Index >

Steenwijk Hervormde Gemeente


Classis: * Kampen
Provincie: Overijssel
Ring: Vollenhove
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Steenwijk opgericht in 1580:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
W. Lanius (Willem) 1580 Lutjebroek 11-1582 IJsselmuiden
J. Bogerman (Johannes) 1593 Kampen 1596 Appingedam
P. Harrtius (Petrus) 1596 Wormer-Jisp 02-1604 Naarden
J. Voskuyl (Johannes) 1604 Epe 1645 overleden
-
2e predikantsplaats sedert 1605
J. Stommelius (Johannes) 1605 1647 overleden
J. Rogerius (Jacobus) 1645 1650 overleden
H. Alutarius (Hieronymus) 1647 Asperen 1652 Gorinchem
H.E. Deutelius (Henricus Everhardi) 1651 Blokzijl 1660 overleden
G. de Mey (Georgius) 29-10-1663 Leidschendam 06-1666 Gorinchem
N. Overeem (Nicolaas) 1668 Westbroek 1671 overleden
J. Altius (Johannes) 1672 Kuinre 1675 Zutphen
G. Benthem (Gerhardus) 1672 Dwingeloo 1698 overleden
E. Curtenius (Engelbertus) 1676 Kuinre 1702 overleden
H. Bake (Heinrich) ??-10-1699 Hemelum 1706 overleden
E. Lubeleij (Egbertus) 16-11-1704 Menaldum 23-08-1739 overleden
J. Sluiter (Joannes) ??-07-1707 Raalte 23-07-1742 overleden
01 E. Metelerkamp (Egbertus) 18-12-1740 Wanneperveen 23-09-1750 overleden 00
01 P. Hofstede (Petrus) 10-11-1743 Anjum 20-06-1745 Oost-Zaandam 01
04 W.J. Roldanus (Wilhelmus Jacobus) 03-08-1749 Beulake 19-10-1755 Wolvega 01
03 J. Joosting (Johannes) 17-12-1752 Garderen 13-07-1755 Muiden 01
01 A. Rotterdam (Arnoldus) 23-11-1755 Zuilen 20-03-1781 overleden 00
02 E. van der Souw (Elias) 12-06-1757 Zwartsluis 16-01-1780 overleden 00
02 A. Middendorp (Anthonie) 17-12-1780 Kolderveen 21-09-1794 Genemuiden 02
02 H. Cappelhoff (Henricus) 25-11-1781 Rotterdam 20-10-1793 Oost-Graftdijk 01
04 A. Middendorp (Anthonie) 26-07-1795 Genemuiden 05-10-1822 overleden 00
01 H. Cappelhoff (Henricus) 26-07-1795 Oost-Graftdijk 28-06-1800 overleden 00
04 C.A. van Vloten (Cornelis Adrianus) 13-06-1802 Randwijk 14-04-1805 Zuilen 01
06 J. Wilbrink (Jan) 20-04-1806 Windesheim 22-08-1846 overleden 00
03 H. Dwars (Hendrik) 11-04-1824 Eemnes-Buiten 08-05-1831 Kampen 01
01 P. Parson (Petro) 27-11-1831 Kuinre 31-10-1875 emeritus 00
01 J. Siblesz (Jeremias) 10-10-1847 Vaassen 21-04-1861 Staphorst 02
03 G.H. van Senden 24-11-1861 Leur 15-04-1863 overleden 00
01 H.F. Waller 14-08-1864 Loenen 30-04-1871 emeritus > journalist 00
02 E.A.G. van Hoogenhuijze 05-11-1871 Heino 18-05-1879 Dordrecht 33
08 D.G. Escher 12-11-1876 Sommelsdijk 30-06-1878 Dieren 03
01 J.H. Antink 06-10-1878 Middelharnis 23-01-1881 Almen 03
04 W.A. van Griethuijsen 07-03-1880 Joure 15-04-1883 Haren (Gr.) 01
05 J. van Belkum 15-01-1882 Varik 28-04-1889 Zierikzee 03
03 D.J. Karssen (Dirk Jan) 07-10-1883 Nederlangbroek 31-05-1885 Amsterdam 03
10 J.C. Eijkman (Johannes Christiaan) 28-11-1886 Hardenberg 28-08-1910 emeritus 01
03 W. Hoek 22-09-1889 Hoogvliet 13-12-1891 Brussel 02
10 J. Draaisma (Jacob) 19-03-1893 Klundert 13-05-1900 Zuid-Beijerland 08
02 H.J. de Zwart 21-10-1900 Ouderkerk aan de Amstel 07-04-1907 Scheveningen 02
01 A. van Kooten 07-07-1907 Garderen 26-08-1917 Zevenbergen 04
01 G. Bolkestein (Gerrit) 19-03-1911 Harich 20-06-1915 Katwijk aan Zee 06
01 H.E. Gravemeijer 17-10-1915 Schipluiden 19-05-1918 Amsterdam 01
04 J. de Jong (Jacob) 24-03-1918 Jutphaas 05-01-1919 Spijk (Gr.) 01
01 C.A. Lingbeek 03-11-1918 Spijk (Gr.) 16-11-1919 Reitsum 01
01 G.A. Bruins 04-05-1919 Dorkwerd 03-02-1924 Ommen 02
01 S. Kooistra 09-05-1920 Birdaard 23-02-1924 Welsrijp 01
02 K. de Bel 30-08-1925 Tjerkgaast 15-04-1928 Schiedam 02
03 J.P. van Leusden (Johannes Petrus) 10-01-1926 Oudwoude-Westergeest ??-??-1944 emeritus 03
01 J.C. Jorg (Johan Christiaan) 05-08-1928 Delfzijl 31-01-1955 emeritus Standdaarbuiten 04
-
3e predikantsplaats sedert 1945 tot 1984
A.M. van der Vlugt 31-03-1946 Kolderveen 30-04-1976 emeritus Vledder 02
G. de Roest 25-08-1946 Sebaldeburen 03-10-1970 Zwaagwesteinde 01
01 J. de Olde (vac. Jorg) 03-07-1955 Twijzelerheide 13-03-1966 Rotterdam-Zuid 02
05 H. van Dijk (vac. De Olde) 06-08-1967 Tweede-Exloërmond 31-08-1980 ontheven 01
03 E.J.C. Hamminga (vac. De Roest) 29-08-1971 Hoogeveen 21-08-1977 ’s-Gravenhage 02
04 W.J. van Asselt (vac. Vd Vlugt) 18-09-1977 Uitwijk 16-01-1983 Bennekom 01
01 B. Koole (vac. Hamminga) 02-04-1978 Leersum 14-06-1987 Emmeloord 01
05 J. ter Steege (Jan) (vac. Van Dijk) 23-06-1985 Nieuwleusen 27-09-1998 emeritus 03
02 B.H. Weegink (Barend) (vac. Koole) 20-11-1988 Heerde 28-02-1993 Katwijk aan Zee 02
01 K. de Graaf (Krijn) (vac. Weegink) 19-06-1994 Epe-Goede Herderkerk 22-04-2001 ontheven 00
01 B. Haanstra (Bob) (vac. Ter Steege) 21-03-1999 Oosterwolde (Fr.)
02 H.W. van Veldhuizen (Henk )(vac. De Graaf) 03-03-2002 Nieuwleusen

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
W. Alberts (Willem) 1578
J. Bogerman (Johannes) 1583 Sneek
S. de Roest 1949 kandidaat Franeker 1950 Ommelanderwijk
G. van Rheenen (Gerlof) 2009 emeritus Idskenhuizen


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

dinsdag 25 september 2018