Index >

Urk Gereformeerde Kerk


Classis: * Flevoland
Provincie: Flevoland
Digitale uitzending: ja
Voortgekomen uit: Urk HG

Predikanten van de Gereformeerde Kerk Urk opgericht in 13-07-1836:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
01 ds. P.J. Schaap (Pier Johannes) ??-06-1841 oefenaar Urk 26-04-1843 overleden 05
01 ds. J. Nentjes (Jacob) 27-11-1846 kandidaat 03-04-1859 Harlingen 19
09 ds. J. Nentjes (Jacob) 11-05-1862 Harlingen 16-01-1873 overleden 06
03 ds. W. Visser (Willem) 10-08-1873 Middelharnis 16-08-1891 emeritus 00
01 ds. J. van Anken (Jan) 29-09-1891 Genemuiden 16-07-1905 Wezep 04
06 ds. G.H.A. van der Vegte (Gerrit Helmus Albertus) 08-07-1906 Dirkshorn 04-04-1915 Groningen 04
09 ds. T. Rispens (Taede) 07-01-1917 Oude-Pekela 22-11-1920 overleden 02
02 ds. J.J. Bouwman (Jakob Jan) 18-09-1921 Gees 01-07-1928 Almelo 07
09 ds. W. Doorenbos (Willem) 22-02-1931 Gerkesklooster - Stroobos 01-03-1952 emeritus 00
-
2e predikantsplaats sedert 1943
03 ds. G. Spijker (Geert) 11-04-1943 Vollenhove - Kadoelen 14-06-1947 uitgetreden > Urk-gkv 01
03 ds. P. Homburg (Pieter) 04-07-1948 Nieuwendam 23-03-1952 Ommen 01
03 ds. H.R. Groenevelt (Harke Rommert) 16-11-1952 Andijk 28-08-1966 Barneveld 07
05 ds. W. Baas (Willem) 07-06-1953 Bozum 16-09-1956 Amsterdam-Zuidwest 06
-
3e predikantsplaats sedert 1954
03 ds. J. Wolven (Johannes) 17-11-1956 Grootegast 21-09-1963 Andijk 06
02 ds. H. Veenstra (Hattem) 15-06-1958 Veenwoudsterwal 31-12-1978 emeritus 03
02 ds. A.W. Bol (Arend Willem) 13-09-1964 Franeker 07-09-1969 Werkendam 01
01 ds. J. Koppe (Jacob) 26-03-1967 Nijkerk 31-12-1969 emeritus 00
-
4e predikantsplaats sedert 1968 tot 1975
03 ds. J.B. van Mechelen (Johannes Baptista) 15-09-1969 Heinenoord 26-09-1975 uitgetreden > Urk-gkv 00
01 ds. H.R. Groenevelt (Harke Rommert) 28-04-1970 Barneveld 31-12-1971 emeritus Vaassen 01
01 ds. L. Hartholt Lubertus) 12-12-1971 Oostkapelle 05-11-1972 overleden 00
04 ds. K. Kramer (Klaas) 07-10-1973 Nieuwdorp 28-10-1979 emeritus 00
03 ds. W. Feenstra (Wiebe) 16-11-1975 Leek 19-09-1976 Marum 01
01 ds. J. Wieringa (Jan) 07-08-1977 t Zandt 03-11-1985 g.v. Heerde 01
03 ds. C. Bijman (Cornelis) 06-05-1979 Arnemuiden 08-04-2007 Arnemuiden 02
01 ds. J.L. Posthumus (Jan Louwers) 14-10-1979 Twijzelerheide 30-09-2006 emeritus 00
-
4e predikantsplaats sedert 1980
02 ds. K. Eijkelenboom (Kornelis) 28-05-1981 Ruinerwold - Koekange 31-12-1988 emeritus 00
01 ds. H.A. Speelman (Hendrik Anthonius) 08-05-1986 Krabbendijke 22-09-1991 Wilsum - Kamperveen 02
-
5e predikantsplaats sedert 1987
02 ds. T. Veenstra (Taeke) 11-09-1988 Ulrum 30-06-2010 emeritus 02
01 ds. J. Griffioen (Jacobus) 27-09-1992 Klundert 31-07-2010 emeritus 00
01 ds. D.C. Hellinga (Dirk Cornelis) 05-09-1993 Enter 21-08-2016 emeritus 00
03 ds. J. Tadema (Jan) 21-06-2009 Strijen-hg
01 ds. E.J. Terpstra (Evert Johannes) 22-08-2010 Drogeham
02 ds. E.J. de Groot (Evert Johannes) 06-05-2012 Eemnes-hg 15-07-2018 Katwijk aan den Rijn-hg 01
03 ds. G. van Zanden (Gerard) 23-04-2017 Pesse-pg
-
predikant voor bijzondere werkzaamheden
01 ds. A.W. EstiƩ (jeugdpred.) 16-12-2001 Emmer-Compascuum 19-06-2005 Heinenoord 01

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
P.J. Schaap (Pier Johannes)(oefenaar) 01-09-1836 1841 pred. Urk 02
K.S.G. Zijlstra (Klaas Sietze Gooitzen) ??-??-1938 kandidaat 1942


Beroepen vacature 1836:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1841 P.J. Schaap oefenaar Urk


Beroepen vacature 1843:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1846 J. Nentjes kandidaat