583 Kapelle ??-??-1587 Hoedekenskerke
ds. F. de Cock (Francois) ??-04-1587 Baarland 20-04-1593 Nisse
ds. Q. Vlasman (Quirinus) 21-05-1596 kandidaat 08-06-1625 overleden
ds. E. Vlasman (Esdras) ??-??-1625 kandidaat 25-05-1655 overleden
ds. W. Nolet (Wilhelmus) ??-05-1655 Ossenisse ??-??-1668 Kapelle
ds. P. van den Berge (Petrus) ??-??-1668 kandidaat 09-05-1675 Goes
ds. J. de Rijke (Johannes) 10-03-1676 kandidaat 26-03-1681 Zierikzee
ds. J. Vleugels (Jacobus) ??-??-1681 Borssele 03-10-1693 Kapelle
ds. J.W. Canzius (Johannes Wijnand) 20-10-1694 kandidaat 10-01-1700 Zierikzee
ds. P. van der Upwich (Petrus) ??-02-1700 kandidaat 20-08-1709 emeritus
ds. B.J. Reininck (Burchard Jacob) 10-08-1710 hulppred. Vlissingen 20-07-1755 overleden
01 ds. A. Andriessen (Andries) 27-02-1757 kandidaat Middelburg 04-07-1762 Nieuw-Loosdrecht 01
01 ds. F. van de Kasteele (Francois) 03-10-1762 kandidaat Ellewoutsdijk 15-03-1778 Nieuwerkerk 04
03 ds. N. Olyphant (Nicolaas) 13-08-1780 Vrouwenpolder 19-10-1788 Spijk (Z-H.) 01
03 ds. A. Lankhorst (Abraham) 04-07-1790 Aagtekerke 27-08-1797 Ovezande-Driewegen 01
01 ds. C. Gutteling (Cornelis) 28-01-1798 kandidaat 17-07-1803 Scherpenisse 02
03 ds. J.W. Konig (Johan Wilhelm) 17-06-1804 Lopikerkapel 17-02-1808 Rilland-Bath 01
02 ds. J.F. Henry (Jan Frederik) 02-07-1809 Zuidzande 04-12-1814 Ovezande-Driewegen 01
04 ds. G. Kool (Gijsbertus) 22-09-1816 kandidaat 13-05-1824 overleden 01
01 ds. A. Fonhoff (Arnout) 03-07-1825 Waarde 29-03-1829 Noorden 04
02 ds. W. Vervoorn (Willem) 18-10-1829 Kats 31-07-1850 overleden 00
01 ds. Q.H. Poppe (Quirinus Hubertus) 25-05-1851 hulppred. Rotterdam-Charlois 12-09-1858 overleden 00
02 ds. J.C. Simon Thomas (Jean Charles) 11-12-1859 Zoutelande 30-04-1865 bediening neergelegd 00
01 ds. A. van Griethuijsen (Arnold) 13-08-1865 kandidaat 13-12-1868 Oud-Alblas 03
06 ds. A.H.L. de Bel (Adriaan Hendrik Lambertus) 29-05-1870 kandidaat 19-01-1873 Heerjansdam 01
02 ds. M.M. de Lint (Meeuwis Marinus) 08-06-1873 Kattendijke 05-11-1876 Otterlo 05
04 ds. H. Vermaas (Hendrik) 19-08-1877 Enter 22-05-1881 Numansdorp 07
14 ds. H. Vermaas (Hendrik) 08-04-1883 Numansdorp 02-11-1890 Oostwest-Souburg 03
11 ds. J.R. Callenbach (Jacobus Richardus) 28-05-1893 kandidaat Nijkerk 25-04-1897 Doorn 07
01 ds. A.G.H. van Hoogenhuijze (Anton Gerard Hendrikus) 22-08-1897 kandidaat Nijmegen 05-05-1901 Doorn 01
02 ds. J.P. Paauwe (Jan Pieter) 25-08-1901 kandidaat Utrecht 18-08-1907 Bennekom 11
02 ds. B.G.C. Steenbeek (Boudewijn Gerrit Clement) 12-01-1908 Arnemuiden 05-11-1911 Dirksland 02
06 ds. J. Kijne (Johannes) 04-08-1912 Den Burg (Tex.) 09-01-1916 Nijkerkerveen 02
01 ds. L. Boer (Lambertus) 26-03-1916 t Waal-Honswijk 29-08-1920 Nieuw-Weerdinge 02
15 ds. G.T. van Beusekom (Gerrit Theodorus) 12-11-1922 Ochten 19-01-1930 Aarlanderveen 02
09 ds. K. Engelsma (Klaas) 26-04-1931 Zwartsluis 27-09-1937 overleden 00
01 ds. M. Bons (Marius) 16-10-1938 Colijnsplaat 27-10-1943 overleden 01
02 ds. B. Baks (Bastiaan) 07-04-1946 Vianen 18-04-1948 Capelle aan den IJssel 02
04 ds. H.R.J. Reyenga (Hendrik Rudolphus Johannes) 10-10-1948 Leersum 28-01-1968 Zevenhoven 03
05 ds. A.J. de Bue (Adriaan Jan) 01-09-1968 Makkum 15-12-1973 Scharnegoutum 06
02 ds. B. Duisterhof (Bardienus) 07-04-1974 Gravenzande 14-09-1980 Rotterdam-Hillegersberg 03
01 ds. C. Schipper 12-04-1981 Haskerhorne-Oudehaske 23-08-1987 Gramsbergen 01
01 ds. S. van den Oever (Simon) 24-04-1988 Dordrecht 03-12-1995 Sliedrecht 06
02 ds. M.J.G. Smith 03-11-1996 Zeewolde 28-02-1999 emeritus 00
01 ds. H.J. Reinders (Henk) 11-07-1999 Zaamslag 05-05-2007 Lisse 01
03 ds. C. Baggerman (Cornelis) 22-03-2009 Geesteren 03-09-2017 Krimpen aan den IJssel-pg 01
01 ds. W.J. van de Griend (Willem Jacob) 31-03-2019 Ouddorp-Stellendam

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J. Brons (Jan) ??-??-1943 kandidaat Wageningen 1945 hulppred. Delfzijl
N. de Zwart ??-??-1946 Oudeschoot 1957 Nijehaske-Luinjeberd
ds. H. van Oostende 17-01-1999 emeritus Maurik


Beroepen vacature 1778:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 26-02-1778 F.H. Nortier kandidaat > aangenomen (doch overleden)
02 03-07-1779 J. Verbeet Herwijnen
03 16-04-1780 N. Olyphant Vrouwenpolder


Beroepen vacature 1789:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1789 C. van den Brink Sint Philipsland
02 02-09-1789 G.H. Stolt Janssen Kruisland
03 12-02-1790 A. Lankhorst Aagtekerke


Beroepen vacature 1803:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 20-08-1803 G. van Nouhuys Ossendrecht
02 17-09-1803 L.F. Westerbeek van Eerten Kats
03 26-01-1804 J.W. Konig Lopikerkapel


Beroepen vacature 1807:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 04-02-1808 J.F. Henry Zuidzande
02 13-11-1808 J.F. Henry (2e keer) Zuidzande


Beroepen vacature 1814:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 11-06-1815 D.A. Buit Nisse
02 01-11-1815 G.J. Lette s-Heer-Abtskerke
03 11-03-1816 P.J. Conradi Schore-Vlake
04 ??-06-1816 G. Kool kandidaat


Beroepen vacature 1824:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 18-02-1825 A. Fonhoff Waarde


Beroepen vacature 1829:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 24-04-1829 J. Steenbergen Sint Annaland
02 19-06-1829 W. Vervoorn Kats


Beroepen vacature 1858:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1859 J.P. Nonhebel Vaassen
02 ??-09-1859 J.C. Simon Thomas Zoutelande


Beroepen vacature 1865:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1865 A. van Griethuijsen kandidaat


Beroepen vacature 1869:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1869 J.H. Gravenstein Serooskerke
02 ??-03-1869 A. Keers Koudekerke
03 ??-04-1869 E. Jansen Schoonhoven Moerdijk
04 ??-05-1869 H. Rombach Bleskensgraaf
05 ??-07-1869 A. van Griethuijsen Oud-Alblas
06 ??-03-1870 A.H.L. de Bel kandidaat


Beroepen vacature 1873:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1873 N. de Jonge Lexmond
02 ??-04-1873 M.M. de Lint Kattendijke


Beroepen vacature 1876:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1876 K.W. Vethake Wilhelminadorp
02 ??-02-1877 J. Wisse Sint Laurens
03 ??-03-1877 P. Bartstra Klundert
04 ??-05-1877 H. Vermaas Enter


Beroepen vacature 1881:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1881 P.J. van Melle Nieuw-Beijerland
02 ??-06-1881 P. Segboer kandidaat
03 ??-07-1881 S.L. van Stein Callenfels Sint Laurens
04 ??-09-1881 J.M. Rutte Genemuiden
05 ??-11-1881 J.H. Beekman Chaam
06 ??-12-1881 J.J. van Noort kandidaat
07 ??-01-1882 J.W. Knottenbelt Oostwest-Souburg
08 ??-03-1882 H. van Selms Nisse
09 ??-04-1882 C. Hattink kandidaat
10 ??-05-1882 J. Post Goes
11 ??-06-1882 C.H. Callenbach kandidaat
12 ??-08-1882 L.A.F. Creutzberg Oosterland (Zld.)
13 ??-10-1882 J.F. de Later Sint Annaland
14 ??-12-1882 H. Vermaas Numansdorp